Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 53 3332 111 - Spojovateľ
+421 53 3332 211 - Callcentrum RDG

O nemocnici

Novinky a médiá


V mesiaci jún si pripomíname Svetový deň darcov krvi

17.6.2024

Transfúziologické oddelenie Nemocnice AGEL Levoča v tomto roku eviduje za 5 mesiacov vyše 1000 darcov. Najsilnejším mesiacom bol marec, kedy prišlo darovať krv až 280 darcov. Svetový deň darcov krvi si oddelenie pripomenulo návštevou študentov, ktorá bola zorganizovaná v spolupráci s Knižnicou Jána Henkela v Levoči. Tohtoročným významným míľnikom je pre transfúziologické oddelenie možnosť darovania krvnej plazmy.

Celý článok


Ambulancia klinickej psychológie levočskej nemocnice sa sťahuje

30.5.2024

Nemocnica AGEL Levoča sťahuje ambulanciu klinickej psychológie. V platnosti od 3. júna 2024 sa bude nachádzať na druhom poschodí bývalého chirurgického pavilónu. Špecializovaná ambulancia klinickej psychológie je v prevádzke už vyše dvoch rokov, počas ktorých vykonala viac ako 1500 vyšetrení ambulantných pacientov. Ordinačné hodiny ambulancie ostávajú nezmenené, a to počas pracovných dní (okrem stredy) v čase 7.30 hod. – 15.00 hod.

Celý článok


Oddelenie dlhodobej intenzívnej starostlivosti testovalo nové polohovacie kreslo

23.4.2024

Nemocnica AGEL Levoča prevádzkuje oddelenie dlhodobej intenzívnej starostlivosti (ODIS), ktoré bolo otvorené v roku 2017. Doposiaľ je to jediné oddelenie tohto typu na východnom Slovensku a jedno zo štyroch v celej Slovenskej republike. Vďaka spolupráci s lekármi ostatných odborov bola využitá možnosť otestovať prístroj pre roboticky asistovanú vertikalizáciu a mobilizáciu pacientov.

Celý článok


„Kvôli alkoholu som zabudol na to, ako mám rád túto prácu.“ Metódy liečebnej pedagogiky odkrývajú psychiatrickým pacientom vlastné hodnoty

15.3.2024

Psychiatrické oddelenie Nemocnice AGEL Levoča je jej najväčším oddelením s kapacitou vyše 100 lôžok a spádovou oblasťou viac ako 350 000 obyvateľov. V rámci zdravotnej starostlivosti pacienti tohto oddelenia podstupujú aj rôzne typy terapií akými sú biblioterapia, ergoterapia či arteterapia. Liečebné pedagogičky psychiatrického oddelenia levočskej nemocnice Mgr. Alena Suchareková a Bc. Zuzana Snopková v rozhovore priblížili ich prácu a skúsenosti z praxe.

Celý článok


Prácou farmaceuta je aj výroba liekov. Nový prístroj skracuje tento proces o viac ako pol hodiny

5.3.2024

Nemocnica AGEL Levoča prevádzkuje nemocničnú aj verejnú lekáreň. Jej farmaceuti vyrábajú niektoré lieky individuálne. Okrem najčastejšie pripravovaných kapsúl pripravujú rôzne roztoky, sirupy, kvapky, čapíky, masti a krémy pri splnení všetkých hygienických predpisov. Najčastejšie pripravujú liečivé kapsuly, ktorých dokážu naraz vyrobiť aj 2000 kusov. Aký je postup ich výroby? Prečo a kedy si lieky v lekárni musia vyrábať?

Celý článok


Krvnú plazmu je možné darovať už aj v levočskej nemocnici

14.2.2024

Nemocnica AGEL Levoča začala na Valentína odoberať krvnú plazmu. Prví dvaja dobrovoľníci majú prvé darovanie úspešne za sebou. Krvná plazma sa používa na priemyselné spracovanie liekov a liečiv, ktoré sú nevyhnutné pri liečbe ochorení. Proces darovania sa pohybuje v časovom rozmedzí 45 – 60 minút. Záujemcovia by mali mať viac ako 60 kilogramov a predchádzajúce skúsenosti s darovaním krvi. Frekvencia darovania krvnej plazmy je pre darcu minimálne každé dva týždne.

Celý článok


Levočská nemocnica vykonala v roku 2023 vyše 1100 operácií

31.1.2024

Nemocnica AGEL Levoča vykonala v roku 2023 vyše 1100 operačných zákrokov. Oddelenie všeobecnej a úrazovej chirurgie v roku 2023 prešlo zásadnou zmenou a presťahovalo do zrekonštruovaných priestorov. V priestoroch urgentného príjmu bola spustená prevádzka novej a kompletne vybavenej operačnej sály zameranej na ortopedickú a traumatologickú operatívu. Koncom roka prebehlo zaškolenie personálu k používaniu novej artroskopickej veže.

Celý článok


V roku 2023 pritieklo od darcov do levočskej nemocnice 883,8 litrov krvi Paradox: Mesiac s najnižším počtom dní bol historicky rekordným v počte darcov

15.1.2024

Darcovia krvi priniesli v minulom roku do Nemocnice AGEL Levoča úctyhodných 883 800 ml krvi. Je to až o 229 500 ml krvi viac ako v roku 2022. Oddelenie sa teší z rekordného mesiaca február, v ktorom privítali najviac darcov krvi v histórii fungovania oddelenia. Až 12 % evidovaných darcov tvorili prvodarcovia. Pod najmenší počet darcov sa podpísalo dovolenkové obdobie. Približne 2/3 darcov tvoria muži a 1/3 ženy.

Celý článok


Ambulancia pevnej ambulantnej pohotovostnej služby pre dospelých levočskej nemocnice bude presťahovaná

18.12.2023

Nemocnica AGEL Levoča pristupuje k prevádzkovým zmenám. Od 20. 12. 2023, od 16:00 hod. (streda) bude Ambulancia pevnej ambulantnej pohotovostnej služby (PAPS) pre dospelých presťahovaná do bývalých priestorov chirurgickej ambulancie (budova starej chirurgie, prízemie).

Celý článok


Levočský lekársky deň 2023. Konferencia privítala po štvorročnej prestávke viac ako 100 účastníkov

1.12.2023

Nemocnica AGEL Levoča usporiadala po štvorročnej prestávke Levočský lekársky deň, ktorý ma dlhoročnú tradíciu. Prvý ročník sa konal ešte v roku 1990 a jeho kontinuitu prerušila pandémia Covid-19. Ústredná téma má názov: Významné postavenie menších nemocníc pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti v regióne. Odborné prednášky pre lekárov sú rozdelené do štyroch blokov s rôznymi tematickými okruhmi.

Celý článok


Levočská nemocnica má vďaka Nadácii AGEL nový prístroj

14.11.2023

NADÁCIA AGEL použila výťažok z 2% z dane na nákup a darovanie desiatich špeciálnych prístrojov pre sedem nemocníc skupiny AGEL SK. Nemocnica AGEL Levoča získala prístroj Boso ABI (Ankle-Brachial Index). Je to diagnostické zariadenie určené na meranie Ankle-Brachial Indexu, čo je dôležitý ukazovateľ stavu krvného obehu v dolných končatinách. Prístroj sa nachádza vo všeobecnej ambulancii pre dospelých.

Celý článok


Mesiac zdravých pŕs: Technika samovyšetrovania v kombinácii s preventívnou prehliadkou u lekára a následnou preventívnou mamografiou predstavuje tú najlepšiu ochranu

25.10.2023

Nemocnica AGEL Levoča má v prevádzke aj mamografické pracovisko v zrekonštruovaných priestoroch s modernou špičkovou technikou. Primárka rádiodiagnostického oddelenia MUDr. Elena Loumová je špecialistkou mamografického pracoviska, ktoré je pre ňu srdcovou záležitosťou. V rozhovore poskytla informácie, prečo je mamografia dôležitá a kedy je potrebné vyšetrenie podstúpiť. Oddelenie počas celého mesiaca aktívne podporuje myšlienku ružového októbra, ktorý vnímame aj ako mesiac povedomia o rakovine prsníka.

Celý článok


Vedenie oddelení nemocníc spišského klastra sa stretlo na veľkej gremiálnej porade

22.9.2023

V Nemocnici AGEL Levoča sa streli všetci vedúci pracovníci oddelení levočskej, krompašskej a kežmarskej nemocnice. Účelom stretnutia bola účasť na školení pod vedením riaditeľa Spojenej akreditačnej komisie. Spojená akreditační komisia vznikla v roku 1998 a jej poslaním je trvalé zvyšovanie kvality a bezpečia zdravotnej starostlivosti, akreditácia zdravotníckych zariadení, poradenské činnosti a publikačné aktivity.

Celý článok


Odpad z liekov: problém pre ekológiu aj verejné financie

28.8.2023

Lekáreň AGEL Levoča prijíma lieky a liečivá po exspiračnej dobe kvôli správnemu triedeniu nebezpečného odpadu. Na Slovensku medziročne narastá množstvo odpadu z liekov o desiatky ton. Vedúca lekárne Mgr. Lucia Gondová, MPH približuje zásady správania pri likvidácii nespotrebovaných liekov. Spolupráca občanov je pri recyklácii a likvidácii kľúčová. Ako môžeme prispieť k správnemu triedeniu a čo k likvidácii do lekárne vôbec nepatrí?

Celý článok


Chirurgia levočskej nemocnice je presťahovaná

23.8.2023

Nemocnica AGEL Levoča presťahovala chirurgické oddelenie. Zrekonštruovaný Pavilón chirurgických odborov disponuje siedmimi nadštandardnými izbami s vlastným sociálnym zariadením, štandardnými izbami a operačnými sálami, nachádza sa v bývalom pavilóne urologického oddelenia. V priestoroch urgentného príjmu je poskytovaná chirurgická, traumatologická a ortopedická ambulantná starostlivosť. Ústavná pohotovostná služba (ÚPS) je prevádzkovaná v Pavilóne chirurgických odborov.

Celý článok


V levočskej nemocnici je možné darovať krv počas celého leta

10.8.2023

Transfúziologické oddelenie Nemocnice AGEL Levoča neoddychuje ani počas dovolenkového obdobia. Darcovia krvi môžu prísť do levočskej nemocnice aj počas leta, ktoré je z hľadiska počtu darcov najslabším obdobím v roku. Nemocnice však krv potrebujú celoročne a darovanie krvi má benefity aj pre samotného darcu. V levočskej nemocnici je možné darovať krv každý utorok a štvrtok od 7.00 hod.

Celý článok


Chirurgia levočskej nemocnice sa bude sťahovať

28.7.2023

Nemocnica AGEL Levoča pripravuje sťahovanie chirurgického oddelenia. Od 4. augusta 2023 do 13. augusta 2023 bude v levočskej nemocnici pozastavený príjem hospitalizovaných pacientov a hospitalizácie budú presunuté do partnerských nemocníc. Sťahuje sa aj traumatologická ambulancia do priestorov budovy urgentného príjmu, napriek tomu však nedôjde k žiadnemu obmedzeniu a výpadku ambulantnej starostlivosti. Po odsúhlasení RÚVZ bude v blízkej dobe spustená do prevádzky aj operačná sála na urgentnom príjme.

Celý článok


Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny levočskej nemocnice má k dispozícii prístroj na kontinuálnu hemodialýzu (CVVHD)

20.7.2023

Nemocnica AGEL Levoča má na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny k dispozícii prístroj pre CVVHD. Je určený pre kriticky chorých pacientov a slúži k náhrade funkcie obličiek u pacientov, ktorí nemôžu podstúpiť klasickú hemodialýzu pre závažnosť svojho stavu. Prístrojom CVVHD sa podarilo rozšíriť spektrum poskytovanej zdravotnej starostlivosti pacientom v kritickom stave na OAIM. Aká pomoc pre pacienta je dialýza?

Celý článok


Mobilná odberová jednotka levočskej nemocnice navštívila Lendak

7.7.2023

Mobilná odberová jednotka transfúziologického oddelenia z Nemocnice AGEL Levoča zavítala do Lendaku. Lendačania a Lendačanky darovali 15 750 ml krvi a až 37% percent z nich bolo prvodarcov. K odberom zavítali aj zvedaví škôlkari, ktorým zdravotníci s pedagogičkami vysvetlili základy darovania krvi. Letné mesiace sú z hľadiska počtu darcov najslabšie. V Levoči je možnosť darovania krvi každý utorok a štvrtok od 7.00 hod.

Celý článok


V levočskej nemocnici ukončili tohtoročnú prax žiaci Strednej zdravotníckej školy Štefana Kluberta

26.6.2023

Nemocnica AGEL Levoča každoročne poskytuje prax žiakom Strednej zdravotníckej školy Štefana Kluberta v Levoči. Na mesiac bolo pre nich študijným domovom najmä chirurgické a neurologické oddelenie. Získavanie praktických skúseností je pre budúcich zdravotníkov nevyhnutnou súčasťou štúdia. Stredná zdravotnícka škola Štefana Kluberta tento rok eviduje zvýšený záujem o štúdium a najvyšší počet žiakov v celej svojej histórii.

Celý článok


Mnohonásobní darcovia krvi motivovali študentov k darcovstvu

22.6.2023

Minulotýždňový Deň darcov krvi využila aj Knižnica Jána Henkela v Levoči, ktorá pozvala na stretnutie mnohonásobných darcov krvi s mladými gymnazistami. Komorné stretnutie sa konalo na transfúziologickom oddelení Nemocnice AGEL Levoča. Svojimi skúsenosťami prispeli zamestnanci oddelenia aj mnohonásobní darcovia krvi. Cieľom stretnutia bolo priblížiť študentom dôležitosť darovania krvi a motivovať ich k darcovstvu.

Celý článok


Deň darcov krvi si pripomenula aj levočská nemocnica

14.6.2023

Dnes oslavujeme Svetový deň darcov krvi, dôležitý deň, ktorý si pripomíname každý rok, aby sme ocenili a povzbudili ľudí, ktorí sa dobrovoľne rozhodli darovať krv. Nemocnica AGEL Levoča pri tejto príležitosti obdarovala darcov krvi sladkou odmenou. Blíži sa dovolenkové obdobie, ktoré je z hľadiska počtu darcov najslabším obdobím. Transfúziologické oddelenie levočskej nemocnice darcov rado privíta aj naďalej každý utorok a štvrtok od 7.00 hod.

Celý článok


Lekáreň levočskej nemocnice má už 30 rokov

7.6.2023

Nemocnica AGEL Levoča prevádzkuje aj nemocničnú lekáreň, ktorá nedávno oslávila už 30 rokov. Prvou vedúcou lekárne bola RNDr. Odette Petrociová, s ktorou sa rozprávala súčasná vedúca farmaceutka lekárne Mgr. Lucia Gondová, MPH. Spoločne odhaľujú historické začiatky a súčasnosť lekárne, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou prevádzky zdravotníckeho zariadenia. Je pravdou, že v minulosti bol jej osud otázny?

Celý článok


Vedenie nemocníc spišského klastra upevňuje spoluprácu a posilňuje zdravotnú starostlivosť

5.6.2023

Vedenie Nemocnice AGEL Levoča, Nemocnice AGEL Krompachy a Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, usporiadalo dôležité stretnutie s vedúcimi pracovníkmi internistických oddelení jednotlivých nemocníc. Cieľom tohto stretnutia bolo dosiahnuť dohodu o spolupráci medzi jednotlivými zariadeniami, ktorá podporí zefektívnenie zdravotnej starostlivosti pacientov interného oddelenia a oddelenia dlhodobo chorých.

Celý článok


Levočská nemocnica otvára bufet

30.5.2023

Nemocnica AGEL Levoča otvára od 30. mája 2023 bufet pre svojich pacientov, zamestnancov a ich príbuzných. Nachádza sa v priestoroch bývalého bufetu, v budove jedálne a kuchyne, vedľa psychiatrického oddelenia. Otvorený bude pondelok až piatok od 7.00 hod. do 15.00 hod. a pre zákazníkov bude k dispozícii široký sortiment produktov.

Celý článok


Zamestnanci levočskej, krompašskej a kežmarskej nemocnice majú veľké srdcia. V máji spravili Vianoce tým, ktorí to potrebujú

23.5.2023

Zamestnanci Nemocnice AGEL Levoča, Nemocnice AGEL Krompachy a Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, majú veľké srdcia a obrovskú dávku empatie. Zapojili sa do zbierky potravín a hygienických potrieb pre Dom Charitas Sv. Jozefa Spišská Nová Ves, zariadenie pre týrané matky a deti v núdzi. Spoločnými silami vyzbierali desiatky kilogramov užitočných vecí, ktoré ľuďom v zariadení pomôžu. Iniciatívu projektu zastrešila NADÁCIA AGEL.

Celý článok


Biele srdce ocenilo dobré srdcia našich sestier. Najvyššie ocenenie si prevzala aj sestra levočskej nemocnice

22.5.2023

Pre niekoho bežný deň, pre sestry, ktoré bez ohľadu na to, či je deň, či noc, bežný deň alebo sviatok pracujú s plným nasadením, viac než výnimočný. Piatok 19. mája patril v Senci slávnostnému galavečeru a odovzdávaniu prestížneho ocenenia Biele srdce, ktoré sa konalo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Až sedem ocenení získali sestry, ktoré pôsobia v zdravotníckych zariadeniach Skupiny AGEL. Medzi nimi aj Katarína Baranová, sestra oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Levoča.

Celý článok


Sestra interného oddelenia levočskej nemocnice pomáha pacientom 34 rokov a vychovala sedem detí

18.5.2023

Sestra internej ambulancie Nemocnice AGEL Levoča, Mgr. Mária Baluchová začala pracovať na internom oddelení po ukončení štúdia v roku 1989. Pomáhať ľuďom je jej životným poslaním, ktoré odovzdáva aj svojim deťom. Je obetavá, srdečná, chápavá a ochotná akokoľvek pomôcť nielen svojej rodine a blízkym, ale aj svojim pacientom kedykoľvek to potrebujú. Svoju prácu by nemenila. Je viac než obdivuhodné, že popri svojej práci vychovala aj sedem detí.

Celý článok


Hasiči z Harichoviec sú dvojnásobní záchrancovia

9.5.2023

Mobilná odberová jednotka transfúziologického oddelenia Nemocnice AGEL Levoča zavítala do hasičskej zbrojnice obce Harichovce. Harichovskí hasiči spolu darovali 6750 ml krvi. Traja odvážlivci darovali krv po prvýkrát. Táto iniciatíva odhaľuje ochotu a zodpovednosť hasičov pre pomoc a podporu našej spoločnosti. Blíži sa letné obdobie, ktoré je z hľadiska počtu darcov najslabšie, no krvi nie je nikdy dosť a chýba aj počas leta. V levočskej nemocnici sú odbery každý utorok a štvrtok od 7.00 hod.

Celý článok


Zdravotnú starostlivosť potrebujú aj domáci miláčikovia. V Lekárni AGEL Levoča sú dostupné aj veterinárne liečivá

3.5.2023

Nemocnica AGEL Levoča prevádzkuje verejnú Lekáreň AGEL Levoča, v ktorej ponúkajú okrem širokého sortimentu pre zdravie ľudí aj veterinárne prípravky. Zdravotná starostlivosť sa týka aj chlpatých rodinných príslušníkov. V tomto období sa vo vyššej miere začínajú vyskytovať parazity, ktoré im môžu spôsobiť zdravotné komplikácie. Aké druhy parazitov poznáme a akou formou proti nim môžeme bojovať?

Celý článok


Motorkári opäť darovali najvzácnejšiu tekutinu

25.4.2023

Motorkári z levočského klubu Nordic Eagles prišli opäť darovať krv do Nemocnice AGEL Levoča. Transfúziologické oddelenie privítalo motorkárov z klubu, ich priateľov a iných darcov. Do levočskej nemocnice tak pritieklo 5 850 ml krvi. Darovanie krvi je dobrovoľný a bezplatný proces, ktorý môže zachrániť mnoho životov.

Celý článok


Gynekologická ambulancia levočskej nemocnice prijíma nové pacientky

19.4.2023

Gynekologická ambulancia Nemocnice AGEL Levoča prijíma nové pacientky. Po novom bude ambulancia ordinovať aj v stredu, čím bude pacientkam dostupná až štyri dni v týždni. Ambulancia disponuje USG pracoviskom a v súčasnosti eviduje približne 800 pacientiek. Objednanie na vyšetrenie nie je nutné vopred.

Celý článok


Detské oddelenie levočskej nemocnice navštívili klauni

3.4.2023

Nemocnica AGEL Levoča sa potešila návšteve netradičných lekárov. Clownodoctros z organizácie Červený nos liečia pacientov nevšedným spôsobom. Na detské oddelenie so sebou prinášajú, radosť, smiech, hudbu a dobrú náladu. Svojou návštevou potešili nielen malých pacientov a rodičov, ale aj aj personál na detskom oddelení.

Celý článok


Primár neurologického oddelenia levočskej nemocnice: „V súčasnosti zostáva vysoké percento epileptických záchvatov bez objasnenej príčiny. Nejde o psychiatrické ochorenie, hoci niektoré typy epileptických záchvatov takéto ochorenie imitujú“

24.3.2023

Primár neurologického oddelenia Nemocnice AGEL Levoča, MUDr. Ladislav Gurčík, PhD., približuje okolnosti vzniku, liečby a prejavov epilepsie. Kvalifikovaný a vyhľadávaný odborník s dlhoročnou praxou detailne opisuje príznaky a okolnosti ochorenia. Neurologické oddelenie levočskej nemocnice eviduje približne 200 pacientov s týmto ochorením. Príčinou epileptického záchvatu nemusí byť samotné ochorenie a jednorazovo sa môže prejaviť napríklad aj u osôb intoxikovaných alkoholom. Ako by sme mali reagovať, v prípade, že sa staneme svedkami epileptického záchvatu?

Celý článok


Levočská nemocnica privítala návštevu z ministerstva zdravotníctva

14.3.2023

Nemocnica AGEL Levoča privítala 13. marca 2023 trojčlennú návštevu z Ministerstva zdravotníctva SR, a to zástupcov z Inštitútu zdravotných analýz, analytického a poradného útvaru. Hlavným cieľom stretnutia s vedením nemocníc spišského klastra a medicínskeho vedenia AGEL SK bolo rokovanie ohľadom optimalizácie siete nemocníc a riešenie žiadaných doplnkových programov druhej úrovne.

Celý článok


Levočská nemocnica eviduje rekordný mesiac v počte darcov krvi

7.3.2023

Nemocnica AGEL Levoča vo februári 2023 privítala najvyšší počet darcov krvi za posledné roky. Za druhý mesiac eviduje takmer 269 darcov krvi, z toho 164 mužov a 105 žien, ktorí darovali celkovo 121 050 ml najvzácnejšej tekutiny. Darcovstvo krvi je ušľachtilá činnosť, ktorá spája všetkých tých, ktorí sú ochotní a môžu pomôcť.

Celý článok


V levočskej nemocnici sa konal regionálny sesterský seminár

1.3.2023

V Nemocnica AGEL Levoča sa začiatkom týždňa konal regionálny sesterský seminár. Odborné podujatie bolo organizované pod záštitou Vzdelávacieho, vedeckého a výskumného inštitútu AGEL n.o., Nemocnice AGEL Levoča a Regionálnej komory Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek so sídlom v Levoči. Hlavnou témou odborného seminára boli špecifiká práce zdravotníckeho pracovníka v pediatrii a neurológii.

Celý článok


Levočská nemocnica organizuje odborné semináre pre lekárov

24.2.2023

Nemocnica AGEL Levoča organizuje pre lekárov odborné vzdelávacie semináre. Permanentné vzdelávanie je v oblasti medicíny nesmierne dôležité. V spolupráci s vedením nemocnice si jednotlivé oddelenia pripravujú odborné prednášky. Vo februári sa konal prvý odborný seminár, ktorého sa zúčastnili lekári nielen z levočskej nemocnice, ale aj levočského okresu.

Celý článok


„Alkohol je najlepšie rozpúšťadlo. Rozpustí vzťahy, pracovné príležitosti, telesné a psychické schopnosti...,“ hovorí psychiater levočskej nemocnice

20.2.2023

Suchý február. Iniciatíva a osvetová kampaň, ktorá vyzýva verejnosť k celomesačnej abstinencii. Vplyv alkoholu na človeka a spoločnosť ako takú je neprehliadnuteľný. Vo všeobecnosti alkoholu štatisticky podľahnú viac muži ako ženy, hoci trend z 90. rokov nemíňa ani nárast užívania alkoholu u žien. Kultúrno-spoločenské normy na Slovensku sú voči alkoholu pomerne benevolentné. Mohla by byť na mieste legislatívna úprava so zvýšením hranice veku, od ktorého by mohol byť alkohol predávaný? Dá sa alkoholizmus vôbec vyliečiť? Kedy sa stáva alkohol pre človeka a ľudskú myseľ nebezpečným? Na otázky odpovedá lekár psychiatrického oddelenia Nemocnice AGEL Levoča, MUDr. Anton Ľubocký.

Celý článok


Levočská knižnica darovala detskému oddeleniu knižné poklady

15.2.2023

Nemocnica AGEL Levoča dostala od knižnice Jána Henkela v Levoči knižné poklady. Štrnásty február nie je len dňom zamilovaných, ale aj Medzinárodným dňom darovania kníh. Pri tejto príležitosti sa môžu malí pacienti na oddelení tešiť na rôzne nové rozprávkové príbehy, ktoré im spestria hospitalizáciu na detskom oddelení.

Celý článok


Krv darovaná s láskou V levočskej nemocnici sa valentínskeho darovania krvi zúčastnilo 26 darcov

14.2.2023

Nemocnica AGEL Levoča dnes privítala valentínskych darcov krvi. Krv darovaná s láskou pritiekla na transfúziologické oddelenie od 26 darcov. Každý si odniesol drobnú pozornosť vo forme srdiečkovej kľúčenky. Darcovstvo krvi je ušľachtilá činnosť, ktorá spája všetkých tých, ktorí sú ochotní a môžu pomôcť.

Celý článok


Veľtrhu príležitostí v zdravotníctve na UPJŠ v Košiciach sa zúčastnili aj nemocnice spišského klastra

13.2.2023

Na „Veľtrhu príležitostí v zdravotníctve,“ ktorú organizovala LF UPJŠ v Košiciach v spolupráci do SMMK a UNIPOC sa zúčastnili aj zástupcovia nemocníc spišského klastra a Nemocnice AGEL Košice-Šaca. Študentom lekárskej fakulty boli odprezentované možnosti uplatnenia sa v jednotlivých zdravotníckych zariadeniach. Nemocnice vítajú záujem mladých lekárov a pred nástupom ponúkajú štipendijný program či zmluvu do pracovného pomeru už v máji.

Celý článok


Štvrtý február ako Svetový deň boja proti rakovine

3.2.2023

Štvrtý február poznáme aj ako Svetový deň boja proti rakovine. Súčasnosť si vyžaduje, aby sa toto ochorenie pravidelne dostávalo do povedomia širokej verejnosti. Vďaka Únii pre medzinárodnú kontrolu rakoviny (UICC) si ho 4. februára pripomíname každý rok. Lekár z onkologickej ambulancie Nemocnice AGEL Levoča, MUDr. Valer Kováč, PhD., ozrejmuje možnú prevenciu tohto ochorenia, ktorými sú najmä zdravý životný štýl a včasná diagnostika.

Celý článok


Levočské laboratórium vykázalo v minulom roku vyše 925 000 výkonov

31.1.2023

Levočská nemocnica prevádzkuje laboratórium nielen vo svojich priestoroch, ale aj v kežmarskej nemocnici. Ich práca je nepostrádateľná a má pre pacientov aj zdravotníkov zásadný význam. Tím laborantov z Nemocnice AGEL Levoča a tím laborantov z pracoviska v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra vykonali v minulom roku dohromady 925 003 laboratórnych vyšetrení. Oproti roku 2021 počet výkonov vzrástol.

Celý článok


Levočská nemocnica dočasne pozastavuje prevádzku vakcinačného centra a mobilného odberového miesta covid-19

19.1.2023

Nemocnica AGEL Levoča od 2. februára 2023 dočasne pozastavuje prevádzku vakcinačného centra a mobilného odberového miesta covid-19. Pozastavenie činnosti týchto prevádzok by malo trvať najmenej do 1. júla 2023. Najbližšie testovacie miesta a vakcinačné centrá sú k dispozícii v susedných okresoch.

Celý článok


V roku 2022 pritieklo od darcov do levočskej nemocnice vyše 654 litrov krvi

17.1.2023

Nemocnica AGEL Levoča víta na transfúziologickom oddelení v utorky a štvrtky darcov krvi. Rok 2022 priniesol o 91 800 ml krvi viac ako rok 2021, pod ktorý boli podpísané vlny koronavírusu. Celkový počet darcov krvi v roku 2022 bol 1567, z nich bolo vyradených len 7,2%. Do levočskej nemocnice tak v minulom roku pritieklo 654 300 ml krvi od 1454 darcov, z ktorých až 11% bolo prvodarcov. Mesiac november sa pýši najvyšším počtom darcov, naopak, pod najmenší počet darcov sa podpísalo dovolenkové obdobie.

Celý článok


Aký bol rok 2022 v nemocniciach spišského klastra? Covid, rekonštrukcie, nové ambulancie, ocenenia, úspechy, spolupráca a hlavne personálna stabilizácia po predchádzajúcich krízových obdobiach

16.1.2023

Nemocnice spišského klastra, Nemocnica AGEL Levoča a. s., Nemocnica AGEL Krompachy s. r. o. a Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL, si v roku 2022 prešli okrem obdobia Covidu rôznymi zmenami, rekonštrukciami priestorov, úspechmi a hlavne obdobím personálnej stabilizácie. V zdravotníctve je potrebné permanentne venovať pozornosť dvom oblastiam. Jednak vylepšovaniu zdravotnej starostlivosti o pacientov, ako aj vytváraniu vhodných podmienok pre prácu zamestnancov a ich stabilizácia. Tieto tri nemocnice zamestnávajú viac ako 1200 zamestnancov a poskytujú zdravotnú starostlivosť na cca 600 lôžkach a v desiatkach ambulanciách. O tom, aký bol rok v týchto nemocniciach hovorí riaditeľ všetkých troch nemocníc spišského klastra, Ing. František Lešundák.

Celý článok


Levočskí zdravotníci vybojovali na benefičnom turnaji prvé miesto. Svojim pacientom tak pomáhajú aj mimo zdravotníckeho zariadenia

5.1.2023

Obdobie vianočných sviatkov sa nieslo v duchu pomoci a spolupatričnosti. Zdravotníci Nemocnice AGEL Levoča sa v závere roka zúčastnili vianočného benefičného florbalového turnaja s posolstvom „Naša pomoc vyhráva“. Tím levočskej nemocnice v turnaji vybojoval prvé miesto a spolu s finančným výťažkom zo zbierky tak pomohol detským pacientom. Táto finančná pomoc bola venovaná deťom so zdravotným znevýhodnením, aby mohli absolvovať rehabilitačný pobyt v regeneračno-terapeuticko-vzdelávacom centre v Prešove.

Celý článok


Levočskí chirurgovia prvýkrát použili novú operačnú metódu. Na vyplnenie kostného defektu im poslúžilo bioaktívne sklo

22.12.2022

Chirurgovia Nemocnice AGEL Levoča prvýkrát použili počas traumatologickej operácie bioaktívne sklo na vyplnenie kostného defektu. Je to alternatívou spongioplastiky – náhrady odobratej z inej časti kosti. Pre operatérov je operácia technicky aj časovo náročnejšia, no pre pacienta znamená možnosť skoršej rehabilitácie a elimináciu bolestivosti. Operácia si vyžiadala prítomnosť dvoch lekárov, primára MUDr. Ľubomíra Strelku, PhD., MPH a MUDr. Michala Sedláka. Odborné odpovede na otázky poskytol traumatológ MUDr. Michal Sedlák.

Celý článok


Levočská nemocnica opätovne postúpila v hodnotení inštitútu INEKO, tentokrát o dve priečky a už je 8. na Slovensku

15.12.2022

Nemocnica AGEL Levoča podľa hodnotenia inštitútu INEKO postúpila v roku 2022 o dve priečky v porovnaní s predchádzajúcim ročníkom. Zo všetkých všeobecných nemocníc hodnotených v ankete Nemocnica roka 2022 sa umiestnila na 8. mieste, pričom len v roku 2019 bola nemocnica v hodnotení na 20. mieste. V priebehu náročného obdobia pre zdravotníctvo tak celkovo postúpila až o dvanásť priečok.

Celý článok


Mikulášska kvapka krvi sa konala aj v levočskej nemocnici

9.12.2022

Transfúziologické oddelenie Nemocnice AGEL Levoča zorganizovalo Mikulášsku kvapku krvi. Počas nej pritieklo do nemocnice od darcov celkom 7650 ml najvzácnejšej tekutiny. Darcovia môžu prísť darovať krv na transfúziologické oddelenie levočskej nemocnice každý utorok a štvrtok od 7.00 hod.

Celý článok


Burzy práce v Poprade sa zúčastnili aj nemocnice spišského klastra

28.11.2022

Na burze práce v Poprade s názvom „Práca v regióne pre každého“, ktorú organizoval Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Poprad + pracovisko Levoča sa v zdravotníckom bloku predstavili aj nemocnice spišského klastra. Nemocnica AGEL Levoča, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku a Nemocnica AGEL Krompachy v zastúpení personálneho oddelenia uchádzačom predstavili voľné pracovné pozície. O ktoré ide?

Celý článok


Novootvorená ortopedická ambulancia levočskej nemocnice ošetrila prvých pacientov

15.11.2022

Nemocnica AGEL Levoča privítala 10. novembra v novootvorenej ortopedickej ambulancii prvých pacientov. V ambulancii ordinujú odborníci z Nemocnice AGEL Košice-Šaca, MUDr. Tomáš Ševčík, MPH a MUDr. Ján Perduk. Nemocnica aj vďaka nim zvyšuje kvalitu a rozširuje spektrum poskytovanej zdravotnej starostlivosti pre pacientov okolitého regiónu. Ambulancia ordinuje každý štvrtok (okrem sviatkov) od 7.00 hod. do 15.00 hod. a od začiatku eviduje veľký záujem verejnosti.

Celý článok


Október bol pre mamografické pracovisko levočskej nemocnice rekordným mesiacom

8.11.2022

Nemocnica AGEL Levoča počas októbra aktívne podporovala myšlienku „ružového októbra“, ktorý poznáme aj ako mesiac povedomia o rakovine prsníka. Na mamografickom pracovisku bolo v minulom mesiaci zaznamenané rekordné množstvo vykonaných vyšetrení od začiatku prevádzky v zrekonštruovaných priestoroch. Levočská nemocnica si vynikajúcou štatistikou pripomína Svetový deň rádiológie, odboru, ktorého súčasťou je aj mamografické pracovisko.

Celý článok


Levočská nemocnica otvára ortopedickú ambulanciu špičkovej úrovne

4.11.2022

Nemocnica AGEL Levoča zvyšuje kvalitu svojich služieb a rozširuje spektrum poskytovanej zdravotnej starostlivosti. V spolupráci so špičkovými odborníkmi z Nemocnice AGEL Košice-Šaca otvára ortopedickú ambulanciu. Ambulancia bude ordinovať každý štvrtok od 7.00 hod. do 15.00 hod. a nachádzať sa bude v nových priestoroch, vpravo od recepcie a chirurgickej ambulancie. Prvým ambulantným dňom ortopedickej ambulancie bude 10. november 2022.

Celý článok


Levočská nemocnica podporuje študentskú kvapku krvi

31.10.2022

Nemocnica AGEL Levoča víta študentských darcov krvi. Počas špeciálneho odberového dňa sa uskutočnila študentská kvapka krvi, do ktorej sa so svojou pedagogičkou zapojili študentky maturitného ročníka Strednej odbornej školy pedagogickej v Levoči. Darcovstvo krvi je ušľachtilá činnosť, ktorá spája všetkých tých, ktorí sú ochotní a môžu pomôcť. Študenti, spojte sily a pridajte sa k svojim spolužiakom a ostatným darcom krvi.

Celý článok


Mamografické pracovisko levočskej nemocnice je zahalené do ružovej farby. Prispeli k tomu aj malí výtvarníci zo Základnej umeleckej školy v Levoči

24.10.2022

Nemocnica AGEL Levoča počas celého mesiaca aktívne podporuje myšlienku „ružového októbra“, ktorý je pre verejnosť známy ako mesiac povedomia o rakovine prsníka. K vizuálnej realizácii sa pripojili aj detskí výtvarníci zo Základnej umeleckej školy v Levoči pod vedením výtvarníčky PaedDr. Kataríny Drahomireckej. Ich umelecké diela k téme „ružový október“ zdobia priestory celého rádiodiagnostického oddelenia.

Celý článok


Levočská nemocnica očkuje vakcínou proti variantu Omicron

19.10.2022

Nemocnica AGEL Levoča prevádzkuje v súčasnosti vakcinačné centrum dvakrát do mesiaca. Od 19. októbra ponúka levočská nemocnica záujemcom možnosť očkovania vakcínou Comirnaty Original/Omicron BA. 4-5, zameranou proti variantu Omicron ochorenia covid-19. Vakcinačné centrum sa nachádza na druhom poschodí chirurgického pavilónu.

Celý článok


Levočská nemocnica aktívne podporuje ružový október. Mamografia je zlatý štandard včasnej diagnostiky nádorových ochorení prsníka

17.10.2022

Nemocnica AGEL Levoča má v prevádzke aj mamografické pracovisko v zrekonštruovaných priestoroch s modernou špičkovou technikou. Primárka rádiodiagnostického oddelenia, MUDr. Elena Loumová, je špecialistkou mamografického pracoviska, ktoré je pre ňu srdcovou záležitosťou. V rozhovore poskytuje dôležité informácie, prečo je mamografia dôležitá a kedy je potrebné vyšetrenie podstúpiť. Oddelenie počas celého mesiaca aktívne podporuje myšlienku ružového októbra, ktorý vnímame aj ako mesiac povedomia o rakovine prsníka.

Celý článok


Levočská nemocnica prevádzkuje dva druhy lekární

14.10.2022

Nemocnica AGEL Levoča má v prevádzke Nemocničnú lekáreň s právom výdaja verejnosti. Mgr. Lucia Gondová, MPH, vedúca lekárne levočskej nemocnice, vysvetľuje organizačnú štruktúru a pracovnú náplň farmaceutov jednotlivých oddelení. Farmaceuti levočskej nemocnice zabezpečujú lieky a zdravotný materiál pre verejnosť aj pre všetky tri nemocnice spišského klastra.

Celý článok


Desiaty október poznáme aj ako Svetový deň duševného zdravia

10.10.2022

Nemocnica AGEL Levoča prevádzkuje od marca tohto roku ambulanciu klinickej psychológie. Tím psychologičiek levočskej nemocnice si symbolicky pripomína Svetový deň duševného zdravia, opisujú, s čím sa v praxi najčastejšie stretávajú. Psychologičky Mgr. Monika Hasajová, Mgr. Zuzana Bizubová, Mgr. Elena Tokárová, Mgr. Terézia Gumuláková, Mgr. Michaela Ľubocká a Mgr. Jana Troppová približujú prácu psychológa.

Celý článok


Neurologické oddelenie levočskej nemocnice získalo diamantové ocenenie

30.9.2022

Neurologické oddelenie Nemocnice AGEL Levoča opäť získalo pod vedením primára MUDr. Ladislava Gurčíka, PhD. najvyššie diamantové ocenenie ESO ANGELS AWARDS 2021. Toto ocenenie je udeľované za vysokokvalitnú liečbu a manažment pacientov v cievnou mozgovou príhodou.

Celý článok


Detské oddelenie levočskej nemocnice navštívili klauni

28.9.2022

Nemocnica AGEL Levoča sa opäť potešila návšteve netradičných lekárov. Clowndoctors z organizácie Červený nos liečia pacientov nevšedným, no efektívnym spôsobom. Na detské oddelenie so sebou priniesli smiech, radosť, hudbu a dobrú náladu. Príjemnou atmosférou potešili malých pacientov, rodičov aj personál oddelenia.

Celý článok


Zrekonštruovaná časť interného oddelenia levočskej nemocnice je v prevádzke

23.9.2022

Nemocnica AGEL Levoča neustále vylepšuje podmienky pre pacientov a zamestnancov. Druhá fáza rekonštrukcie jej interného oddelenia je dokončená. Rozsah rekonštrukcie pozostával zo stavebných prác, rekonštrukcie podlahy, stien, stropov, montáže vzduchotechniky a ďalších potrebných zariadení. Kompletne zrekonštruovaná je aj jednotka intenzívnej starostlivosti. Investícia v oboch fázach tak rádovo predstavovala stá tisíce eur.

Celý článok


Každá sekunda je rozhodujúca. V septembri si pripomíname Svetový deň prvej pomoci

16.9.2022

Viete podať prvú pomoc? V živote sa môže každý z nás ocitnúť v situácii, kedy ju bude potrebovať alebo ju bude musieť poskytnúť. Záchranca by mal pred podaním prvej pomoci vedieť zhodnotiť situáciu, pri ktorej musí dbať aj o vlastnú bezpečnosť. Námestníčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť Nemocnice AGEL Levoča, MUDr. Renáta Bičanovská, poskytuje v krátkom rozhovore odborné rady, ktoré by sme si mali osvojiť ako základy prvej pomoci.

Celý článok


Odbor, ktorý pacientov vracia do bežného života. Ôsmy september je svetovým dňom fyzioterapie

8.9.2022

Dnešok, 8. september, patrí fyzioterapii. Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Levoča je v prevádzke už od 7. 2. 1972. Pod dlhým názvom sa ukrýva množstvo príjemných liečebných procesov, ktoré mnohí z nás poznajú. Čím sa primárne zaoberá rehabilitačné oddelenie a prečo je vnímané ako zážitkový odbor?

Celý článok


Levočská nemocnica sa stará o 15 covid pozitívnych pacientov

31.8.2022

Nemocnica AGEL Levoča sa aktuálne stará o 15 covid pozitívnych pacientov, jeden z nich potrebuje podporu umelej pľúcnej ventilácie. Vakcinačné centrum je otvorené každú párnu stredu v mesiaci. V nemocnici naďalej platí zákaz návštev platný od 15. júla. 2022. Pozitivita PCR testov vykonaných v mobilnom odberovom mieste za uplynulý týždeň predstavovala 20 %.

Celý článok


Levočská nemocnica získala dve ocenenia mesta Levoča

22.8.2022

Nemocnica AGEL Levoča má dvoch ocenených kolegov. V rámci ostatného, slávnostného zasadnutia Mestského zastupiteľstva mesta sa udeľovali aj Ceny mesta Levoča. Nemocnica sa tak môže pochváliť hneď dvomi oceneniami, ktorú získal kolektív interného oddelenia tiež primár tranfúziologického oddelenia MUDr. Rastislav Osif.

Celý článok


Lesný kúpeľ v chránenej oblasti otestovali aj zamestnanci levočskej a kežmarskej nemocnice

17.8.2022

Národná prírodná rezervácia Morské oko privítala koncom minulého týždňa aj zdravotníkov z Nemocnice AGEL Levoča a Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL. Ozdravná relaxačná terapia, tzv. „Lesný kúpeľ“, je podporená Nadáciou VSE a určená pre zdravotníckych zamestnancov z celého Slovenska. Karpatské bukové pralesy poskytujú pokoj, spomalenie, relax a žiadny signál.

Celý článok


Laboratórium levočskej nemocnice diagnostikuje aj zvieracie vzorky

5.8.2022

Tím laborantov z Nemocnice AGEL Levoča sa stretáva aj s diagnostikou zvieracích vzoriek. Najčastejšou analýzou prechádzajú vzorky biologického materiálu psov a mačiek, no diagnostikovaná bola už aj konská vzorka. S požiadavkou na diagnostiku týchto vzoriek prichádzajú ako samoplatcovia majitelia zvieracích maznáčikov. Niektorí záujemcovia vďaka diagnostike zisťujú hormonálny profil feniek.

Celý článok


Primár detského oddelenia levočskej nemocnice hovorí o vzniku porúch zdravia u detí a mladistvých v letnom období. S akými ochoreniami u detí sa stretávame v lete a kedy máme byť obozretní?

22.7.2022

Primár detského oddelenia Nemocnice AGEL Levoča, MUDr. Martin Tkáč približuje riziká porúch zdravia u detí rôznych vekových kategóriách. V najnižších vekových kategóriách sa u detí stretávame najčastejšie s hnačkovými ochoreniami spôsobenými prevažne vírusmi. Samostatnou kapitolou týkajúcou sa prevažne detí v dorastovom veku sú možné komplikácie s užívaním alkoholu. V poslednom období boli v nemocnici hospitalizované tri adolescentné dievčatá intoxikované alkoholom. Vedeli ste, že deti majú zúžené zorné pole?

Celý článok


V nemocniciach spišského klastra bude platiť zákaz návštev

14.7.2022

V Nemocnici AGEL Levoča, Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL, a Nemocnici AGEL Krompachy začne platiť od 15. júla 2022 zákaz návštev hospitalizovaných pacientov. Vyplýva tak z rozhodnutia hlavného epidemiológa a hygienika skupiny AGEL SK.

Celý článok


Recepcia v nových priestoroch levočskej nemocnice je prihlásená v prestížnej súťaži architektonických diel

13.7.2022

Recepcia v nových priestoroch Nemocnice AGEL Levoča je prihlásená v prestížnej súťaži oceňovania architektonických diel CE ZA AR 2022. Autorkou projektu je autorizovaná architektka Ing. arch. Mgr. Art. Stanislava Slaninová Hollóvá. Cieľom projektu bolo vytvoriť moderný, čistý a svieži priestor recepcie. Koncept štruktúry je hra trojuholníkových dielcov vo všetkých smeroch, výškach a hrúbkach. V rozhovore autorka uvádza základné postupy pri vytváraní architektonických diel a čo bolo pre ňu pri vytváraní diela výnimočné.

Celý článok


Vakcinačné centrum levočskej nemocnice mení prevádzkové časy

6.7.2022

Nemocnica AGEL Levoča počas nadchádzajúceho mesiaca mení prevádzkové časy Vakcinačného centra. Rozhodnutie súvisí najmä s výrazným poklesom záujmu verejnosti o vakcináciu proti koronavírusu.

Celý článok


Darovanie krvi môžeme nazvať aj peelingom kostnej drene

14.6.2022

Darcovstvo krvi je ušľachtilá činnosť, ktorá spája všetkých tých, ktorí sú ochotní a môžu pomôcť. Nemocnica AGEL Levoča prevádzkuje transfúziologické oddelenie a možnosť darovania krvi majú darcovia každý utorok a štvrtok. V blízkej budúcnosti nemocnica plánuje aj obnovu mobilnej odberovej jednotky s odbermi v Kežmarku a Krompachoch. Málokto vie, že darcovstvo má zo zdravotného hľadiska benefity aj pre samotného darcu. Aké?

Celý článok


Na internom oddelení levočskej nemocnice prebieha druhá fáza rekonštrukčných prác

13.6.2022

Prvá časť rekonštrukcie interného oddelenia Nemocnica AGEL Levoča sa spustila do prevádzky začiatkom tohto roka. Práce opäť prebiehajú v druhej fáze rekonštrukcie priestorov jednotky intenzívnej starostlivosti. Rozsah rekonštrukcie bude pozostávať zo stavebných prác, rekonštrukcie podlahy, stien, stropov, montáže vzduchotechniky a ďalších potrebných zariadení. K rekonštrukcii lôžkovej časti za 150 000 € sa tak pripočíta ďalšia investícia v hodnote 213 000 €.

Celý článok


Levočskí zdravotníci sú aj skvelí športovci Tím z levočskej nemocnice vybojoval vo florbalovom turnaji 3. miesto

3.6.2022

Kolektív športovcov-zdravotníkov z Nemocnice AGEL Levoča získal na florbalovom turnaji zdravotníkov v Košiciach bronzovú medailu. Úspešní tím zložený prevažne zo športovo založených zdravotníkov si po štyroch zápasoch odniesli krásny výsledok a niekoľko ocenení. Športovci z tímu levočskej nemocnice neboli ocenení po prvýkrát a darilo sa im aj na predošlých turnajoch.

Celý článok


Kolektív detského oddelenia levočskej nemocnice obdaroval chlapčeka z Ukrajiny

23.5.2022

Kolektív detského oddelenia Nemocnice AGEL Levoča má veľké srdce. Po tom, čo bol prijatý na hospitalizáciu malý Vadim, sa kolektív detského oddelenia rozhodol pacienta obdarovať praktickými vecami. Prišiel bez náhradného oblečenia a základných potrieb. Kolektív levočských zdravotníkov tak srdečne pomáha nielen z profesionálneho, ale aj ľudského hľadiska.

Celý článok


Medicínsky fyzik levočskej nemocnice prednášal na University of Cambridge Na prestížnej anglickej univerzite sa tak objavili aj snímky z levočskej nemocnice

18.5.2022

Medicínsky fyzik Nemocnice AGEL Levoča, RNDr. Marek Chmelík, PhD., sa ako pozvaný prednášajúci zúčastnil workshopu na prestížnej anglickej Univerzite v Cambridge. Témou jeho prednášky bolo MR zobrazovanie a spektroskopia pečene. Jeho pozvanie na Metabolic MRI Workshop v UK bolo podporené aj jeho predchádzajúcou vedeckou publikačnou činnosťou z Viedne. Snímky z levočskej nemocnice sa tak objavili na pôde jednej z najlepších univerzít na svete. RNDr. Marek Chmelík, PhD. v súčasnosti pôsobí aj na Prešovskej univerzite v Prešove.

Celý článok


„Jéééj, moja sestrička,“ spomína si na náhodné stretnutie s pacientmi Magdaléna, ktorá pracuje v levočskej nemocnici 52 rokov

12.5.2022

Magdaléna Jarabová je najdlhšie pôsobiacou sestrou, ktorá v Nemocnici AGEL Levoča pracuje od roku 1970. Je matkou troch detí, teší sa z vnúčat a na dôchodok sa ešte nechystá. Chýbali by jej ľudia a pracovný kolektív chirurgického oddelenia. Má rada prírodu, turistiku a vo voľnom čase rada navštevuje nové miesta. Kolegovia ju hodnotia ako človeka s ľudským prístupom a neodmysliteľnou súčasťou ich ošetrovateľského tímu.

Celý článok


Levočská nemocnica prijíma absolventov lekárskych fakúlt

4.5.2022

Nemocnica AGEL Levoča sa teší záujmu z radov absolventov lekárskych fakúlt. Najneskôr od septembra nastúpi 7 mladých lekárov na interné a psychiatrické oddelenie. Nemocnica naďalej rokuje s ďalšími absolventmi a veľmi rada ich privíta aj na OAIM, rádiodiagnostickom a chirurgickom oddelení. V prípade záujmu môžu nemocnicu absolventi kontaktovať prostredníctvom personálneho oddelenia.

Celý článok


Vedúce sestry levočskej a kežmarskej nemocnice úzko spolupracujú

28.4.2022

V priestoroch Nemocnice AGEL Levoča sa uskutočnilo stretnutie vedúcich sestier hosťujúcej nemocnice a Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL. Hlavným dôvodom spoločného stretnutia bolo vzájomné zoznámenie sa a odovzdávanie skúseností z jednotlivých pracovísk za účelom efektívneho využívania synergických efektov týchto zdravotníckych zariadení.

Celý článok


Levočská nemocnica povoľuje návštevy

25.4.2022

Nemocnica AGEL Levoča povoľuje návštevy lôžkových oddelení. Rozhodnutie je platné od pondelka 25. apríla 2022. Návštevníci nesmú mať príznaky ochorenia COVID-19, v zdravotníckom zariadení musia mať prekryté dýchacie cesty a maximálna doba trvania návštevy pacienta dvomi osobami súčasne je 30 minút. Povolenie návštev sa nevzťahuje na psychiatrické oddelenie a oddelenie COVID-19.

Celý článok


Nedostatkom vitamínu D trpí až 60 % populácie Prečo je „slnečný vitamín“ dôležitý?

21.4.2022

Vedúca farmaceutka lekárne Nemocnice AGEL Levoča, Mgr. Lucia Gondová, približuje dôležitosť vitamínu D. Jeho nedostatok v organizme sa pripisuje vzniku viacerých ochorení, ako je napríklad osteoporóza, poruchy imunity či nádorové ochorenia. Ako dopĺňať vitamín D? Môžeme sa ním predávkovať?

Celý článok


Motorkári darovali krv v levočskej nemocnici

14.4.2022

Motorkári z levočského klubu Nordic Eagles prišli dnes do Nemocnice AGEL Levoča darovať krv. Transfúziologické oddelenie privítalo hojnú účasť darcov rôznych motorkárskych klubov a priateľov aj z iných miest. Prišlo 34 aktívnych darcov, z ktorých nakoniec darovalo krv 31. Do levočskej nemocnice tak pritieklo 15 500 ml krvi. Cieľom podujatia je poukázať na dôležitosť darovania krvi najmä v tomto období, keď pre motorkárov začína sezóna.

Celý článok


V nemocniciach spišského klastra sa počas Veľkej noci nebude testovať

11.4.2022

Nemocnica AGEL Levoča, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL a Nemocnica AGEL Krompachy počas veľkonočných sviatkov nebudú mať v prevádzke mobilné odberové miesta. V dňoch 15. – 18. apríla tak nebude možnosť PCR a antigénového testovania na ochorenie covid-19. Mobilné odberové miesta covid-19 budú fungovať v štandardnej prevádzke od utorka 19. apríla.

Celý článok


Primár Neurologického oddelenia levočskej nemocnice: „Príčina epilepsie je multifaktoriálna. Predpokladá sa významný genetický podiel, ale aj v súčasnosti zostáva vysoké percento epileptických záchvatov bez objasnenej príčiny“

6.4.2022

Primár Neurologického oddelenia Nemocnice AGEL Levoča, MUDr. Ladislav Gurčík, PhD., približuje okolnosti vzniku, liečby a prejavov epilepsie. Kvalifikovaný odborník s dlhoročnou praxou detailne opisuje príznaky a okolnosti ochorenia. Levočské neurologické oddelenie eviduje približne 200 pacientov s týmto ochorením. Epilepsia sa vyskytuje predovšetkým vo vekových skupinách detí a seniorov. Príčinou epileptického záchvatu nemusí byť samotné ochorenie epilepsia a jednorazovo sa môže prejaviť napríklad aj u osôb intoxikovaných alkoholom. Niektoré príznaky epilepsie imitujú psychiatrické ochorenia. Je však medzi nimi nejaký súvis? Ako by sme mali reagovať, v prípade, že sa staneme svedkami epileptického záchvatu?

Celý článok


Nemocnice spišského klastra už zamestnávajú 15 Ukrajincov

5.4.2022

V Nemocniciach spišského klastra, teda v Nemocnici AGEL Levoča, Nemocnici AGEL Krompachy a Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL je už zamestnaných 15 ukrajinských zdravotníkov, z toho 13 lekárov a 2 sestry. Stali sa novou posilou viacerých oddelení. V levočskej nemocnici majú zastúpenie na detskom, neurologickom a internom oddelení a na oddelení balneológie a liečebnej rehabilitácie. V krompašskej a kežmarskej nemocnici sú zamestnaní na gynekologicko-pôrodníckych oddeleniach. Cieľom do budúcna je však nielen kvantita, ale predovšetkým kvalita, odbornosť a zodpovedajúca komunikácia s pacientmi.

Celý článok


Levočská a kežmarská nemocnica očkuje vakcínou Nuvaxovid

5.4.2022

Vo vakcinačnom centre Nemocnice AGEL Levoča a Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, je možnosť očkovania vakcínou Nuvaxovid. Vakcína je určená pre dospelých záujemcov. Vakcinačné centrá oboch nemocníc sú v prevádzke len v stredu.

Celý článok


Zrekonštruovaná časť interného oddelenia levočskej nemocnice je už v prevádzke

29.3.2022

Nemocnica AGEL Levoča začala v minulom roku s rekonštrukciou časti interného oddelenia. V súčasnosti je vynovená časť už v prevádzke a plnohodnotne slúži pacientom a personálu. Rekonštrukciou prešli tri štandardné a jedna nadštandardná pacientska izba, sociálne zariadenie, kúpeľňa, realizovali sa nové rozvody elektroinštalácie či kyslíka. Investícia tejto časti predstavovala 150 000 eur. V blízkej budúcnosti je plánovaná aj rekonštrukcia jednotky intenzívnej starostlivosti (JIS).

Celý článok


Levočská nemocnica má pozitívnych pacientov aj na psychiatrickom oddelení

18.3.2022

Nemocnica AGEL Levoča sa stará o 23 covid pozitívnych pacientov. V priebehu týždňa sa vyskytla pozitivita u pacientov psychiatrického oddelenia, ktoré sa stará o väčšinu z nich. V súčasnosti v nemocnici stále platí zákaz návštev. Počet pozitívnych zamestnancov nemocnice na ochorenie covid-19 je 19. Upravený časový harmonogram mobilného odberového miesta covid-19 a vakcinačného centra je stále aktualizovaný na webovej stránke nemocnice.

Celý článok


Antigénové testy za 5 eur sa rušia aj v levočskej nemocnici

14.3.2022

Nemocnica AGEL Levoča zrušila od 12. marca 2022 na základe mobilizačného príkazu MZ SR možnosť antigénového testovania v mobilnom odberovom mieste covid-19 za poplatok 5 eur. Antigénové testovanie je zrušené aj počas víkendov. Možnosť objednania sa na antigénové testovanie však nemocnica ponúka prostredníctvom webu www.agellab.sk.

Celý článok


Levočská nemocnica sa stará o 11 covid pozitívnych pacientov. Pozitivita PCR testov presahuje 55%

2.3.2022

Mnoho pozitívne testovaných zamestnancov Nemocnice AGEL Levoča sa už postupne vracia do práce. K dnešnému dňu nemocnica eviduje 12 zamestnancov pozitívnych na ochorenie covid-19. Aktuálne sa na oddelení covid-19 stará o 11 pacientov. Pozitivita PCR testov za minulý týždeň je stále pomerne vysoká a presahuje 55%. Minulý týždeň sa vo vakcinačnom centre podalo len 34 dávok vakcín Pfizer/BioNTech a v mesiaci marec bude vyčlenená na očkovanie proti koronavírusu vždy streda.

Celý článok


Levočská nemocnica otvára ambulanciu klinickej psychológie

17.2.2022

Nemocnica AGEL Levoča otvára od 21. februára 2022 ambulanciu klinickej psychológie. Ordinovať bude počas pracovných dní okrem stredy, od 7.30 hod. do 15.00 hod. Nachádzať sa bude v priestoroch interného oddelenia, v bývalej internej ambulancii. Ambulancia bude v tomto odbore poskytovať zdravotnú starostlivosť pre dospelých pacientov. V zdravotnej starostlivosti budú zaradené výkony na požiadanie lekára, sociálne účely či na vlastnú žiadosť pacienta. Ambulancia poskytne aj možnosť individuálnej, párovej a skupinovej psychoterapie.

Celý článok


Nemocnice spišského klastra bojujú s výpadkom personálu

16.2.2022

Nemocnica AGEL Levoča, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL a Nemocnica AGEL Krompachy bojujú s výpadkom pracovných síl. Kežmarská nemocnica pristúpila k personálnemu zlúčeniu oddelení. Pozitivita PCR testov vo všetkých mobilných odberových miestach počas minulého týždňa stúpla. Pohybuje sa v rozmedzí od 49,5% – 55,8%. Záujem o očkovanie klesá. Vakcinačné centrá všetkých troch nemocníc podali počas minulého týždňa vakcínu 355 záujemcom, čo je o 129 menej ako prvý februárový týždeň.

Celý článok


Počet pacientov a zamestnancov s ochorením Covid-19 rastie vo všetkých nemocniciach spišského klastra

7.2.2022

Nemocnica AGEL Levoča, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL a Nemocnica AGEL Krompachy sa dohromady starajú o 33 covid pozitívnych pacientov. Evidentný je aj výpadok z radov zamestnancov, ktorých je v domácej izolácii z dôvodu pozitivity a karantény celkovo 74. Vakcinačné centrá všetkých troch nemocníc podali počas minulého týždňa vakcínu 484 záujemcom. Pozitivita PCR testov vykonaných v mobilných odberových miestach sa pohybuje v rozmedzí 43 – 46%. Aktuálny časový harmonogram vakcinačných centier je zverejnený na webových stránkach jednotlivých nemocníc.

Celý článok


V minulom roku pritieklo do levočskej nemocnice od darcov 562,5 litrov krvi

31.1.2022

Počet darcov a množstvo darovanej krvi v Nemocnici AGEL Levoča sa počas roka 2021 výrazne zmenil. Rok 2021, rok druhej a tretej vlny pandémie koronavírusu, sa pripísal na úbytku množstva darovanej krvi o viac ako 100 000 ml. Napriek tomu nemocnica od 1125 darcov získala 562,5 litrov krvi. Najmenej darcov je s krvnou skupinou AB.

Celý článok


Levočská nemocnica spúšťa revitalizáciu chirurgického oddelenia Prinesie vyšší komfort a kvalitnejšie služby pre pacienta

27.1.2022

Nemocnica AGEL Levoča po významných zmenách, ktoré realizovala vlani, chystá ďalšie zásadné zmeny aj v tomto roku. V minulom roku to bolo dokončenie nových priestorov rádiodiagnostického oddelenia, spustenie prevádzky neurologickej, chirurgickej a internej ambulancie v nových priestoroch a začiatok rekonštrukcie lôžkovej časti interného oddelenia. Prvou zmenou v roku 2022 bude presťahovanie, rozšírenie a celková zmena chodu chirurgického oddelenia. Uvedené zmeny sú odrazom toho, aká je skladba najčastejších diagnóz a potrieb pacientov v Levoči a celej spádovej oblasti. Od 7. februára tak začnú rozsiahle práce na presťahovaní chirurgického oddelenia, ktoré bude zastrešovať aj jednodňovú zdravotnú starostlivosť v rámci urologických diagnóz. Ambulantná urologická starostlivosť zostáva v nezmenenej prevádzke.

Celý článok


Levočská nemocnica nemá žiadneho covid pozitívneho pacienta Pozitivita PCR testov však v uplynulom týždni výrazne stúpla

24.1.2022

Nemocnica AGEL Levoča aktuálne nemá hospitalizovaného žiadneho pacienta pozitívneho na ochorenie covid-19. Nulový stav pacientov na internom oddelení covid-19 bol naposledy 17. septembra 2021. Počas štyroch mesiacov bolo v levočskej nemocnici hospitalizovaných 212 pacientov. Minulý týždeň sa vo vakcinačnom centre podalo 423 dávok vakcín Pfizer/BioNTech. Vakcinačné centrum začalo očkovať aj deti v kategórii od 5 do 11 rokov.

Celý článok


,,Človek si zvykne na všetko“ Výpoveď zdravotnej sestry o skúsenostiach z oddelenia covid-19

17.1.2022

Zdravotníci na internom oddelení Nemocnice AGEL Levoča sa doposiaľ starali o covid pozitívnych pacientov počas všetkých troch vĺn pandémie koronavírusu. Často čelili náporu preplneného oddelenia pacientov, ktorým bolo potrebné pomôcť, každým dňom bojovať o ich životy. Na dlhé hodiny v ochrannom odeve si už mnohí zvykli. Pod každým ochranným oblekom a maskou sa však ukrýva samostatný príbeh. Príbeh človeka, zdravotníka. Napriek tomu, že v uniforme vyzerajú rovnako, sú jedineční a každý svoj príbeh prežíva inak. Magdaléna pracuje na internom oddelení od roku 2010. Na ochranný odev si už zvykla.

Celý článok


Levočská nemocnica sa stará o 2 covid pozitívnych pacientov Účinnosť monoklonálnych protilátok v liečbe pacientov pozitívnych na ochorenie covid-19 presahuje 90%

10.1.2022

Nemocnica AGEL Levoča sa aktuálne stará o 2 covid pozitívnych pacientov. Účinnosť monoklonálnych protilátok v liečbe pacientov pozitívnych na ochorenie covid-19 presahuje 90%. Počas minulého týždňa sa vo vakcinačnom centre podalo 464 dávok vakcín Pfizer/BioNTech. Najväčší záujem bol o tretiu dávku vakcíny, ktorá sa podala 343 záujemcom. Možnosť očkovania vo vakcinačnom centre bude aj v piatok, 14. januára.

Celý článok


V levočskej nemocnici sa situácia rapídne zlepšila. Po Novom roku sa stará o 4 covid pozitívnych pacientov

3.1.2022

Pandemická situácia sa v Nemocnici AGEL Levoča za posledné dni výrazne zlepšila. Aktuálne sa zdravotníci starajú o 4 covid pozitívnych pacientov, čo je o 22 menej ako koncom novembra 2021. Počas dvoch posledných decembrových týždňov sa vo vakcinačnom centre podalo 1062 dávok vakcín Pfizer/BioNTech. Najväčší záujem bol o tretiu dávku vakcíny, ktorú dostalo 756 záujemcov.

Celý článok


Levočská nemocnica bude testovať aj počas vianočných sviatkov

22.12.2021

Nemocnica AGEL Levoča sa prispôsobuje potrebám verejnosti, a preto upravila časový harmonogram antigénového testovania. Počas vianočných sviatkov, 25. a 26. decembra, bude testovať antigénovými testami od 7.00 do 11.00 hod. Mobilné odberové miesto bude zatvorené 24. decembra a 1. januára 2022. Medzi sviatkami sa bude očkovať v štandardnom režime, a to v stredu a štvrtok.

Celý článok


Levočská nemocnica patrí podľa hodnotenia inštitútu INEKO medzi skokanov roka

16.12.2021

Nemocnica AGEL Levoča patrí podľa inštitútu INEKO medzi skokanov roka a so ziskom 5,6 bodov si polepšila najviac zo všetkých všeobecných hodnotených nemocníc v ankete Nemocnica roka 2021. Mimovládna nezisková organizácia INEKO hodnotila zdravotnícke zariadenia už po siedmykrát. Z 15. miesta nemocnica postúpila v rebríčku na 10. miesto. Oproti roku 2019 je polepšenie až o 10 priečok. Kategórie a vybrané ukazovatele boli kvalita poskytovanej zdravotnej starostlivosti, operačné skúsenosti lekárov, náročnosť diagnóz pacientov, spokojnosť pacientov, hospodárenie a transparentnosť.

Celý článok


Levočská nemocnica sa stará o 22 covid pozitívnych pacientov. Minulý týždeň podala 540 dávok vakcín

14.12.2021

Nemocnica AGEL Levoča sa aktuálne stará o 22 pacientov pozitívnych na ochorenie covid-19. Dvaja pacienti potrebujú nazálne aplikovanú ventilačnú podporu s vysokým prietokom plynov, tzv. high flow. Jeden pacient z hospitalizovaných je nekompletne zaočkovaný, a to prvou dávkou vakcíny proti ochoreniu covid-19, ostatní hospitalizovaní pacienti sú nezaočkovaní. Počas minulého týždňa sa vo vakcinačnom centre podalo 540 dávok vakcín Pfizer/BioNTech.

Celý článok


V levočskej nemocnici pomáhajú v boji s covidom aj dobrovoľní hasiči

8.12.2021

Nemocnici AGEL Levoča opakovane podal pomocnú ruku Dobrovoľný hasičský zbor mesta Levoča (DHZM). Aj takto nemocnica spoločnými silami s dobrovoľnými hasičmi a mestom Levoča bojuje s ochorením covid-19 a snaží sa pre pacientov a zamestnancov vytvoriť čo najbezpečnejšie prostredie. Akcia bola zrealizovaná počas poslednej novembrovej soboty a trvala celé popoludnie.

Celý článok


Laboratórium levočskej nemocnice má nový prístroj na rýchlu PCR diagnostiku COVID-19

1.12.2021

Laboratórium Nemocnice AGEL Levoča má k dispozícii moderný prístroj na rýchlu klinickú diagnostiku COVID-19 prostredníctvom PCR technológie. Plne automatizovaný analyzátor cobas LIAT je prispôsobený na rýchlu PCR detekciu. Laboranti levočskej nemocnice sa zúčastnili školenia a oboznámili sa s funkciami nového zariadenia.

Celý článok


Levočská nemocnica sa stará o 26 covid pozitívnych pacientov. Minulý týždeň podala vakcínu 140 záujemcom o prvú dávku

30.11.2021

Nemocnica AGEL Levoča a jej zdravotníci robia všetko pre úspešné zvládnutie boja s pandémiou koronavírusu. Aktuálne sa starajú o 26 pacientov pozitívnych na ochorenie covid-19. Jeden pacient potrebuje nazálne aplikovanú ventilačnú podporu s vysokým prietokom plynov, tzv. high flow. Očkovaní sú len dvaja hospitalizovaní pacienti. Počas minulého týždňa sa vo vakcinačnom centre podalo 709 dávok vakcín proti ochoreniu COVID-19.

Celý článok


Levočská nemocnica bude na základe príkazu Ministerstva zdravotníctva SR poskytovať len neodkladnú zdravotnú starostlivosť

25.11.2021

Nemocnica AGEL Levoča a. s. dostala od Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky príkaz, na základe ktorého sa mení rozsah poskytovaných vykonávania opatrení hospodárskej mobilizácie. V lôžkovej časti bude poskytovať výlučne neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Výnimku tvoria onkologickí pacienti a pacienti, ktorým sa poskytuje biologická liečba.

Celý článok


V levočskej nemocnici sa pandemická situácia zhoršuje

23.11.2021

V Nemocnici AGEL Levoča a. s. sa situácia ohľadom pandémie ochorenia COVID-19 zhoršuje. Nemocnica sa aktuálne stará o 26 pacientov pozitívnych na ochorenie covid-19. Vzhľadom na výpadok niektorých zdravotníkov sa situácii prispôsobujú jednotlivé oddelenia individuálne. Okrem interného oddelenia sú tak covid pozitívni pacienti aj na neurologickom a psychiatrickom oddelení. Počas minulého týždňa sa vo vakcinačnom centre podalo 422 dávok vakcín proti ochoreniu COVID-19.

Celý článok


Vo vakcinačnom centre levočskej nemocnice sa v piatok podalo rekordných 330 dávok

16.11.2021

Vo vakcinačnom centre Nemocnice AGEL Levoča a. s. bol piatok 12. novembra výnimočne vyhradený deň pre neregistrovaných záujemcov o očkovanie, ktorých sa dostavilo celkom 330. Celkovo sa počas minulého týždňa podalo 774 dávok vakcín. V stredu sa očkovať nebude a pre sviatok bude tento týždeň očkovanie fungovať v upravenom režime. Tým, ktorí sa chystajú na prvú dávku vakcíny a tí, ktorí dostali SMS správu s PIN kódom na tretiu dávku vakcíny, je odporúčaná registrácia prostredníctvom webu korona.gov.sk.

Celý článok


Levočská nemocnica očkuje aj neregistrovaných záujemcov. V piatok bude pre nich vyhradený celý deň

9.11.2021

Nemocnica AGEL Levoča a. s. sa prispôsobuje situácii vzhľadom na zvýšený záujem o očkovanie. Podľa nového časové harmonogramu bude očkovať aj neregistrovaných záujemcov, a to v stredu a štvrtok od 12.30 hod. do 14.00 hod. a v piatok od 08.00 hod. do 14.00 hod. Tým, ktorí sa chystajú na prvú dávku vakcíny a tí, ktorí dostali SMS správu s PIN kódom na tretiu dávku vakcíny, je odporúčaná registrácia prostredníctvom webu korona.gov.sk.

Celý článok


Pripomíname si Svetový deň rádiológie. Levočská nemocnica vykonáva unikátny zákrok

8.11.2021

Každý rok si 8. novembra pripomíname Svetový deň rádiológie. Tento rok ide o okrúhly, desiaty ročník, ktorý je špeciálne venovaný intervenčnej rádiológii a jej nezastupiteľnej úlohe v diagnostike, ako aj liečbe pacientov. Rádiodiagnostické oddelenie Nemocnica AGEL Levoča už niekoľko mesiacov pracuje v nových priestoroch s moderným technickým vybavením. Prínosom pre oddelenie sú špičkové prístroje, ktoré zvyšujú kvalitu diagnostiky. Patrí medzi nich sonograf, digitálny rtg prístroj, digitálny mamograf s tomosyntézou a CT prístroj. Na CT pracovisku sa vykonávajú aj menšie intervenčné výkony, ako sú punkcie, biopsie a drenáže, ktoré sú v blízkom okolí unikátnym zákrokom.

Celý článok


Mobilné odberové miesto covid-19 levočskej nemocnice sa sťahuje Nemocnica už očkuje 3. dávkou vakcíny

2.11.2021

Mobilné odberové miesto Nemocnice AGEL Levoča bude od 3. novembra presťahované. Po novom sa nachádza vo dvoch unimobunkových kontajneroch pri zadnom vchode do areálu nemocnice. Nemocnica vo svojom vakcinačnom centre poskytuje možnosť očkovania 3. dávkou vakcíny proti koronavírusu od spoločnosti Pfizer/BioNTech. V nemocnici je k dnešnému dňu hospitalizovaných 22 covid pozitívnych pacientov.

Celý článok


Levočská nemocnica je podľa covid automatu v čiernom okrese, priebeh tretej vlny pandémie má pod kontrolou

26.10.2021

Nemocnica AGEL Levoča je prvýkrát v tretej vlne pandémie súčasťou čierneho okresu. Podľa covid automatu sa v rámci protipandemických opatrení nachádza od 25. októbra 2021 v najvyššom stupni ostražitosti. Nemocnica však má priebeh tretej vlny pandémie pod kontrolou. Okrem niektorých výnimiek platí aj naďalej zákaz návštev a nemocnica tiež pokračuje v očkovaní proti koronavírusu.

Celý článok


Interné oddelenie levočskej nemocnice získalo Genersichovú cenu

22.10.2021

Interné oddelenie Nemocnice AGEL Levoča získalo Genersichovú cenu. Maďarský Nadačný fond Dr. Antala Genersicha ju každoročne udeľuje vybraným lekárom a študentom medicíny. V spolupráci s vedením mesta Levoča sa tentokrát rozhodli oceniť Interné oddelenie levočskej nemocnice a k poďakovaniu kolegom a pridalo aj vedenie levočskej nemocnice.

Celý článok


12. október je Svetovým dňom artritídy Záludná choroba napáda pohybový aparát, jej príčinu zatiaľ nepoznáme

12.10.2021

Dvanásty októbrový deň označila Svetová zdravotnícka organizácia za Svetový deň artritídy. Primárka oddelenia Fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Levoča MUDr. Ingrid Dzurňáková, MBA, vysvetľuje prejavy artritídy. Samotné ochorenie má mnoho prejavov, nepoznáme jeho príčiny, avšak dôsledky pre pacientov sú zásadné a výrazne ovplyvňujú kvalitu ich života. V posledných mesiacoch sa objavujú nové dôkazy o prítomnosti SARS-CoV-2 RNA v synoviálnej tekutine a rozvoji artritídy pri tomto ochorení COVID-19. Zvýšenie povedomia o artritíde, výmena najmodernejších poznatkov, ale aj povzbudenie a pochopenie pre pacientov je cieľom tohto svetového dňa.

Celý článok


Vakcinačné centrum levočskej nemocnice bude v prevádzke 2 dni v týždni

11.10.2021

Vakcinačné centrum Nemocnice AGEL Levoča bude v prevádzke dva dni v týždni. Možnosť očkovania je v stredu a štvrtok od 08.00 hod. do 12.00 hod. a od 12.30 hod. do 14.00 hod. Stredajšie popoludnie je vyhradené pre vakcináciu detí od 12 do 17 rokov. Posledný neregistrovaný záujemca o očkovanie by mal prísť najneskôr o 13.30 hod. Naďalej platí aj možnosť prihlásenia sa na očkovanie prostredníctvom webu korona.gov.sk.

Celý článok


V levočskej nemocnici sa mení časový harmonogram testovania na ochorenie covid-19

8.10.2021

V Nemocnici AGEL Levoča sa mení časový harmonogram testovania na ochorenie covid-19. Mobilné odberové miesto covid-19 sa novým časovým harmonogramom muselo prispôsobiť druhu vykonávaných testov. Antigénové testovanie na odberovom mieste COVID-19 je možné počas pracovných dní aj bez registrácie od 07.00 hod. do 08.00 hod., a potom až od 10.45 hod. do 14.45 hod. Počas víkendov ostáva časový harmonogram bez zmeny. Manipulačný poplatok za antigénové testovanie je 5 eur.

Celý článok


V levočskej nemocnici sa zaviedla triáž ambulantných pacientov. Nevzťahuje sa na pacientov s potvrdením „OTP“

28.9.2021

Nemocnica AGEL Levoča sa prispôsobuje súčasnej zhoršujúcej sa pandemickej situácii a aktuálne platnému covid automatu. V súvislosti s tým sa opäť zaviedla triáž ambulantných pacientov. Triáž bude väčšina ambulancií vykonávať samostatne a netýka sa pacientov s „OTP“ a pacientov, ktorí idú na odbery.

Celý článok


V levočskej nemocnici platí zákaz návštev. V súlade s pravidlami covid automatu sú udelené niektoré výnimky

21.9.2021

Nemocnica AGEL Levoča sa v súlade s covid automatom prispôsobuje pravidlám ohľadom návštev v nemocniciach. Od 20. septembra 2021 platí v nemocnici zákaz návštev. Výnimkou sú návštevy pacientov v terminálnom štádiu ochorenia či návšteva kňaza na požiadanie pacienta.

Celý článok


V ambulanciách levočskej nemocnice sa budú príznakoví pacienti ošetrovať v neskorších ordinačných hodinách, rozhodnutie vyplýva z usmernenia Ministerstva zdravotníctva SR

17.9.2021

Nemocnica AGEL Levoča dostala od Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky usmernenie ohľadom ošetrovania ambulantných pacientov. Režim prevádzky ambulancií sa zmení v súlade s epidemiologickými opatreniami. Hlavným cieľom je zabrániť, aby sa v rovnakom čase stretávali pacienti s príznakmi s pacientmi bez klinických príznakov ochorenia covid-19.

Celý článok


Jedenásty september. Svetový deň prvej pomoci. Čo by sme mali vedieť? Akákoľvek prvá pomoc je lepšia ako žiadna – rozhoduje každá sekunda.

10.9.2021

Každý z nás sa v živote môže ocitnúť v situácii, kedy bude potrebovať prvú pomoc alebo ju bude musieť poskytnúť. Vedeli by ste čo robiť? Záchranca by mal pred podaním prvej pomoci vedieť zhodnotiť situáciu, kedy musí dbať na vlastnú bezpečnosť bez ohrozenia vlastného života. Námestníčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť Nemocnice AGEL Levoča, MUDr. Renáta Bičanovská, nám poskytla odborné rady z teórie a praxe, ktoré by sme si mali osvojiť ako základy prvej pomoci.

Celý článok


Farmaceuti lekárne levočskej nemocnice sami vyrábajú niektoré lieky Naraz vedia vyrobiť aj 2000 kapsúl

7.9.2021

V Lekárni AGEL Levoča vyrábajú niektoré lieky tamojší farmaceuti. Okrem kapsúl sú to aj rôzne roztoky, sirupy, kvapky, čapíky, masti a krémy. Najčastejšie pripravujú liečivé kapsuly, ktorých dokážu naraz vyrobiť aj 2000 kusov. Aký je postup ich výroby? Prečo a kedy si lieky v lekárni musia farmaceuti vyrábať?

Celý článok


Levočská nemocnica je pripravená na prípadnú 3. vlnu pandémie

3.9.2021

Druhá vlna pandémie výrazne ovplyvnila aj menšie zdravotnícke zariadenia, medzi ktoré patrí aj Nemocnica AGEL Levoča. Počas prvej a druhej vlny sa nemocnica starala o takmer 480 covid pozitívnych pacientov. Nemocnica využila letné mesiace nielen na to, aby si ťažko skúšaní zdravotníci z prvej línie mohli z časti aj oddýchnuť a vybrať zaslúžené dovolenky, ale predovšetkým na zodpovednú prípravu na prípadnú tretiu vlnu pandémie. Ako je nemocnica na jeseň pripravená a ako opatrenia prijala zodpovedal riaditeľ levočskej nemocnice Ing. František Lešundák.

Celý článok


V levočskej nemocnici sa mení čas testovania počas víkendov a sviatkov

24.8.2021

V Nemocnici AGEL Levoča nastáva zmena ohľadom testovania proti ochoreniu COVID-19. Vyplýva to z príkazu Ministerstva zdravotníctva SR. Počas víkendu bude možné testovanie od 7.00 hod. do 11.00 hod. Posledný odber bude realizovaný 15 minút pred koncom pracovnej doby. Počas sviatkov bude mobilné odberové miesto COVID-19 zatvorené.

Celý článok


Levočská nemocnica realizuje antigénové testovanie na základe zmluvy s Ministerstvom zdravotníctva SR

17.8.2021

V Nemocnici AGEL Levoča je opäť možné antigénové testovanie na ochorenie COVID-19 na základe zmluvy s Ministerstvom zdravotníctva SR. Antigénové testovanie na odberovom mieste COVID-19 je možné bez registrácie, od pondelka do nedele v čase od 7.00 hod. do 15.00 hod. za manipulačný poplatok 5 eur.

Celý článok


Tri ambulancie levočskej nemocnice sú presťahované do nových priestorov

4.8.2021

Pacienti, ktorí prichádzajú do Nemocnice AGEL Levoča, už nájdu tri najvyťaženejšie ambulancie presťahované do priestorov novej budovy pri psychiatrickom oddelení. Ide o chirurgickú ambulanciu, internú ambulanciu a všeobecnú ambulanciu pre dospelých. Nemocnica tak pokračuje vo svojich rozvojových aktivitách s cieľom modernizovať a skvalitňovať úroveň poskytovania zdravotnej starostlivosti.

Celý článok


Vo vakcinačnom centre levočskej nemocnice je možnosť očkovania bez registrácie

27.7.2021

Vo vakcinačnom centre Nemocnice AGEL Levoča je možnosť očkovanie bez registrácie. Od prvého augusta budú môcť záujemcovia prísť na očkovanie bez registrácie, a to v stredu, štvrtok a piatok od 08.00 hod. do 12.00 hod. Naďalej platí aj možnosť prihlásenia sa na očkovanie prostredníctvom webu korona.gov.sk.

Celý článok


Prvá polovica roku 2021 sa niesla v levočskej nemocnici v znamení boja s koronavírusom: Zvíťazí aj v boji o svoju budúcnosť?

26.7.2021

Nemocnica AGEL Levoča čelila podstatnú časť prvého polroka pandémii koronavírusu, ktorá ovplyvnila celý chod nemocnice, plánovanú operatívu, ale aj rozvojové projekty a snahu zvyšovať kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti a prilákať nových odborníkov či absolventov škôl. V tomto problematickom období došlo k výmene aj na poste riaditeľa nemocnice. ,,Prijať tento post v tomto období bolo asi najväčšou výzvou, ale ak začnete tým najťažším, všetko ostatné už môže byť len ľahšie,“ hovorí riaditeľ Nemocnice AGEL Ing. František Lešundák. Jeho ďalšou obrovskou skúškou však bude otázka, aký charakter bude mať nemocnica po realizácii plánovanej optimalizácie, ktorú chystá Ministerstvo zdravotníctva SR.

Celý článok


V Levoči oceňovali darcov krvi. Medzi nimi bola aj vedúca sestra detského oddelenia levočskej nemocnice.

23.7.2021

Mesto Levoča a Slovenský Červený kríž, územný spolok Spišská Nová Ves oceňovali darcov krvi za rok 2020. Medzi ocenenými boli aj niektorí zamestnanci Nemocnice AGEL Levoča vrátane vedúcej sestry detského oddelenia Magdalény Lesňákovej.

Celý článok


Vo vakcinačnom centre levočskej nemocnice podali už 19 300 dávok vakcín

21.7.2021

Vakcinačné centrum Nemocnice AGEL Levoča je v prevádzke už viac ako päť mesiacov. Od 15. februára podali zdravotníci vakcinačného centra 19 300 dávok vakcín proti koronavírusu. Možnosť prihlásenia sa na očkovanie je stále aktuálne prostredníctvom webu www.korona.gov.sk. Ako prví sa vo vakcinačnom centre očkovali zamestnanci levočskej, kežmarskej a krompašskej nemocnice, ktorých bolo dokopy 732. Verejnosť začala nemocnica očkovať v polovici marca 2021.

Celý článok


Mobilné očkovacie tímy levočskej a kežmarskej nemocnice zaočkovali počas uplynulých dní v okolitých obciach vyše 2800 ľudí.

20.7.2021

Tímy mobilnej očkovacej jednotky z Nemocnice AGEL Levoča a Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL, opäť vyrazili do okolitých obcí svojich okresov a očkovali záujemcov druhou ale aj prvou dávkou vakcíny. Podaných vakcín mobilnými očkovacími jednotkami za obe nemocnice bolo celkovo 2806. Zdravotníci zaočkovali na druhom výjazde aj ďalších ľudí, ktorí mali záujem o prvú dávku. Na druhú dávku vakcíny by sa mali dostaviť do vakcinačného centra prislúchajúcej nemocnice.

Celý článok


Výjazdové tímy kežmarskej a levočskej nemocnice budú znovu očkovať v regióne

15.7.2021

Zdravotnícke očkovacie tímy Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku a Nemocnice AGEL Levoča nasledujúce dni opäť vyrazia do terénu, aby priamo v obciach zaočkovali čo najviac záujemcov o vakcináciu proti koronavírusu. Je to jediný spoľahlivý spôsob, ako predísť tretej vlne pandémie a ako zabezpečiť zaočkovanie pre ľudí, ktorí by sami do vakcinačných centier asi nikdy neprišli.

Celý článok


Ambulancie a pohotovosť levočskej nemocnice sa sťahujú do nových priestorov

9.7.2021

Niektoré z ambulancií Nemocnice AGEL Levoča čaká od pondelka 12. júla 2021 zmena priestorov, v ktorých budú fungovať. Ambulancie sa sťahujú do priestorov novej budovy pri psychiatrickom oddelení. Konkrétne ide o chirurgickú ambulanciu, internú ambulanciu, všeobecnú ambulanciu pre dospelých a pevnú ambulantnú pohotovostnú službu (PAPS).

Celý článok


Aký bude osud levočskej nemocnice po optimalizácii Ministerstva zdravotníctva SR? Mesto aj vedenie nemocnice bojujú za zachovanie jej súčasného charakteru

9.7.2021

Nemocnica AGEL Levoča, ktorú prevádzkuje zdravotnícka skupina AGEL, sa na základe medializovaných informácií ocitla na zozname nemocníc, ktoré by mali mať charakter len komunálnej nemocnice. Tým by sa podstatne znížil jej regionálny význam, rozsah poskytovanej zdravotnej starostlivosti a tiež by zrejme došlo k zmareniu investície aktuálne dokončovaného nového urgentného príjmu. Vedenie nemocnice, spoločnosti AGEL, vedenie mesta, ale aj primátori a starostovia spádovej oblasti nemocnice vyjadrili svoj zásadný nesúhlas a bojujú za zachovanie súčasného charakteru.

Celý článok


V levočskej nemocnici sa ruší bezplatné antigénové testovanie

29.6.2021

V Nemocnici AGEL Levoča nebude od stredy 30. 6. 2021 možnosť bezplatného antigénového testovania. Rozhodnutie vyplýva z ukončenia zmluvy Ministerstvom zdravotníctva SR. V obmedzenom časovom režime budú naďalej možné platené druhy testovania, na ktoré sa bude potrebné objednať prostredníctvom webu www.agellab.sk.

Celý článok


V levočskej nemocnici sa od stredy očkujú už aj deti

24.6.2021

Vo vakcinačnom centre Nemocnice AGEL Levoča sa od stredy očkujú už aj deti od 12 rokov. Počas vyhradeného času za prítomnosti pediatra sa zaočkovalo v prvý deň 24 detí. Záujemcovia sa na očkovanie prihlasujú prostredníctvom webu korona.gov.sk.

Celý článok


Do levočskej nemocnice prišli darovať krv motorkári

23.6.2021

V rámci kvapky krvi s názvom „Som tvoja krv, zachránim ti život“ prišli do Nemocnice AGEL Levoča na transfúziologické oddelenie darovať krv motorkári najmä z levočského motorkárskeho klubu Nordic Eagles. Cieľom podujatia bolo poukázať na dôležitosť darovania krvi najmä v tomto období, keď je na cestách zvýšené množstvo „prilbovaných“ účastníkov cestnej premávky ako sú motorkári, cyklisti či korčuliari.

Celý článok


Štrnásty jún je Svetovým dňom darcov krvi

14.6.2021

Transfuziologické oddelenie Nemocnice AGEL Levoča pocítilo počas posledného obdobia úbytok darcov krvi. Príčinou je pandemická situácia, ktorá obmedzila možnosti mobilných odberov a zhromažďovania. Darcov krvi preto vyzýva, aby sa odberov nebáli a prišli darovať najvzácnejšiu tekutinu. Najbližšie počas kvapky krvi s názvom „Som tvoja krv, zachránim ti život“, ktorá bude určená pre „prilbovaných“ účastníkov cestnej premávky.

Celý článok


Tím z levočskej nemocnice očkoval počas víkendu v okolitých obciach Najstarším očkovaným bol 98-ročný senior

7.6.2021

Tím zdravotníkov mobilnej očkovacej jednotky z Nemocnice AGEL Levoča vyrazil počas víkendu očkovať obyvateľov okolitých obcí. Hneď prvý víkend sa im podarilo zaočkovať až 525 ľudí. Vďaka spolupráci so starostami obcí sa podarilo zaočkovať aj imobilných občanov, onkologických pacientov, či ľudí s inými ochoreniami, pre ktorých by bola cesta do vakcinačného centra náročná. Vakcinácia je jediným spôsobom v boji proti koronavírusu a tiež najspoľahlivejšou metódou, ako sa vyvarovať tretej vlny pandémie.

Celý článok


Najstaršia detská lekárka na Slovensku MUDr. Mária Slugeňová (91) z Levoče: „Nepracujem pre peniaze, ale preto, že potrebujem rozptýlenie a kontakt s ľuďmi“

4.6.2021

Najstaršia detská lekárka na Slovensku a zároveň prvá detská lekárka na Spiši. MUDr. Mária Slugeňová. Útla žena plná energie, vždy elegantne upravená, plná optimizmu, ale aj jednoznačných postojov či názorov podporených životnými skúsenosťami, vždy ochotná pomáhať a liečiť. Lebo tak hovorí Hippokratova prísaha, na ktorú pred vyše 67 rokmi prisahala. Presne taká je MUDr. Mária Slugeňová z Levoče, ktorá vo svojich 91 rokoch stále aktívne pracuje. Vďaka svojmu pozitívnemu životnému postoju, napriek prekážkam i ranám osudu prežíva plnohodnotný život plný entuziazmu a radosti s tým, že každý deň môže priniesť niečo pozitívne.

Celý článok


Laboratórium levočskej nemocnice má nový analyzátor Dokáže vyšetriť až 135 rôznych parametrov

24.5.2021

Laboratórium Nemocnice AGEL Levoča má k dispozícii nový moderný analyzátor. Modulárna platforma analyzátorov série Cobas 6000 umožňuje zostavu rôznych výkonnostných stupňov. Rovnakou výmenou prechádzajú všetky laboratóriá siete nemocníc AGEL.

Celý článok


V levočskej nemocnici röntgenovali sochy z oltára

20.5.2021

V Nemocnici AGEL Levoča sa dnes realizovali röntgenové a CT snímky sochy Sv. Antona Pustovníka a ďalších troch menších sôch. Rádiodiagnostické oddelenie prvýkrát v nových priestoroch so špičkovou technikou pomáha k objavovaniu histórie. Realizovanie snímok je pre oddelenie raritou, ale nie úplnou novinkou. Čo pomocou snímok dokážu reštaurátori zistiť?

Celý článok


Nový riaditeľ Nemocnice AGEL Levoča: „Bez oddaných a profesionálnych pracovníkov nikto nič nedokáže“

19.5.2021

Rozhovor s novým riaditeľom Nemocnice AGEL Levoča.

Celý článok


Levočská nemocnica reaguje na uvoľňovanie opatrení. Zmeny nastanú najmä v prípade návštev pacientov

17.5.2021

Nemocnica AGEL Levoča reaguje na zlepšujúcu sa situáciu ohľadom pandémie. Zmena nastáva predovšetkým v povolení návštev u pacientov, tie sú od dnes možné za dodržania prísnych podmienok. Prioritou nemocnice ostáva očkovanie verejnosti, za minulý týždeň sa vo vakcinačnom centre zaočkovalo takmer 990 ľudí.

Celý článok


Aktuálna situácia v Nemocnici AGEL Levoča: Takmer 9000 zaočkovaných a len 7 pacientov s covid-19

10.5.2021

Nemocnica AGEL Levoča každým dňom zaznamenáva zlepšenie pandemickej situácie. K dnešnému dňu poskytuje zdravotnú starostlivosť piatim pacientom na oddelení covid-19 a dvom na umelej pľúcnej ventilácii. Vo vakcinačnom centre boli zaočkované tisíce ľudí a antigénové testovanie ukazuje za tento týždeň nulovú pozitivitu. V nemocnici naďalej platí zákaz návštev a prísne protipandemické opatrenia.

Celý článok


Svetový deň hygieny rúk: „Umývaj si ruky – zachrániš život“

5.5.2021

Piaty máj patrí podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) rukám a ich hygiene. Niet pochýb, že umývanie rúk a dodržiavanie základných princípov je dôležité. Presvedčili sme sa o tom najmä v období posledných mesiacov. Dodržiavanie hygieny a dezinfekcie je veľmi dôležité najmä v zdravotníckom prostredí. Prečo a kedy je hygiena rúk dôležitá?

Celý článok


Primárka psychiatrie v Levoči: „Pandémia a zmeny, ktoré s ňou súvisia, postihli takmer každého človeka Koronavírus a duševné zdravie sú úzko prepojené

27.4.2021

Pandémia koronavírusu a jej mimoriadne závažný priebeh v II. vlne pandémie je, zdá sa, na Slovensku na ústupe. Boj o zdravie sa postupne presúva na iné diagnózy, ktoré však v pandémiou priamo či nepriamo súvisia. Je to predovšetkým postcovidový syndróm, ale sú to aj diagnózy súvisiace s oblasťou našej duše. Ide o rôzne psychické ochorenia, depresie, úzkostné stavy, adaptačné poruchy. Ako pandémia zamávala s našim psychickým zdravím nám v rozhovore detailne priblížila primárka Oddelenia psychiatrie Nemocnice AGEL Levoča MUDr. Erika Gernáthová.

Celý článok


Levočská nemocnica má špičkové vybavenie Rádiodiagnostického oddelenia. Prešlo kompletnou premenou a rekonštrukciou

22.4.2021

Po roku rekonštrukcie Rádiodiagnostického oddelenia Nemocnice AGEL Levoča sa pacienti i zamestnanci dočkali dlho očakávanej veľkej zmeny. Zrekonštruované rádiodiagnostické oddelenie sa so svojou novou tvárou nachádza v priestoroch pod psychiatriou a zároveň je prepojené s pripravovaným urgentným príjmom. Najväčším prínosom pre oddelenie je zakúpenie nových diagnostických prístrojov, ktorými sú CT prístroj, sonograf, digitálny RTG prístroj a digitálny mamograf s tomosyntézou, ktoré zvyšujú úroveň a kvalitu diagnostiky.

Celý článok


Cesta najvzácnejšej tekutiny od darcu po príjemcu. Viete, čo všetko sa deje s vašou krvou po darovaní?

16.4.2021

Pravidelní darcovia krvi vedia, čo ich čaká na transfuziologickom oddelení Nemocnice AGEL Levoča a ako prebieha proces darovania krvi. Noví darcovia sa to naučia už pri prvom odbere. Čo sa však deje s krvou potom? Aká je cesta krvi po darovaní? Prevedieme vás celým procesom a ukážeme vám, kde putuje vaša krv po jej darovaní na transfuziologickom oddelení.

Celý článok


Vývoj pandémie v levočskej nemocnici kulminuje, nemocnica sa stará o 33 pacientov s koronavírusom

29.3.2021

Nemocnica AGEL Levoča robí všetko preto, aby situáciu vo vývoji pandémie koronavírusu zvládla. Oproti iným zariadeniam tu zatiaľ nezaznamenali pokles pacientov, ale chod nemocnice majú zdravotníci pod kontrolou. Vzhľadom na situáciu v regióne nemocnica vypomáha aj okolitým zdravotníckym zariadeniam. V nemocnici naďalej platia prísne protiepidemiologické opatrenia, zákaz návštev a nemocnica poskytuje len akútnu zdravotnú starostlivosť.

Celý článok


Covid oddelenia v levočskej nemocnici dostali veterníky napečené od študentov

22.3.2021

Na Interné oddelenie a Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny Nemocnice AGEL Levoča, dostali zdravotníci sladkú posilu. Ako symbolické poďakovanie za ich prácu im bolo venovaných sto zákuskov - veterníkov. Napiekli ich pre nich mladí cukrári, študenti končiaceho ročníka Strednej odbornej školy služieb Majstra Pavla v Levoči.

Celý článok


V levočskej nemocnici sa od minulého týždňa očkuje už aj verejnosť

16.3.2021

V novovzniknutom vakcinačnom centre v Nemocnici AGEL Levoča sa od milého týždňa očkuje proti koronavírusu už aj verejnosť. Počas troch dní nemocnica zaočkovala vyše 460 ľudí a v očkovaní verejnosti bude pokračovať celý tento týždeň. Naďalej platí, že na očkovanie sa prihlasujú záujemcovia prostredníctvom webu korona.gov.sk.

Celý článok


Lekáreň AGEL Levoča ponúka široký sortiment výživových doplnkov s obsahom vitamínov

15.3.2021

Lekáreň AGEL Levoča ponúka široký výber liečiv, zdravotníckych pomôcok a výživových doplnkov s obsahom vitamínov a minerálov. Dopĺňanie týchto látok je dôležité a mnohí to pociťujú najmä v tomto období. Pre správnu funkciu ľudského tela sú minerály a vitamíny nesmierne dôležité. To, čo neprijmeme v dostatočnom množstve v strave, môžeme jednoducho doplniť pomocou voľne dostupných vitamínov.

Celý článok


V levočskej nemocnici sa aktuálny stav ohľadom pandemickej situácie výrazne nemení

12.3.2021

V Nemocnici AGEL Levoča je momentálne 21 covid pozitívnych pacientov na internom oddelení a na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny sú 3 pacienti napojení na umelú pľúcnu ventiláciu. Počet pozitívnych zamestnancov a zamestnancov v karanténe sa v období posledných týždňov pohybuje približne v rovnakých číslach. Nemocnica má vývoj pandémie pod kontrolou.

Celý článok


V levočskej nemocnici sa testuje od pondelka do nedele

1.3.2021

V Nemocnici AGEL Levoča je možnosť antigénového testovania už počas celého týždňa, vrátane víkendu. Časový harmonogram bezplatného antigénového testovania, ktoré možno absolvovať je od pondelka do nedele, v čase od 08:00 do 16:00. Registrácia je možná prostredníctvom webu wwwkorona.gov.sk. Taktiež je v nemocnici možnosť zistenia prítomnosti protilátok proti ochoreniu COVID-19.

Celý článok


V levočskej nemocnici prebiehalo druhé kolo očkovania zamestnancov proti ochoreniu COVID-19. Očkovali sa zamestnanci aj z iných nemocníc.

24.2.2021

Štyri dni, tri tímy a 732 zaočkovaných. Nemocnica AGEL Levoča počas minulého týždňa očkovala svojich zamestnancov a kolegov z iných nemocníc. V novozriadenom očkovacom centre sa očkovali zamestnanci levočskej, kežmarskej aj krompašskej nemocnice. Jednotlivé nemocnice vytvorili očkovacie tímy, ktoré sa podieľali na očkovaní druhou očkovacou dávkou svojich kolegýň a kolegov.

Celý článok


V levočskej nemocnici sa testuje už aj v sobotu

22.2.2021

V Nemocnici AGEL Levoča je možnosť antigénového testovania už aj počas soboty. Taktiež sa mení aj časový harmonogram bezplatného antigénového testovania, ktoré bude možné od pondelka do soboty od 08:00 do 16:00. Registrácia je možná prostredníctvom webu korona.gov.sk.

Celý článok


Bol som pozitívny na ochorenie COVID-19. Bol som očkovaný proti ochoreniu COVID-19. Kedy môžem opäť darovať krv?

10.2.2021

Mnohí z vás sa už určite stretli s ochorením covid-19 vo svojom blízkom či širšom okolí. Medzi vami a vašimi známymi sa určite nachádzajú aj darcovia krvi, ktorí si nie sú celkom istí, kedy môžu darovať krv v prípade, že boli v minulosti pozitívni na ochorenie covid-19, alebo sa zúčastnili vakcinácie proti tomuto ochoreniu. Kedy je to darcom v týchto prípadoch umožnené a kedy môžu prísť darovať krv do Nemocnice AGEL Levoča, objasňujú lekári transfuziologického oddelenia.

Celý článok


Levočská nemocnica má vývoj pandemickej situácie pod kontrolou

9.2.2021

Nemocnica AGEL Levoča zatiaľ zvláda chod nemocnice a vývoj pandemickej situácie má pod kontrolou. Počet covid pozitívnych pacientov aj zamestnancov sa aktuálne pohybuje do 20, čo je v porovnaní s inými nemocnicami relatívne priaznivý vývoj. V nemocnici naďalej platia prísne protiepidemiologické opatrenia a zákaz návštev a nemocnica poskytuje len akútnu zdravotnú starostlivosť.

Celý článok


Štvrtý február poznáme aj ako svetový deň proti rakovine

4.2.2021

Štvrtý február je považovaný za Svetový deň proti rakovine. Je potrebné, aby sa toto ochorenie pravidelne dostávalo do povedomia širokej verejnosti a vďaka Únii pre medzinárodná kontrolu rakoviny (UICC) si ho pripomíname práve dnes. Lekár z onkologickej ambulancie Nemocnice AGEL Levoča, MUDr. Valer Kováč, PhD., ozrejmuje možnosti prevencie tohto ochorenia. Rôzne typy onkologického ochorenia sú rovnomerne rozšírené po celom svete. V súčasnosti pribúdajú aj prípady výskytu tohto ochorenia u pacientov mladších ročníkov. Prevenciou ochorenia je zdravý životný štýl a včasná diagnostika.

Celý článok


Pri každom kroku počuť šušťanie kombinézy. Zdravotná sestra z levočského covid oddelenia sa podelila o svoje skúsenosti. Svoju prácu vníma ako poslanie.

27.1.2021

Zdravotná sestra, Mgr. Daniela Podvojská pracuje na internom oddelení Nemocnice AGEL Levoča, ktoré je v súčasnosti oddelenie prijímajúce covid pozitívnych pacientov. Často majú prvú prestávku po štrnástej hodine, pracujú bez jedla, pitia a používania toalety. Jej povolanie je pre ňu napriek súčasnej situácii inšpiratívne a vníma ho ako poslanie. V súčasnosti si robí aj špecializáciu v odbore ošetrovateľskej starostlivosti pre dospelých. Pre jej osobnú stratu sa rozhodla obetavo pomáhať druhým. Podelila sa aj o najkrajšie a najťažšie zážitky. Aké to sú?

Celý článok


Do levočskej nemocnice pritieklo v roku 2020 od darcov 663,5 litrov krvi

20.1.2021

Nemocnica AGEL Levoča získala v minulom roku vďaka svojim darcom celkovo 663,5 litrov krvi. Darcov krvi však bolo menej ako v roku 2019 a príčina sa pripisuje pandemickej situácii, ktorá obmedzila možnosti mobilných odberov a zhromažďovania. V súčasnosti je pre darcov možnosť telefonického objednania už aj v stredu od 07:00 hod.

Celý článok


Levočská nemocnica prechádza na objednávkový systém antigénového testovania

15.1.2021

V Nemocnici AGEL Levoča sa menia podmienky bezplatného antigénového testovania. Od 18.januára 2021 bude potrebné objednanie sa na test vopred elektronickou formou prostredníctvom webu korona.gov.sk. Dôsledkom toho by malo byť urýchlenie procesu testovania bez zdĺhavejšieho čakania.

Celý článok


Levočská nemocnica začala s očkovaním svojich zamestnancov

15.1.2021

Nemocnica AGEL Levoča začala s očkovaním svojich zamestnancov vakcínou proti ochoreniu COVID-19. Prvou zaočkovanou bola Mgr. Mária Baluchová, zdravotná sestra z interného covid oddelenia. Nasledovali aj zdravotné sestry z OAIM covid oddelenia a ďalší zamestnanci nemocnice. Pred očkovaním je potrebné dodržiavať všeobecne platné pravidlá a test na COVID-19 nie je potrebný.

Celý článok


Kedy sa lekár stane lekárom a čo má spoločné akútna medicína a šach?

28.12.2020

Faktorov, ktoré vplývajú na osudy pacientov je neskutočne veľké množstvo a liečba je len jedna časť. Primár súčasného covid Oddelenia anesteziológie a intenzívnej medicíny a námestník pre zdravotnú starostlivosť Nemocnice AGEL Levoča MUDr. Martin Hlubek sa podelil o svoje skúsenosti. Aké pozitíva možno vidieť v súčasnej situácii, prečo mu očaroval jeho odbor a čo má akútna medicína spoločné so šachom? Na to, aby sa lekár stal lekárom musí prejsť isté obdobie. A zďaleka to nie je pár týždňov ani mesiacov. Vo voľnom čase má nielen koníčky ale dokonca kone. Na svojom dvojkolesovom tátošovi jazdí po celej Európe.

Celý článok


Počet pozitívnych zamestnancov levočskej nemocnice v súčasnosti klesá. Prinášame prehľad testovania počas vianočných sviatkov

21.12.2020

Nemocnica AGEL Levoča sa na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva od konca októbra 2020 považuje za červenú covid nemocnicu. Ku dňu 21.12. 2020 eviduje o 22 menej pozitívnych zamestnancov ako bolo dňa 2.12. 2020. Za uplynulý týždeň sa na mobilnom odbernom mieste covid-19 vykonalo dokopy viac ako 1200 PCR a antigénových testov. Niektoré dni počas vianočných sviatkov nebude možnosť testovania na odbernom mieste covid-19.

Celý článok


Levočská nemocnica si v ankete Nemocnica roka 2020 polepšila až o päť priečok

17.12.2020

Mimovládna nezisková organizácia INEKO hodnotila zdravotnícke zariadenia už po šiestykrát. Nemocnica AGEL Levoča si podľa jej prieskumu v ankete Nemocnica roka 2020 od minulého roka polepšila o päť priečok. Kategórie a vybrané ukazovatele boli kvalita poskytovanej zdravotnej starostlivosti, skúsenosť, náročnosť diagnóz, spokojnosť pacientov, hospodárenie a transparentnosť.

Celý článok


Vianočná kvapka krvi vedenia a zamestnancov levočskej nemocnice

16.12.2020

Počas predvianočnej stredy zorganizovalo Transfuziologické oddelenie Nemocnice AGEL Levoča vianočnú kvapku krvi, na ktorej sa za tradičných epidemiologických opatrení zúčastnilo vedenie aj zamestnanci nemocnice. Darcovia krvi sú pre nemocnice dôležití a ich krv nesmierne vzácna.

Celý článok


Na detskom oddelení v levočskej nemocnici už vládne vianočná atmosféra

10.12.2020

Personál na detskom oddelení si tradične každý rok už v období Mikuláša skrášľuje svoje priestory vianočnou výzdobou. Tohtoročný Mikuláš bol však iný ako po minulé roky, pretože sa ho nezúčastnili študenti zo Strednej odbornej pedagogickej školy v Levoči a ani zo Strednej zdravotníckej školy v Levoči, ktorí mali každoročne pre nás pripravený krásny program. Ani to nás však neodradilo a našich pacientov sme symbolicky obdarovali sladkým mikulášskym balíčkom my.

Celý článok


Levočská nemocnica získala certifikát kvality ISO 9001 a ISO 14 001

10.12.2020

Nemocnica AGEL Levoča získala certifikát kvality ISO 9001 a ISO 14 001. Získanie certifikátu si vyžadovalo intenzívnu prípravu počas celého roka. Certifikát kvality, ktorý bol udelený spoločnosťou SGS Slovakia s.r.o., je platný do 4. novembra 2023, kedy bude nemocnicu čakať obhajoba tohto certifikátu.

Celý článok


Levočská nemocnica pozmenila časový harmonogram testovania na COVID-19

8.12.2020

V Nemocnici AGEL Levoča je aktuálne možné sa dať otestovať na koronavírus tak najspoľahlivejšími PCR testami, ako aj bezplatnými antigénovými testami. Vzhľadom na veľký záujem verejnosti o testovanie sa nemocnica rozhodla vyjsť občanom v ústrety a pozmeniť časový harmonogram testovania na COVID-19.

Celý článok


Levočská nemocnica robí všetko preto, aby zvládla pandemickú situáciu

2.12.2020

Vedenie Nemocnici AGEL Levoča robí všetko preto, aby zvládla aktuálnu pandemickú situáciu s čo najmenším dopadom na chod nemocnice. Tá je od záveru októbra na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva SR červenou covid nemocnicou. V nemocnici funguje aj mobilné odberové miesto, ktoré sa stretlo s veľkým záujmom verejnosti. Len za minulý týždeň tu otestovali takmer 700 záujemcov.

Celý článok


Nový urgentný príjem v levočskej nemocnici nadobúda reálnu podobu

1.12.2020

Ani druhá vlna pandémie koronavírusu nezastavila pokračovanie výstavby nového urgentného príjmu v Nemocnici AGEL Levoča. Hoci prvá vlna pandémie práce z časti spomalila, dnes je možné vidieť, ako stavba pokročila a nadobudla už reálne kontúry.

Celý článok


V Ambulancii pre deti a dorast v levočskej nemocnici je okrem širokého spektra vyšetrení možnosť nastreľovania náušníc

23.11.2020

Ambulancia pre deti a dorast Nemocnice AGEL Levoča je v prevádzke už dva roky. V novembri 2018 prijala svojich prvých pacientov a v apríli 2019 už ordinovala v nových priestoroch. Výhodou ambulancie pod vedením MUDr. Eleny Dzurňákovej je, že sa nachádza v areáli nemocnice. Je hneď vedľa Všeobecnej ambulancie pre dospelých a prijíma aj nových pacientov.

Celý článok


Levočská nemocnica realizuje bezplatné antigénové testovanie

18.11.2020

V Nemocnici AGEL Levoča je od 18. novembra možné bezplatné antigénové testovanie na ochorenie COVID-19 pre širokú verejnosť. Tento krok umožnila vzájomná zmluva uzatvorená s Ministerstvom zdravotníctva SR.

Celý článok


Už aj v lekárni levočskej nemocnice môžu študenti získať prax

16.11.2020

Od marca 2020 sa nemocničná lekáreň s právom výdaja verejnosti Nemocnice AGEL Levoča stala výučbovou lekárňou. A čo to v skutočnosti znamená? Ide o možnosť lekárne poskytovať študentom vysokých škôl kvalifikovanú prax. Na prax sa môžu prihlásiť študenti z farmaceutických fakúlt vysokých škôl, ktorí musia absolvovať prax vo výučbovej lekárni. Lekáreň má tri oddelenia, čo je z hľadiska naberania nových skúseností veľkou výhodou a príležitosťou

Celý článok


Levočská nemocnica dostala od spoločnosti SHELL dávku energie

12.11.2020

V Nemocnici AGEL Levoča prijali dávku energie a občerstvenia od spoločnosti SHELL Slovakia s.r.o. V tomto náročnom období potrebujeme najmä trpezlivosť, odhodlanie a profesionalitu všetkých zdravotníckych pracovníkov. Milým gestom ich prácu oceňuje aj spoločnosť SHELL, ktorá im na povzbudenie zaslala príval energie v podobe nápojov a občerstvenia z ich vlastného sortimentu.

Celý článok


Levočská nemocnica oslavuje 120. narodeniny

4.11.2020

Od prvého slávnostného otvorenia Nemocnice AGEL Levoča ubehlo už úctyhodných 120 rokov. Nemocnica bola otvorená presne 14. októbra v roku 1900. V priebehu týchto rokov prešla obrovským vývojom a viacerými zmenami. Poskytuje regionálnu ústavnú a ambulantnú zdravotnú starostlivosť, pričom vybrané oddelenia nemocnice majú aj nadregionálny charakter, čo dokazujú aj medzinárodné ocenenia.

Celý článok


V levočskej nemocnici otestovali počas víkendu 1675 ľudí. Výborná organizácia, únava, ale predovšetkým ochota a profesionálny prístup zdravotníkov

2.11.2020

Nemocnica AGEL Levoča sa počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za dva dni celkovo odobrali zdravotníci vzorky 1675 testovaným, z nich 20 bolo pozitívnych a museli nastúpiť na povinnú karanténu. Nemocnica testovala všetkých pacientov, zamestnancov nemocnice a ich príbuzných.

Celý článok


Na detskom oddelení v Levoči pripravili malému Samkovi oslavu prvých narodenín

30.10.2020

Vďaka personálu na detskom oddelení Nemocnice AGEL Levoča malý pacient Samko symbolicky oslávil svoj prvý rôčik. V nemocnici je hospitalizovaný už od polovice mája. Hoci sám si svoje prvé narodeniny ešte veľmi neuvedomuje a oslava, vzhľadom na pandémiu, bola podriadená prísnym protiepidemickým opatreniam, narodeniny sa podarili. Obrovská vďaka patrí aj NADÁCII AGEL, vďaka ktorej má malý Samko nové zdravotnícke pomôcky. Tie mu pri jeho diagnóze veľmi pomôžu. Antidekubitný matrac a odsávačku mu od NADÁCIE AGEL vysníval práve personál na detskom oddelení.

Celý článok


Levočská nemocnica realizuje testovanie v novom mobilnom odbernom mieste

27.10.2020

V Nemocnici AGEL Levoča je od dnes, 27. októbra, možné otestovať sa na ochorenie koronavírus COVID-19 v mobilnom odberovom mieste. To sa nachádza priamo v areáli nemocnice a testovanie sa bude realizovať zatiaľ každý utorok.

Celý článok


Vďaka bariatrickej operácii v Levoči schudol takmer 100kg a prišiel sa poďakovať darovaním krvi

26.10.2020

Ladislav Berecz z Komárna je príkladom človeka, ktorý sa skutočne popasoval so svojím životom. A hlavne so svojou váhou. Svoj život, dá sa povedať, na pokraji smrti, zmenil od základu a tak rázne, že sa nám to zdá neuveriteľné. Vypracoval sa totiž na neuveriteľných 250 kilogramov hmotnosti a zachránilo ho jediné. Bariatrická operácia v Nemocnici AGEL Levoča. Ako výraz obrovskej vďaky sa prišiel odvďačiť úžasným spôsobom – darovaním krvi.

Celý článok


Levočská nemocnica potrebuje najvzácnejšiu tekutinu, darcov krvi je menej

21.10.2020

Krv je v zdravotníctve považovaná za najvzácnejšiu tekutinu a vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu je darcov tento rok menej. V Nemocnici AGEL Levoča sú však všetci dobrovoľníci vítaní každý utorok a štvrtok od 7,00 hod.

Celý článok


Členovia Zboru väzenskej a justičnej stráže prišli darovať krv

16.10.2020

Tento týždeň bol na transfuziologickom oddelení výnimočný. Špeciálny deň darovania krvi bol vyhradený pre členov Zboru väzenskej a justičnej stráže, ktorí Nemocnici AGEL Levoča prispeli svojou kvapkou krvi. Medzi ostrieľanými darcami a skúsenými darcami sa objavili a takí, ktorí boli krv darovať po prvýkrát.

Celý článok


Svetový deň umývania rúk má v tomto období mimoriadny význam

15.10.2020

Pätnásty deň v októbri je označovaný ako Svetový deň umývania rúk. Niet pochýb o tom, že umývanie rúk a dodržiavanie základných princípov hygieny je dôležité bez ohľadu na spoločenské okolnosti. V súčasnej pandemickej situácii však naberá svetový deň umývania rúk omnoho väčší a dôležitejší rozmer. Základné princípy hygieny sú nám bežne vštepované od útleho detstva a stávajú sa pre nás prirodzenou súčasťou existencie. Dodržiavanie hygieny a dezinfekcie je veľmi dôležité najmä v zdravotníckom prostredí.

Celý článok


12. október je Svetovým dňom artritídy Záludná choroba napáda pohybový aparát, jej príčinu zatiaľ nepoznáme

12.10.2020

Dvanásty októbrový deň označila Svetová zdravotnícka organizácia za Svetový deň artritídy. Samotné ochorenie má mnoho prejavov, nepoznáme jej príčiny, dôsledky pre pacientov sú však zásadné a výrazne ovplyvňujú kvalitu ich života. Práve zvýšenie povedomia o tomto ochorení, výmena najmodernejších poznatkov, ale aj povzbudenie a pochopenie pre pacientov je cieľom tohto svetového dňa.

Celý článok


Desiatky kíl pomáhajú levočskí lekári odstrániť nadmerne obéznym pacientom Bariatrická operácia dáva šancu na nový život

6.10.2020

Levočská nemocnica ide ruka v ruke s modernými trendmi. Jedným z nich je riešenie fenoménu dnešnej doby – nadmernej morbidity. Touto oblasťou sa zaoberá špeciálna oblasť chirurgie – bariatria. Tá dnes dokáže doslova zázraky. V priebehu zhruba dvoch hodín sa vďaka operačnému zákroku dokáže človek zmeniť tak, že doslova stráca kilá pred očami. V Nemocnici AGEL Levoča liečia pacientov s morbídnou obezitou z celého Slovenska, doba hospitalizácie je priemerne len tri dni. V čom teda spočíva princíp tohto zázraku

Celý článok


Svetový deň lekárov sme si pripomíname aj v našej nemocnici

1.10.2020

Stojedenásť sŕdc, 222 rúk, 1110 prstov a tisíce hodín skúseností v Nemocnici AGEL Levoča spája jedna profesia. Desiaty mesiac v roku sa začína špeciálnym dňom. Prvý október je venovaný tým, ktorí sa starajú o naše zdravie. Napriek súčasnej spoločenskej situácii, ktorá sa týka pandémie, nestrácajú profesionalitu a odhodlanie. Veľká vďaka patrí všetkým lekárom, ktorým je venovaný tento deň.

Celý článok


Darovať krv – ísť či neísť? Prevažujú jednoznačne benefity.

25.9.2020

Ísť či neísť darovať krv? Ak vám táto otázka dookola prechádza hlavou a odhodlávate sa stať darcom krvi, máme pre vás jednoduchú odpoveď. Choďte. Nemusíte sa báť. Vďaka tomuto stručnému manuálu budete všetci oboznámení s tým, čo vás pri darovaní krvi čaká. A čo z toho? Benefit je najväčším darom, ktorý môžete inému poskytnúť – môžete mu zachrániť život.

Celý článok


Nemocnica AGEL Levoča má ekologickú strechu so 7200 rastlinami

8.9.2020

Levočská nemocnica ide ruka v ruke s modernými trendmi. Na budove jej nového urgentného príjmu, ktorého výstavba stále pokračuje, je už niekoľko dní zrealizovaná nezvyčajná a plne ekologická strecha. Táto, pre nemocnicu nezvyčajná, úprava sa realizovala na podnet investora a architektov.

Celý článok


Levočská nemocnica urgentne potrebuje najvzácnejšiu tekutinu

20.8.2020

Nemocnica AGEL Levoča v týchto dňoch potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. Darcovia sú naďalej na Hematologicko-transfúziologickom oddelení vítaní, prísnejšie pravidlá však neobišli ani túto oblasť zdravotníctva. Momentálne platia pri každom odbere krvi mimoriadne opatrenia.

Celý článok


„Najkrajšie je, keď od nás po svojich vlastných nohách odchádza vyliečený pacient,“ hovorí po 30 rokoch pôsobenia na neurologickom oddelení vedúca sestra

19.8.2020

Jej prvou voľbou v študentských časoch bola pedagogika. Osud to však zariadil inak. Mgr. Dana Jeseňáková pôsobí v Nemocnici AGEL Levoča na Neurologickom oddelení od roku 1990. Za toto obdobie sa mnohé zmenilo, zažila rozdelenie pred trinástimi rokmi, aj sťahovanie oddelenia v roku 2013. „V minulosti bolo všetko iné. Na pacientov bolo asi o polovicu menej personálu, neboli počítače a všetko sme vypisovali ručne,“ hovorí.

Celý článok


Intoxikácia alkoholom je veľkou hrozbou u detí a mládeže

7.8.2020

Alkohol je síce bežnou súčasťou nášho života, ale môže sa stať obrovskou hrozbou pre všetkých, ktorí sa s ním stretnú prvýkrát, popíjajú ho v nadmernom množstve, alebo podľahnú davu či nátlaku skupiny. Svoje o tom vedia aj lekári z Nemocnice AGEL Levoča, ktorí bežne zachraňujú opité deti, či tínedžerov, dievčatá nevynímajúc. Potvrdzuje to v rozhovore primár Detského oddelenia Nemocnice AGEL Levoča MUDr. Martin Tkáč.

Celý článok


Zdravotník 3v1 má rovnakú odpoveď na dve protichodné otázky Baví ho kontakt s ľuďmi, ale zároveň je to aj náročné

27.7.2020

Čo Vás na Vašej práci najviac baví? Čo je na nej najťažšie? „Kontakt s ľuďmi,“ odpovedá vedúca sestra urologického oddelenia, certifikovaný školiteľ prvej pomoci a zdravotník poverený testovaním na Covid-19, Mgr. Marek Nahalka. Energiu získava v Nízkych Tatrách a prvú pomoc by privítal ako povinný predmet na školách.

Celý článok


Levočská nemocnica zakázala návštevy pacientov

22.7.2020

Vzhľadom na zhoršenie epidemiologickej situácie súvisiacej s pandémiou COVID-19 Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, opätovne sprísnila režim a prijala opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu a kvôli ochrane pacientov aj zamestnancov nemocnice.

Celý článok


Lekár Carlo Schiavano (29) – z Talianska priamo do levočskej nemocnice

15.7.2020

Mladý, sympatický lekár z Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny Všeobecnej nemocnice s poliklinikou v Levoči si splnil sen – stal sa lekárom. Prácu na Slovensku, v Levoči, považuje za obohacujúcu, pretože u nás už tri roky zachraňuje ľudské životy.

Celý článok


Libor a Július Hudáčkovci absolvovali v levočskej nemocnici test na koronavírus

9.7.2020

Hokejisti, bratia Libor a Július Hudáček, dnes ráno absolvovali vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, odber vzoriek na testovanie na prítomnosť koronavírusu COVID-19. Rodáci z Levoče potrebujú testovanie, pretože ich čaká náročná cesta do svojich aktuálnych hokejových klubov v Rusku.

Celý článok


V levočskej nemocnici podporujú mladé lekárske talenty

30.6.2020

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL SK, poskytuje liečebno-preventívnu starostlivosť na 8 lôžkových oddeleniach a na viac ako 300 funkčných lôžkach. Ako svoje pracovisko si ju vyberajú aj mladí lekári priamo po skončení štúdia, pretože v levočskej nemocnici oceňujú možnosť kariérneho rastu. Mladé lekárske talenty tu podporujú aj v sebarealizácii.

Celý článok


Nemocnica Levoča zmenila režim triáže pacientov

19.6.2020

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, v súvislosti s uvoľňovaním opatrení súvisiacich s pandémiou koronavírusu ukončila doterajší režim centrálneho triedenia pacientov (triáže) pri vstupe do nemocnice, ktorá bola situovaná na tamojšom urologickom oddelení. Celý proces pri návšteve nemocnice je tak pre pacienta jednoduchší a rýchlejší.

Celý článok


Výstavba nového urgentu v levočskej nemocnici pokračuje podľa harmonogramu

17.6.2020

Aj napriek pandémii koronavírusu pokračuje výstavba nového urgentného príjmu vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Levoča a.s., člen skupiny AGEL, podľa harmonogramu. Práce koronakríza z časti spomalila, ale dnes už je budúci stav vidieť na prvý pohľad.

Celý článok


Levočská nemocnica potrebuje najvzácnejšiu tekutinu

12.6.2020

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. Darcovia sú naďalej na Hematologicko-transfúziologickom oddelení vítaní, prísnejšie pravidlá však neobišli ani túto oblasť zdravotníctva. Momentálne platia pri každom odbere krvi mimoriadne opatrenia a odbery sa uskutočňujú každý utorok a štvrtok.

Celý článok


Levočská rehabilitácia funguje naplno, opatrenia ale naďalej platia

29.5.2020

Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Levoča, a.s., ktorá je členom skupiny AGEL, zaznamenalo po uvoľnení epidemiologickej situácie zvýšený počet pacientov. Pacienti, ktorí ale mali vážnejšie problémy a neboli z rizikových skupín, navštevovali lekára pravidelne aj počas posledných dvoch mesiacov.

Celý článok


Levočská nemocnica opätovne realizuje preventívne prehliadky

28.5.2020

Vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Levoča, a.s., ktorá je členom skupiny AGEL, je opätovne možné podstúpiť preventívnu prehliadku. To nebolo, vzhľadom na protiepidemiologické opatrenia, od polovice marca možné.

Celý článok


Pacienti levočskej urológie dbali na svoje zdravie aj počas epidémie, ich počet stúpa

19.5.2020

Urologické oddelenie vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Levoča, a.s., ktorá je členom skupiny AGEL, zaznamenalo po uvoľnení epidemiologickej situácie zvýšený počet vyšetrených pacientov. Pacienti, ktorí ale majú vážnejšie problémy, navštevovali lekárov pravidelne aj počas posledných dvoch mesiacov.

Celý článok


Ako sa prihlásiť na komerčné testovanie na COVID-19 v Levoči?

15.5.2020

Nemocnice, patriace do siete zdravotníckych zariadení AGEL SK, už niekoľko týždňov testujú prítomnosť ochorenia COVID-19. Možnosť prihlásiť sa na komerčné testovanie majú záujemcovia z radov samoplatcov aj v Levoči a okolí. Najjednoduchší spôsob je prihlásiť sa prostredníctvom rezervačného systému a webového portálu www.agellab.sk. Cena testu je 65 EUR, výsledok klient dostane najneskôr do 48 hodín a v troch jazykových mutáciách.

Celý článok


V levočskej nemocnici začali opätovne realizovať plánované operácie

7.5.2020

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, a.s., ktorá je členom skupiny AGEL, začala od pondelka 4. mája 2020 opätovne operovať pacientov, ktorých zákroky boli odložené. K odloženiu bolo potrebné pristúpiť v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR.

Celý článok


Koronavírus COVID-19 stále ovplyvňuje aj darovanie krvi Príďte darovať najvzácnejšiu tekutinu do nemocnice v Levoči

30.4.2020

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča a.s., člen skupiny AGEL, vyzýva darcov krvi aj v týchto dňoch, aby prišli na tamojšie Hematologicko-transfúzne oddelenie a darovali krv. Každý darca krvi je v nemocnici vítaný, pretože neodkladné a život zachraňujúce operácie sa realizujú každý deň. Aj pre darovanie krvi však platia prísnejšie opatrenia a musia ich dodržiavať všetky transfuziologické oddelenia.

Celý článok


Simulovaná operácia pozitívneho pacienta s COVID-19

29.4.2020

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, zrealizovala simulovanú operáciu pacientky, ktorá bola pozitívne testovaná na koronavírus COVID-19 a sťažovala sa na neznesiteľné a prudké bolesti brucha spojené s vracaním. Celý zákrok bol simulovaný v špeciálnych podmienkach – v tzv. červenej covidovej zóne a v osobitne vyčlenenej operačnej sále. Celý operačný tím musel operovať v ochranných oblekoch a prísne dbať o to, aby popri záchrane pacientky nedošlo k nakazeniu lekárov a sestier.

Celý článok


Chybné držanie tela a skolióza sú u detí čoraz vážnejším problémom

22.4.2020

Starostlivosť o správne držanie tela nie je možné prehliadať ani v detskom veku, pretože práve čas rastu a dospievania ovplyvňuje to, či bude mať nesprávne držanie tela vplyv na chrbticu, kĺby, svaly a šľachy aj v dospelosti. Práve týmto zdravotným problémom sa vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, venuje oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie.

Celý článok


Šíriaci sa koronavírus COVID-19 ovplyvňuje aj darovanie krvi Najvzácnejšiu tekutinu potrebujú aj v levočskej nemocnici

24.3.2020

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča a.s., člen skupiny AGEL, potrebuje aj v týchto dňoch, dokonca vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. Darcovia sú aj naďalej na Hematologicko-transfúznom oddelení vítaní. Prísnejšie pravidlá však neobišli ani túto oblasť zdravotníctva, momentálne platia pri každom odbere krvi mimoriadne opatrenia.

Celý článok


V práci farmaceutická laborantka, v súkromí trénerka mladých športových talentov

19.3.2020

Práca farmaceutického laboranta je síce prácou z úzadia lekární, avšak aj napriek tomu, že z pohľadu pacientov a klientov je neviditeľná, je veľmi dôležitou súčasťou rezortu zdravotníctva. V lekárni vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, pracuje na oddelení špeciálneho zdravotníckeho materiálu Zuzana Šefčíková. Okrem tejto náročnej práce venuje svoj voľný čas záľube, ktorá nemá so zdravotníctvom nič spoločné. Vychováva totiž mladé, nádejné talenty v bežeckom lyžovaní.

Celý článok


Levočská nemocnica sprísňuje v súvislosti s COVID-19 opatrenia

17.3.2020

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, prijala potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19.

Celý článok


V levočskej nemocnici vzdelávajú novú generáciu rádiologických technikov

11.3.2020

Rádiológia je medicínsky odbor, ktorý využíva aplikáciu fyziky a moderných technológii. Na rádiologických oddeleniach pracujú spoločne lekári špecialisti, rádiologickí technici a fyzici. Práca fyzika na rádiologickom oddelení zahŕňa dohľad nad správnym používaním technológií, optimalizáciu zobrazovacích metód a edukáciu hlavne s cieľom prospechu pre pacientov, zamestnancov nemocnice a verejnosti. Rádiologický technik musí byť dôsledný a presný, ale výkon jeho práce už dávno nie je nebezpečný. Novej generácii rádiologických technikov vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou v Levoči, ktorá je členom skupiny AGEL, sa spolu s kolegami venuje RNDr. Marek Chmelík, PhD., ktorý nám priblížil nielen výučbu, ale aj fungovanie levočského rádiologického oddelenia.

Celý článok


Dve lekárky z levočskej nemocnice boli ocenené za úspešnú kazuistiku

21.2.2020

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, sa môže pýšiť ďalším úspechom. Na podujatí s názvom III. Kazuistiky v internej medicíne a kardiológii získali MUDr. Mária Orolínová, primárka interného oddelenia a MUDr. Linda Valentíková, interná lekárka, dve ocenenia.

Celý článok


Budúci pedagógovia prišli darovať krv

20.2.2020

Študenti sa rozhodli darovať to najvzácnejšie, svoju krv, aby pomohli zachrániť životy, alebo zlepšiť kvalitu zdravia pacientom, ktorí krv potrebujú pri náročných operáciách. Dvanásť študentov Strednej odbornej pedagogickej školy prišlo včera na Hematologicko-transfúzne oddelenie Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča a.s., ktorá je členom skupiny AGEL, v rámci akcie Valentínska kvapka krvi.

Celý článok


Detská ambulancia v levočskej nemocnici poskytuje širokú škálu vyšetrení

11.2.2020

Vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Levoča a.s., ktorá je členom skupiny AGEL, je aj napriek všeobecnému nedostatku pediatrov o detských pacientov postarané. Nemocnica systematicky rieši aj generačné výmeny a okrem stabilných lekárov dokázala pritiahnuť na ambulanciu aj mladú generáciu lekárov. Spomenutú detskú ambulanciu vedie MUDr. Elena Dzurňáková a čo je potešiteľné, ambulancia prijíma aj nových malých pacientov.

Celý článok


V levočskej nemocnici vyšetrujú a operujú urologické problémy novými modernými nástrojmi

24.1.2020

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča a.s., člen skupiny AGEL, má už niekoľko dní k dispozícii úplne nové nástroje na urologické operácie. Ide o tzv. diagnostické cystoskopy, ureterorenoskop a flexibilné kliešte. Pacientov tak môžu tamojší špecialisti – urológovia vyšetrovať aj liečiť rýchlejšie, efektívnejšie a s menšou záťažou pre pacientov organizmus.

Celý článok


V levočskej nemocnici pribudol nový prístroj na vyšetrenie očí

15.1.2020

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča a.s., člen skupiny AGEL, má od decembra 2019 úplne nový očný prístroj – počítačový perimeter. Bol inštalovaný do priestorov očných ambulancií nemocnice a významným spôsobom zvýši presnosť a kvalitu poskytovaných vyšetrení.

Celý článok


Svedectvo o ľudskosti, profesionalite a obetavosti, Levočská nemocnica ocenila svojich najlepších zamestnancov.

5.12.2019

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča a.s., člen skupiny AGEL, prišla s jedinečnou myšlienkou stretnutia a ocenenia svojich najvýznamnejších bývalých aj súčasných zamestnancov, ktorí sa nezmazateľne zapísali do medicínskej histórie mesta a okolia. Podujatie pod názvom Svedectvo o ľudskosti, profesionalite a obetavosti sa uskutočnilo v priestoroch Mestského divadla v Levoči začiatkom decembra v spolupráci s mestom Levoča.

Celý článok


Levočská nemocnica oslavuje svoje 119. vyročie

17.10.2019

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča a.s., člen skupiny AGEL SK, oslavuje svoje 119. narodeniny. Presne 14. októbra v roku 1900 bola nemocnica slávnostne otvorená. Za uvedené roky prešla obrovským vývojom, viacerými zmenami. Dnes je stabilnou súčasťou zdravotníctva v regióne, pred pár dňami sa tu začalo s výstavbou úplne novej budovy urgentného príjmu, tamojšie neurologické oddelenie sa môže pochváliť medzinárodné ocenenia ESO - zlatým, platinovým a diamantovým štatútom ESO Angels Awards za jednotlivé kvartály roku 2018. Najväčšou ambíciou nemocnice však je a ostáva spokojný pacient.

Celý článok


V levočskej nemocnici vybudujú úplne nový urgentný príjem

1.10.2019

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča a.s., člen skupiny AGEL SK bude mať úplne novú budovu urgentného príjmu aj s vybavením. Projekt je spolufinancovaný Európskym fondom regionálneho rozvoja z Operačného programu Integrovaný regionálny operačný program v prioritnej osi 2 - Ľahší prístup k efektívnym a kvalitnejším verejným službám. V rámci nového centrálneho príjmu dostane nemocnica aj nový monitoring, lôžka, EKG, a defibrilátor, infúznu techniku, ale aj vybavenie operačných sál a sterilizátor.

Celý článok


Levočská nemocnica získala medzinárodné ocenenie

19.8.2019

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, bola ocenená európskou organizáciou pre liečbu cievnych mozgových príhod (ESO). Neurologickému oddeleniu levočskej nemocnice boli udelené medzinárodné ocenenia ESO - zlatý, platinový a diamantový štatút ESO Angels Awards za jednotlivé kvartály roku 2018. Cenu dostalo oddelenie za inovatívnu starostlivosť o pacientov s cievnou mozgovou príhodou, čím sa levočská neurológia zaradila na najvyššiu úroveň.

Celý článok


Levočská nemocnica rozširuje spektrum výkonov na rádiodiagnostickom oddelení

23.7.2019

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, skvalitňuje a rozširuje spektrum zdravotnej starostlivosti. V tomto období začali lekári na rádiodiagnostickom oddelení realizovať intervencie mäkkotkanivové biopsie pod CT kontrolou tj. úkony zahŕňajúce odobratie vzorky tkaniva pod CT kontrolou.

Celý článok


Levočská nemocnica upozorňuje na dôležitosť preventívnych mamografických vyšetrení

9.7.2019

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, sa snaží apelovať na ženy v oblasti prevencie, jej snahou je podchytiť čo najviac nádorových ochorení prsníka práve v počiatočnom štádiu a v bezpríznakovom období.

Celý článok


Levočská nemocnica ocenila výnimočné zdravotníčky

7.6.2019

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča si uctila v utorok 4. júna štyri výnimočné sestry, čerstvé držiteľky titulu Biele srdce a pripomenula si význam ich poslania pre celú spoločnosť.

Celý článok


Biele srdce získala i Marcela Prílohová z levočskej nemocnice

21.5.2019

Ocenenie Biele srdce v kategórii sestra/pôrodná asistentka v praxi, ktoré udeľuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA) pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier si prevzala i Mgr. Marcela Prílohová zo Všeobecnej nemocnice s poliklinikou v Levoči, člen skupiny AGEL.

Celý článok


Študenti Strednej pedagogickej školy v Levoči opäť skrášľovali priestory pediatrického oddelenia

25.4.2019

Obavy, úzkosť, ľudia v plášťoch, cudzia posteľ možno aj strach z neznámeho. Práve takéto pocity má asi každý človek na začiatku životnej skúsenosti z pobytu v nemocnici.

Celý článok


Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča zmodernizovala detskú ambulanciu

17.4.2019

Útulnejšie a modernejšie priestory pre malých pacientov a modernejšie vybavenie pre zdravotnícky personál priniesla modernizácia, ktorou v týchto týždňoch prešla Všeobecná ambulancia pre deti a dorast nemocnice Levoča.

Celý článok


Advent v levočskej nemocnici

7.12.2018

Všeobecná nemocnica s poliklinikou v Levoči, člen skupiny AGEL, pripravila pre svojich pacientov aktivity spojené s predvianočnou atmosférou. Zdravotnícke zariadenie prispôsobí počas Vianoc aj svoj režim. Pacienti ktorým to zdravotný stav dovoľuje, odídu na sviatky za rodinou. Niektorí ľudia však budú musieť stráviť aj Štedrý deň v nemocnici, čaká ich ale tradičná kapustnica, makové bobáľky a filé so zemiakovým šalátom.

Celý článok


Levočská nemocnica začne odoberať krv už aj v Kežmarku

21.11.2018

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, rozširuje pôsobnosť svojej mobilnej odberovej jednotky, okrem okresu Spišskej Novej Vsi už i na región okresu Kežmarok.

Celý článok


Levočská nemocnica chce v týchto dňoch prilákať najmä mladých prvodarcov

19.10.2018

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, sa stala aj tento rok súčasťou celoslovenskej Študentskej kvapky krvi. Kampaň má za cieľ osloviť najmä prvodarcov a študentov miestnych stredných škôl. Zároveň tým zdravotníci apelujú na význam a potrebu pravidelného darovania krvi. Prvý mobilný odber v rámci tejto kampane sa konal 19. októbra v krompašskej nemocnici. Študentská kvapka krvi končí 16. novembra 2018.

Celý článok


Levočská nemocnica sa začne špecializovať na operácie obéznych pacientov

16.10.2018

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, sa plánuje viac orientovať na bariatrické operácie, ktoré budú mať priamy vplyv na skvalitnenie zdravotnej starostlivosti v regióne Spiša. Garantom rozšírenej špecializácie nemocnice je MUDr. Lukáš Kokorák, PhD., a jeho nový tím, ktorý nemocnica zostavila práve v nadväznosti na plánované zmeny.

Celý článok


Levočská nemocnice postaví nový centrálny príjem

12.10.2018

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, postaví nový centrálny príjem z prevažne finančných prostriedkov z fondov Európskej únie v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu. Levočská nemocnica tak začne s modernizáciou infraštruktúry ústavného zariadenia poskytujúceho akútnu zdravotnú starostlivosť, za účelom zvýšenia produktivity a efektívnosti. Predpokladaná výška investície by mala presiahnuť viac ako 4 800 000 eur. Začiatok aktivít a prebratie staveniska sa predpokladá v októbri 2018 a celá realizácia by mala trvať do roku 2020.

Celý článok


Levočská nemocnica patrí medzi desať najlepších všeobecných nemocníc na Slovensku

8.10.2018

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, sa v hodnotení Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) dostala do prvej desiatky všeobecných nemocníc na Slovensku. Inštitút zostavuje rebríček nemocníc na základe spokojnosti pacientov, hospodárení nemocnice, kvality, transparentnosti, ale tento rok sa prihliadalo aj na náročnosť diagnóz, s ktorými prišli pacienti do zdravotníckych zariadení.

Celý článok


Levočská nemocnica otvorila dve zrekonštruované oddelenia

1.10.2018

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, otvorila nanovo zrekonštruované hematologicko-transfúzne a rádiodiagnostické oddelenie. Celkové investície do modernizácie nemocnice činili takmer 417-tisíc eur.

Celý článok


Levočský lekársky deň priniesol novinku v podobe 3D tlače

25.9.2018

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, usporiadala odborné podujatie konajúce sa v regióne Spiš, a to Levočský lekársky deň a X. odbornú konferenciu sestier a medicínsko-technických pracovníkov. Zišli sa na ňom stovky odborníkov z radov lekárov, sestier a medicínsko-technických pracovníkov. Vzdelávacia akcia sa tento rok konala 20. septembra pri príležitosti 118. výročia založenia nemocnice v Mestskom divadle Levoča. Úvodné slovo dostali zastupujúca primátorka JUDr. Lýdia Budziňáková a predseda predstavenstva a riaditeľ MUDr. Jozef Tekáč, MPH. Cez deň prebiehali odborné prednášky, počas ktorých si prítomní účastníci vzájomne vymenili svoje skúsenosti a nové poznatky v jednotlivých odboroch.

Celý článok


Levočská nemocnica zaviedla online hlasovanie

15.6.2018

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, pripravila pre svojich zamestnancov novinku - online hlasovanie. Vyskúšali si ju ako súčasť odborného stretnutia ,,Zdravie je ľudské právo“, ktorého sa zúčastnilo 140 sestier a pôrodných asistentiek.

Celý článok


Neurológovia v Levoči najčastejšie hospitalizujú pacientov s cievnymi mozgovými príhodami

5.6.2018

Všeobecná nemocnica s poliklinikou v Levoči, člen skupiny AGEL, je súčasťou rastúcej skupiny profesionálov, ktorí zvyšujú kvalitu starostlivosti o pacientov s náhlou cievnou mozgovou príhodou. Práve oni tvoria väčšinu hospitalizovaných pacientov na neurologickom oddelení.

Celý článok


Levočskí zdravotníci si vyskúšali kurz sebaobrany

25.5.2018

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, dbá aj o bezpečnosť zdravotníckych pracovníkov a preto pre nich zorganizovala kurz sebaobrany. Absolvovalo ho 110 zdravotníkov.

Celý článok


Ocenenie Biele srdce získala Martina Malegová

19.5.2018

Ocenená Martina Malegová pracuje vo Všeobecnej nemocnici Levoča, člen skupiny AGEL, na rádiologickom oddelení. Návrh na jej ocenenie predložila Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek v Levoči a kolektív rádiologického oddelenia pod vedením MUDr. Eleny Loumovej. Martina Malegová získala Biele srdce za vysoko profesionálnu edukačnú činnosť v rámci preventívnych mamografických vyšetrení, ktorá má významné opodstatnenie v procese včasnej diagnostiky pri nádorových ochoreniach prsníkov.

Celý článok


Levočskí zdravotníci zabodovali na florbalovom turnaji

17.5.2018

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, podporuje svojich zamestnancov vo vzdelávacích, športových a teambuldingových aktivitách. Naposledy zabodoval tím levočských zdravotníkov na celoslovenskom florbalovom turnaji.

Celý článok


Na psychiatrickom oddelení si pacienti svojpomocne zrekonštruovali priestory

11.5.2018

Vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, využívajú zdravotníci progresívne metódy, farmakoterapiu, individuálnu a skupinovú psychoterapiu, individuálnu aj skupinovú edukáciu a vo veľkej miere činnostnú terapiu. Najčastejšie hospitalizujú pacientov so závislosťou na alkohole. Ich počet však medziročne klesá.

Celý článok


V levočskej nemocnici stúpa počet onkologických pacientov

13.4.2018

Vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, v uplynulom roku ambulantne ošetrili 6390 onkologických pacientov. V roku 2015 to bolo 4614 pacientov. Zdravotnú starostlivosť v onkologickej ambulancii vyhľadalo v roku 2016 až 5908 pacientov. Počet ľudí s onkologickými ochoreniami teda medziročne stúpa.

Celý článok


Levočská nemocnica zaviedla systém vzdelávania lekárov

20.3.2018

Vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, zvýšili dôraz na kvalitu vzdelávania lekárov. Pravidelné odborné prednášky by mali poskytnú modernejšie pohľady na prácu zdravotníkov.

Celý článok


V levočskej nemocnici pokračuje Valentínska kvapka krvi

16.2.2018

Oddelenie klinickej biochémie, hematológie a transfuziológie vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, naďalej pozýva všetkých dobrovoľníkov na mimoriadny odber krvi. Nemocnica ani tento rok nezabudla na podporu darcovstva.

Celý článok


Vianočný režim VNsP Levoča

22.12.2017

Počas vianočných sviatkov bude naša nemocnica fungovať v upravenom vianočnom režime, ale starostlivosť o našich pacientov bude na jednotlivých oddeleniach a ambulanciách plne zabezpečená.

Celý článok


V Levoči sa opätovne stretli odborníci v zdravotníctve

7.12.2017

Viac ako päťsto odborníkov z radov lekárov, sestier a medicínsko – technických pracovníkov sa dnes, 7. decembra, zišli v Mestskom divadle v Levoči na 27. ročníku Levočského lekárskeho dňa a na IX. Odbornej konferencii sestier a medicínsko-technických pracovníkov pri príležitosti 117. výročia vzniku nemocnice, ktoré organizovala Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL. Počas odborných seminárov si lekárski odborníci vymenili skúsenosti a nové poznatky z rôznych odborov, sestry a medicínsko-technickí pracovníci z oblasti ošetrovateľskej starostlivosti, rôznych spoločných liečebných a vyšetrovacích zložiek.

Celý článok


Do tohoročnej kampane Študentská kvapka krvi sa zapojilo v levočskej nemocnici 95 stredoškolákov

28.11.2017

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, sa v uplynulých týždňoch zapojila do celoslovenského projektu, ktorého cieľom je podpora a zvýšenie povedomia o darcovstve krvi. Stredoškoláci majúci na pamäti, že krvi je nedostatok a každý, kto ju daruje, môže zachrániť život, prichádzali do levočskej nemocnice prevažne v sprievode svojich pedagógov.

Celý článok


Levočská nemocnica otvorila nanovo vybudované oddelenie

30.10.2017

Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie dnes, 30. októbra 2017, slávnostne otvorila Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL. Celkom novo vybudované oddelenie vzniklo vďaka kompletnej rekonštrukcii a vyžiadalo si finančné prostriedky vo výške 400 tisíc eur. Vybudovanie nového oddelenia trvalo trinásť mesiacov.

Celý článok


Čoraz viac pacientov prichádza do levočskej nemocnice s nádchou

5.10.2017

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, zaznamenáva v týchto dňoch vysoký nárast pacientov, ktorí prichádzajú na ošetrenie s nádchou. Obzvlášť početnou skupinou sú malé deti. Tým, že v kolektívoch trávia hodiny, prenáša sa toto ochorenie rýchlejšie.

Celý článok


Levočská pohotovosť ošetrovala v lete najmä pacientov poštípaných hmyzom

27.9.2017

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, ošetrila počas letných mesiacov viac pacientov ako v minulom roku. Najviacej ich na pohotovosť prišlo s tým, že ich poštípal hmyz. Lekári z nemocnice upozorňujú, aby si pacienti uvedomili, že pohotovosť je súčasťou neodkladnej zdravotnej starostlivosti a nenahrádzať návštevu ambulantného lekára.

Celý článok


Malých pacientov v levočskej nemocnici najčastejšie hospitalizujú s akútnymi ochoreniami zažívacieho traktu

24.8.2017

Vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, ošetria na pediatrickom oddelení počas letného obdobia desiatky malých pacientov. Najčastejšími ochoreniami, s ktorými sa lekári stretávajú sú choroby dýchacích orgánov, predovšetkým horných dýchacích ciest. V lete deti veľmi často trápia i akútne choroby zažívacieho ústrojenstva.

Celý článok


Logopéd pomáha pacientom z neurologického a rehabilitačného oddelenia

2.8.2017

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, využívá služby logopéda pre pacientov neurologického a rehabilitačného oddelenia. Tí, ktorí potrebujú takúto starostlivosť, nemusia cestovať do väčších spádových oblastí. V priestoroch levočskej nemocnice majú výnimočnú možnosť objednať sa na vyšetrenie a absolvovať následnú terapiu.

Celý článok


Levočská nemocnica privítala viac ako 160 ľudí na Dni otvorených dverí

8.6.2017

Všeobecnú nemocnicu s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, dnes, 8. júna 2017 navštívilo viac ľudí ako v bežný pracovný deň. Na svojom druhom verejne prístupnom Dni otvorených dverí (DOD) nemocnica privítala 80 žiakov z materských a základných škôl v Levoči, a viac ako 80 ľudí zo širokej verejnosti, ktorí sa stretli pri fontáne chirurgického pavilónu v areáli nemocnice. Nemocnica v rámci Dňa otvorených dverí (DOD), ktorý podporila aj NADÁCIA AGEL, otvorila dvere očnej ambulancie, niektorých oddelení a sanitného vozidla.

Celý článok


Levočská nemocnica pozýva širokú verejnosť na Deň otvorených dverí

19.5.2017

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, vo štvrtok, 8. júna 2017 usporiada 2. ročník Dňa otvorených dverí (DOD). Podujatie začne o 10:00 hodine pri chirurgickom pavilóne. DOD zahrnie bezplatné meranie očného tlaku, cvičenie s fyzioterapeutmi a množstvo rôznych aktivít aj pre škôlkarov, žiakov predškolských zariadení a základných škôl, ktoré sa budú odohrávať pri fontáne chirurgického pavilónu v areáli nemocnice.

Celý článok


Sestra levočskej nemocnice získala prestížne ocenenie BIELE SRDCE na republikovej úrovni

15.5.2017

Sestre Valérii Toporcerovej zo Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, bolo v piatok, 12. mája 2017, Slovenskou komorou sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) odovzdané prestížne ocenenie BIELE SRDCE na republikovej úrovni. Pani Valéria Toporcerová pracuje v levočskej nemocnici už 37 rokov a za jej dlhoročnú obetavú prácu sestry v diabetologickej ambulancii, ochotnú implementovať nové liečebné metódy a postupy v diabetológii do praxe si toto nádherné ocenenie zaslúži.

Celý článok


Levočská nemocnica otvorila prvé Oddelenie dlhodobej intenzívnej starostlivosti na východnom Slovensku

5.5.2017

Prvé na východnom a tretie na celom Slovensku Oddelenie dlhodobej intenzívnej starostlivosti (ODIS) dnes, 4. mája 2017, slávnostne otvorila Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL. Celkom novo vybudované ODIS vzniklo vďaka kompletnej rekonštrukcii Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny, ktoré si vyžiadalo finančné prostriedky vo výške Investícia do zakúpenia nového technického vybavenia stála levočskú nemocnicu 153 083 tisíc EUR. Na Slovensku sú zriadené 2 zariadenia chronickej intenzívnej starostlivosti v Trnave a v Banskej Bystrici. ODIS zabezpečí zdravotnú starostlivosť pre pacientov z celého Slovenska.

Celý článok


Koniec pracovného týždňa ukončil Valentínsku kvapku krvi v Levoči

24.3.2017

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, sa už tradične zapojila do akcie Valentínska kvapka krvi. Vďaka tejto nezištnej akcii sa zvýšil počet darcov krvi. Na oddelenie hematológie a transfuziológie prišlo tento rok darovať najvzácnejšiu tekutinu až 31 študentov, 124 viacnásobných darcov a 11 prvodarcov, z toho 5 párov. Mobilná odberová jednotka hematologicko-transfúznej stanice navštívila aj okolité obce, mestá, školy, v rámci ktorých odobrala krv až 123 záujemcov, z toho bolo 14 študentov a 25 iných prvodarcov.

Celý článok


Nový ultrazvukový prístroj skvalitní urologické oddelenie levočskej nemocnice

20.3.2017

Nový ultrazvukový prístroj určený na vyšetrenie širokého spektra pacientov prichádzajúcich na urologickú ambulanciu, dnes, 20. marca 2017, slávnostne uviedla do prevádzky Všeobecná nemocnice s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL. Celkom nový ultrazvukový prístroj FlexFocus 400 za 35 tisíc eur, na ktorého kúpu prispela akciová spoločnosť ARPROG, dokáže poskytnúť kvalitnejšie zobrazenie vyšetrovaných orgánov.

Celý článok


Tohtoročná Valentínska kvapka krvi motivuje zaľúbencov k darcovstvu krvi i v nemocnici Levoča

9.2.2017

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, a.s., ktorá je členom skupiny AGEL, sa aj tento rok zapája do akcie Valentínska kvapka krvi, ktorú vyhlásil Slovenský Červený kríž. Tohtoročná kampaň na oslovenie darcov s heslom „Šťastie máme v krvi, prečo ho nezdieľať?“, v levočskej nemocnici z dôvodu záujmu okolitých obcí a škôl začala už 3.2. 2017 a potrvá až do 24.3.2017. Oddelenie hematológie a transfuziológie v Levoči má v rámci Valentínskej kvapky krvi ako odberové dni vyhradené utorky a štvrtky od 7:00 do 12:00 hodiny, v prípade záujmu organizovanej skupiny však aj piatky, prípadne pondelky v rovnakom čase.

Celý článok


Levočská nemocnica vyhlasuje akciu „Prispejte 2%“ na rekonštrukciu detského oddelenia

8.2.2017

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, vyhlasuje akciu „Prispejte 2%“ na pokračovanie v rekonštrukcii detského oddelenia, ktorej sloganom je „Vy nám, my Vašim deťom“. Cieľom akcie je zlepšenie zdravotnej starostlivosti pre detských pacientov a v modernizovaných priestoroch poskytnutie väčšieho komfortu, útulnejšieho a zábavnejšieho prostredia.

Celý článok


Levočská nemocnica rozšírila svoje služby o ambulanciu všeobecného lekárstva

31.1.2017

Všeobecná nemocnice s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, začala od januára 2017 prevádzkovať ambulanciu všeobecného lekára pre dospelých v nadväznosti na ambulanciu predchádzajúcej praktickej lekárky MUDr. Márie Kučerovej. Ambulancia, v ktorej ordinuje MUDr. Olha Koval, sa nachádza v bývalej budove záchrannej zdravotnej služby a je pacientom k dispozícii každý pracovný deň od 7:00 do 15:30 hodiny. Svoje služby ponúka v odbore všeobecného lekárstva pre viac ako 1500 pacientov.

Celý článok


Levočskú nemocnicu navštívil Mikuláš až dvakrát

6.12.2016

Všeobecnú nemocnicu s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, navštívil Mikuláš dva dni po sebe. Tri dámy „mamičky“ prišli už včera na detské oddelenie, aby rozdali Mikulášske balíčky a spríjemnili najmenším pacientom deň. Študenti Strednej zdravotníckej školy Štefana Kluberta v Levoči, prezlečení za Mikuláša a anjelikov prišli rozveseliť všetkých pacientov nemocnice zase dnes, 6. decembra 2016.

Celý článok


Stovky odborníkov z radov lekárov, sestier a medicínsko-technických pracovníkov opäť zavítajú do Levoče na Levočský lekársky deň

24.11.2016

Viac než 500 odborníkov z radov lekárov a sestier, ako aj medicínsko - technických pracovníkov z Čiech, Rakúska, ale aj zo Slovenska sa dnes, 24. novembra 2016, zišlo v Mestskom divadle Levoča na 26. ročníku Levočského lekárskeho dňa a pri príležitosti 116. výročia založenia nemocnice, ktorý organizovala Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, pod záštitou predsedu predstavenstva nemocnice a primátora Mesta Levoča. V tomto ročníku si lekárski odborníci odovzdali svoje skúsenosti a nové poznatky z rôznorodých odborov, sestry a medicínsko-technickí pracovníci z oblasti ošetrovateľskej starostlivosti, rôznych liečebných a vyšetrovacích zložiek a taktiež z oblasti psychiatrie, onkológie, chirurgie, hematológie, urológie, anestéziológie a internej medicíny. Sestry a medicínsko-technickí pracovníci sa v priebehu celej konferencie venovali moderným metódam ošetrovania nehojacich sa rán.

Celý článok


Levočská nemocnica otvorila zrenovované očné ambulancie

23.11.2016

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, dnes 23. novembra 2016, slávnostne otvorila kompletne zrenovované očné ambulancie, čakáreň, sociálne zariadenie a zázemie pre personál. V zmodernizovaných ambulanciách je umiestnený aj nový očný koherenčný tomograf, ktorý výrazným spôsobom zvýši kvalitnejšie poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Vďaka investícii v hodnote 75 tisíc EUR sa zveľadí prostredie a zvýši komfort pre pacientov a personál ambulancií.

Celý článok


Levočská nemocnica zaviedla unikátnu metódu v chirurgii na Spiši

16.11.2016

Unikátnu metódu, ktorou sa počas operácie zisťuje prekrvenie tkaniva pri operáciách na tráviacom trakte, začali používať lekári na chirurgickom oddelení Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL. V týchto dňoch prvú operáciu s použitím indocyanínovej zelenej (ICG) látky, ktorej 1 ampulka stojí necelých 160 eur, vykonal primár chirurgického oddelenia MUDr. Edward Huľo, PhD., so svojim operačným tímom MUDr. Ľubomírom Strelkom, PhD. a MUDr. Miriam Kleinovou. Nová metóda sa môže využívať aj vďaka špeciálnej optiky a kamery Karl Storz, ktorá umožňuje prepínanie rôznych svetelných spektier a zobrazenia látky ICG počas operácie.

Celý článok


Stovky odborníkov z radov lekárov, sestier a medicínsko-technických pracovníkov opäť zavítajú do Levoče na Levočský lekársky deň

16.11.2016

Už tradične, Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, usporiada významné odborné podujatie v regióne Spiš, Levočský lekársky deň, na ktorom sa zíde množstvo odborníkov z radov lekárov, sestier a medicínsko-technických pracovníkov a neštátnych všeobecných lekárov. Vzdelávacia akcia sa koná pri príležitosti 116. výročia založenia nemocnice, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 24. novembra 2016 v Mestskom divadle Levoča, so začiatkom o 8:45 hodine a bude zavŕšená spoločenským večerom. Po celý deň budú prebiehať prednášky, počas ktorých si prítomní vzájomne vymenia svoje skúsenosti a nové poznatky v jednotlivých odboroch. Seminár sa koná pod záštitou Mgr. Miroslava Jašku – predsedu predstavenstva a riaditeľa nemocnice a PaedDr. Milana Majerského – primátora mesta Levoča.

Celý článok


Levočskú nemocnicu dnes navštívilo viac ako 330 ľudí

21.9.2016

Do areálu Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, dnes 21. septembra 2016 vstúpilo viac ľudí ako v bežný pracovný deň. Až 280 žiakov zo základných a stredných škôl v Levoči a 50 ľudí z Levoče a širokého okolia sa dnes stretlo pri fontáne chirurgického pavilónu v areáli nemocnice. Nemocnica v rámci Dňa otvorených dverí (DOD) otvorila dvere detského, urologického, neurologického, fyziatricko-rehabiltačného oddelenia, pracoviska magnetickej rezonancie a sanitného vozidla širokej verejnosti. Podujatie začalo na detskom oddelení slávnostným otvorením nadštandardnej izby Lucie Kupčíkovej - basketbalistky tímu Good Angels.

Celý článok


Levočská nemocnica pripravuje svoj prvý Deň otvorených dverí pre verejnosť

12.9.2016

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, v stredu 21. septembra 2016 usporiada historicky prvýkrát Deň otvorených dverí (DOD). Podujatie začne o 13:00 hodine slávnostným otvorením nadštandardnej izby na detskom oddelení pomenovanej po basketbalistke tímu Good Angels Lucie Kupčíkovej. DOD zahrnie bezplatné cvičenie s fyzioterapeutmi, ukážky a nácvik prvej pomoci, tréning správnej hygieny rúk a množstvo rôznych aktivít, ktoré sa budú odohrávať pri fontáne chirurgického pavilónu v areáli nemocnice.

Celý článok


Levočská nemocnica zaviedla novú operačnú metódu v urológii

19.7.2016

Novú operačnú metódu zaviedli lekári na urológii Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL. V polovici júna 2016 sa na urologickom oddelení vykonali prvé tri laparoskopické nefrektómie – odstránenie obličky, ktoré najbližšie k levočskej nemocnici realizujú fakultné alebo univerzitné nemocnice Prešov, Košice, Banská Bystrica a Martin. Operácie boli zrealizované v spolupráci s primárom MUDr. Miroslavom Štursom, ktorý je jeden z najlepších laparoskopických urológov v Českej republike zo širokým spektrom výkonov.

Celý článok


Adam Žampa a Peter Sagan pomenovali izby na detskom oddelení levočskej nemocnice

7.6.2016

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, v piatok, 3. júna 2016, osobne privítala slovenského reprezentanta v zjazdovom lyžovaní pána Adama Žampu a osobnosti slovenského hokeja a futbalu. „Svoju“ izbu na detskom oddelení slávnostne otvoril Adam Žampa a druhá izba bola pomenovaná po Petrovi Saganovi. Na benefičnom turnaji, ktorého výťažok bude použitý na obnovenie ďalších priestorov detského oddelenia, sa zúčastnilo 11 osobností slovenského hokeja a futbalu, 9 zamestnancov Mestského úradu a 9 zamestnancov nemocnice. Benefičný futbalový zápas zorganizovala levočská nemocnica v spolupráci s mestom Levoča. V tíme profesionálnych športovcov si zahrali Dušan Brincko, Július Hudáček, Marek Zagrapan, Vladimír Mihálik, Denis Godla, Martin Kuľha, Boris Brincko, Daniel Brejčák, Miroslav Šomonovič, Jaroslav Dulina a Jakub Vojtuš. Na akcii sa vyzbieralo 570 eur.

Celý článok


Levočskú nemocnicu navštívi Adam Žampa a osobnosti slovenského hokeja a futbalu

26.5.2016

Zahrať si, pobaviť sa a podporiť správnu vec prídu do Levoče špičkový športovci a taktiež osobnosti slovenského futbalu a hokeja. Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, v piatok, 3. júna 2016, o 13:00 hodine pomenuje jednu izbu na detskom oddelení po Petrovi Saganovi a ďalšiu izbu otvorí a pomenuje osobne slovenský reprezentant v zjazdovom lyžovaní Adam Žampa. Levočská nemocnica v spolupráci s Mestom Levoča zorganizovala v tento deň aj benefičný futbalový zápas s autogramiádou, ktorý sa uskutoční o 14:00 hodine v Mestskej športovej hale Levoča. Výťažok z tohto výnimočného podujatia bude použitý na obnovenie detského oddelenia levočskej nemocnice.

Celý článok


Prestížne ocenenie BIELE SRDCE získali dve sestry levočskej nemocnice

18.5.2016

Včera, 17.mája 2016 Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek v Levoči ocenením BIELE SRDCE vyjadrila svoje uznanie dvom sestrám zo Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL. Slavomír Čuj, ktorý pracuje na psychiatrickom oddelení levočskej nemocnice 24 rokov, získal ocenenie v kategórii „sestra manažér“. V kategórii „sestra v praxi“ bola ocenená Anna Semanová, ktorá vykonáva povolanie sestry 20 rokov. Posledných 10 rokov pracuje na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny.

Celý článok


Levočská nemocnica zaviedla novú operačnú metódu v jednodňovej chirurgii

11.5.2016

Novú operačnú metódu začali v týchto dňoch využívať lekári v jednodňovej chirurgii Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL. Prístrojové vybavenie je určené na artroskopické operácie kolenného, ramenného, členkového a bedrového kĺbu. Nemocnica investovala do dovybavenia artroskopickej zostavy viac ako 15 tisíc eur. Nová optika bude slúžiť na artroskopické operácie zápästia, prípadne artroskopické operácie detských kolien.

Celý článok


Novým primárom urologického oddelenia v Levoči je MUDr. Peter Šimo

6.5.2016

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, má od 1. mája 2016 nového primára. Stal sa ním MUDr. Peter Šimo, ktorý od 1. júna 2015 zastával funkciu lekára so špecializáciou na urologickom oddelení. Nahradil vo funkcii MUDr. Ladislava Haasa, ktorý ostáva pracovať na urológii ako lekár a naďalej bude odovzdávať svoje skúsenosti a vychovávať ďalšiu generáciu lekárov.

Celý článok


Levočská nemocnica otvorila celkom nové pracovisko magnetickej rezonancie

16.3.2016

Novovybudované pracovisko magnetickej rezonancie dnes, 15. marca 2016, slávnostne uviedla do prevádzky Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, a.s., ktorá je členom skupiny AGEL. Vďaka kvalitnému a modernému prístroju magnetickej rezonancie 1,5T bude možné realizovať včasnú a kvalitnú diagnostiku, a tým prispieť k správnej liečbe pacientov. Investícia do stavebných úprav priestorov a prístrojového vybavenia vyšla nemocnicu na viac ako 250 000 EUR.

Celý článok


Vďaka Valentínskej kvapke krvi sa v levočskej nemocnici zvýšil počet darcov krvi

14.3.2016

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, sa už tradične zapojila do akcie Valentínska kvapka krvi. Vďaka tejto nezištnej akcii sa zvýšil počet darcov krvi. Na oddelenie hematológie a transfuziológie prišlo tento rok darovať najvzácnejšiu tekutinu až 68 študentov, 195 viacnásobných darcov a 37 prvodarcov, z toho 9 párov.

Celý článok


Vedenie levočskej nemocnice obdarovalo na MDŽ všetky ženy v nemocnici

8.3.2016

Už tradične vedenie Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, dnes, 8. marca 2016, obdarovalo k sviatku medzinárodného dňa žien (MDŽ) 465 žien pracujúcich v nemocnici. Na každé dvere oddelenia, ambulancie či kancelárie zaklopal riaditeľ, primár alebo lekár oddelenia, ktorí vo svojom náručí držali kvetinu, ktorou obdarovali svoje nežné kolegyne.

Celý článok


Valentínska kvapka krvi v levočskej nemocnici

3.2.2016

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, a.s., ktorá je členom skupiny AGEL, sa aj tento rok zapojí do akcie Valentínska kvapka krvi, ktorú vyhlásil Slovenský Červený kríž. Tohtoročná kampaň na oslovenie darcov začne v levočskej nemocnici utorok 9.2.2016 a potrvá až do 11.3.2016. Oddelenie hematológie a transfuziológie v Levoči má v rámci Valentínskej kvapky krvi ako odberové dni vyhradené utorky a štvrtky od 7:00 do 11:00 hodiny, v prípade záujmu organizovanej skupiny však aj pondelky v rovnakom čase. Piatky sú určené na výjazdové odbery mobilnou odberovou jednotkou.

Celý článok


Levočská nemocnica pokračuje v akcii „Vy nám, my Vašim deťom“

25.1.2016

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, opäť vyhlasuje akciu „Prispejte 2%“ na rekonštrukciu detského oddelenia, ktorej sloganom je „Vy nám, My Vašim deťom“.

Celý článok


Levočská nemocnica je jednou z najlepších na Slovensku

18.12.2015

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča (VNsP), ktorá je členom skupiny AGEL, je podľa hodnotenia inštitúcie INEKO jednou z najlepších nemocníc na Slovenku. Spomedzi všeobecných nemocníc sa levočská umiestnila na treťom mieste z 51 zariadení, ktoré boli zaradené do hodnotenia vybraných ukazovateľov spokojnosti pacientov a poskytovanej zdravotnej starostlivosti, hospodárenia a transparentnosti za obdobie 2011 – 2014. Predseda predstavenstva a riaditeľ VNsP Levoča prevzal dnes, 18.12.2015, od neziskovej organizácie INEKO diplom.

Celý článok


Levočská nemocnica zrenovovala na detskom oddelení priestory pre nové nadštandardné izby

17.12.2015

Na novinku sa môžu tešiť najmenší pacienti Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, ktorá dnes, 17. decembra 2015, slávnostne otvorila celkom nové, priestranné a moderne zariadené nadštandardné izby na detskom oddelení. Nadštandardne bola zrenovovaná aj spoločná chodba detského oddelenia, kde je celkom nová kuchynská linka aj s elektrospotrebičmi. Detskí pacienti oddelenia získali v modernizovaných priestoroch väčší komfort, útulnejšie a zábavnejšie prostredie a zdravotnícky personál zlepšené pracovné podmienky. Investícia na zveľadenie priestorov stála nemocnicu viac ako 25 tisíc EUR, ktorú spolufinancovala aj Evanjelická cirkev augsburského vyznania v Levoči.

Celý článok


Mikuláš so svojimi pomocníkmi predčasne rozveselil pacientov celej levočskej nemocnice

4.12.2015

Vzácnu návštevu už od dnes rána, 4. decembra 2015, privítali pacienti všetkých oddelení Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL. Tradičný balíček so sladkosťami a veľa smiechu im doniesli Mikuláš s Anjelom – študenti Strednej zdravotníckej školy v Levoči. Najväčšiu radosť z príchodu Mikuláša a jeho družiny mali detskí pacienti.

Celý článok


Levoča privítala v rámci Levočského lekárskeho dňa viac ako 550 odborníkov

19.11.2015

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, už po dvadsiaty piatykrát usporiadala významné odborné podujatie s medzinárodnou účasťou, Levočský lekársky deň (LLD), na ktorom sa tento rok zišlo viac než 550 odborníkov z radov lekárov, sestier a medicínsko-technických pracovníkov z celej Slovenskej a Českej republiky. Vzdelávacia akcia sa konala pri príležitosti 115. výročia založenia nemocnice. Tento ročník bol venovaný problematike z oblasti vnútorného lekárstva, pediatrie, rádiologie, laboratórnej diagnostiky, nemocničných nákaz, ošetrovateľstva a liečebnej rehabilitácie. Po slávnostnom zahájení predsedu predstavenstva a riaditeľa levočskej nemocnice, Mgr. Miroslava Jašku sa účastníkom LLD prihovoril primátor mesta Levoča, PaedDr. Milan Majerský a príhovory ukončil predseda predstavenstva AGEL SK, MUDr. Milan Leckéši.

Celý článok


151109-lld

9.11.2015

Už po dvadsiaty piatykrát usporiada Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, významné odborné podujatie v regióne Spiš, Levočský lekársky deň, na ktorom sa zíde viac než 500 odborníkov z radov lekárov, sestier a medicínsko-technických pracovníkov a neštátnych všeobecných lekárov. Vzdelávacia akcia sa koná pri príležitosti 115. výročia založenia nemocnice. Seminár sa uskutoční sa vo štvrtok 19. novembra v Mestskom divadle Levoča, so začiatkom o 8:45 hodine a bude zavŕšený spoločenským večerom. Po celý deň budú prebiehať prednášky, počas ktorých si prítomní vzájomne vymenia svoje skúsenosti a nové poznatky v jednotlivých odboroch. Seminár sa koná pod záštitou Mgr. Miroslava Jašku – predsedu predstavenstva a riaditeľa nemocnice a PaedDr. Milana Majerského – primátora mesta Levoča.

Celý článok


Levočská nemocnica otvorila renovované ambulancie interného oddelenia

21.10.2015

Na ďalšiu novinku sa môžu tešiť pacienti Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, ktorá dnes, 21. októbra 2015, slávnostne otvorila zrenovované interné ambulancie. Pacienti získajú v modernizovaných priestoroch väčší komfort pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti. ˇVďaka organizácii pacienta sa skráti doba čakania na vyšetrenie a zamestnanci získajú lepší prehľad o pohybe pacientov. Nemocnica investovala do renovácie viac ako 80 tisíc eur.

Celý článok


Levočská nemocnica zaviedla nové liečebné a vyšetrovacie metódy v chirurgii

5.10.2015

Vďaka novému vedeniu chirurgického tímu Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, v týchto dňoch zaviedla nové spektrum liečebných a vyšetrovacích metód v chirurgii. Chirurgický tím levočskej nemocnice posilnili dvaja špecialisti, MUDr. Ľubomír Strelka, PhD., a MUDr. Edward Huľo, PhD., ktorí svoje pôsobenie zahájili liečbou chronických rán pre pacientov z celého regiónu. Noví lekári už začali aj s najnovšími technikami operačných zákrokov u onkologických ochorení tráviaceho traktu (zhubné nádory hrubého čreva, žalúdka, pankreasu), ale aj operácie pre nezhubné ochorenia (laparoskopiu žlčníka, prietrží (pruhu), refluxnej choroby pažeráka, odstránenie sleziny, zápalových ochorení čreva).

Celý článok


Levočská nemocnica rozširuje možnosť darovania najvzácnejšej tekutiny

1.10.2015

Primár Oddelenia klinickej biochémie, hematológie a transfuziológie Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, sa rozhodol rozšíriť možnosť darovania krvi priamo v obciach a školách levočského okresu. Kampaň s názvom „Aby ľudia spolu hovorili... a na odber krvi zamierili“ začína už tento piatok, 2. októbra 2015, na Mestskom úrade - Granč Petrovce a bude trvať v týždenných intervaloch až do konca decembra 2015. Všetci darcovia dostanú od nemocnice okrem občerstvenia aj darček na pamiatku a sladkosť.

Celý článok


Levočská nemocnica má TOP Lekára Slovenska

29.9.2015

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, má TOP Lekára Slovenska. S nominovaných odborníkov sa v štvrtom ročníku ankety TOP Lekári Slovenska, ako tretia umiestnila primárka Fyziatricko-rehabilizačného oddelenia MUDr. Ingrid Dzurňáková, MBA.

Celý článok


Chirurgické oddelenie levočskej nemocnice má zveľadené prostredie

3.9.2015

Vďaka Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania v Levoči sa v týchto dňoch na chirurgickom oddelení Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, vymenilo 11 okien, vstupné dvere a opravilo sa schodište. Investícia od zveľadenia prostredia, ktoré je dôležitým faktorom pri liečbe pacientov, stála Evanjelickú cirkev 18 tisíc EUR.

Celý článok


Levočská nemocnica začala s renováciou 5 nadštandardných izieb pre detských pacientov

31.8.2015

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, začala v týchto dňoch s renováciou piatich nadštandardných izieb na detskom oddelení, ktorá potrvá do polovice októbra 2015. Investícia na zveľadenie priestorov bude stáť viac ako 25 tisíc EUR, ktorú spolufinancuje aj Evanjelická cirkev augsburského vyznania v Levoči. Počas modernizácie nebude zdravotná starostlivosť žiadnym zásadným spôsobom redukovaná.

Celý článok


Internet pre pacientov levočskej nemocnice zadarmo

31.8.2015

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, v rámci zvyšovania komfortu svojich pacientov zavedie od dnes, 31. augusta 2015, bezplatné pripojenie bezdrôtovej siete. Sprístupnenie siete zadarmo plánuje vedenie nemocnice postupne zaviesť v celej nemocnici.

Celý článok


Rómska kvapka krvi v levočskej nemocnici

5.8.2015

Rómska kvapka krvi, ktorá sa uskutočnila vo Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, pomôže mladíkovi, ktorého čaká náročná operácia. Na hematologicko-transfúzne oddelenie levočskej nemocnice prišlo včera, 4. augusta 2015, darovať najcennejšiu tekutinu 8 viacnásobných darcov a 5 prvodarcov.

Celý článok


Levočská nemocnica plánuje prevádzkovať CT pracovisko aj v Kežmarskej nemocnici

26.6.2015

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, ponúka Kežmarskej nemocnici prevádzkovanie pracoviska počítačovej tomografie (CT). Vedenie levočskej nemocnice, začiatkom júna 2015, zaslalo svoju ponuku predsedovi správnej rady Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, n.o. ako aj primátorovi mesta Kežmarok a poslancom Mestského zastupiteľstva v Kežmarku. V prípade kladnej odpovede nemocnica umiestni na CT pracovisku v kežmarskej nemocnici prístroj SIEMENS Emotion 16 slice v hodnote do 300 tisíc EUR. Pracovisko by bolo zabezpečené erudovaným personálom, ktorí vedie Slovenka roka 2015 v kategórii zdravotníctvo, primárka rádiodiagnostického oddelenia MUDr. Elena Loumová.

Celý článok


Výťažok z benefičného futbalové turnaja prispeje k vybudovaniu nových nadštandardných izieb pre detských pacientov v Levoči

15.6.2015

Sedem osobností slovenského hokeja, traja Majstri Slovenska a víťazi Pohára AS Trenčín vo futbale, a šesť zamestnancov nemocnice a mesta Levoča sa včera, 14. júna, stretli na benefičnom turnaji, ktorého výťažok bude použitý na spolufinancovanie pri tvorbe nadštandardných izieb detského oddelenia. Benefičný futbalový zápas zorganizovala Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, v spolupráci s mestom Levoča. V tíme majstrov Slovenskej republiky 2014/2015 a víťazov Slovenského pohára 2014/2015 si zahrali brankár Igor Šemrinec, Matúš Bero, Lukáš Skovajsa a v tíme hokejistov hrali Ľuboš Bartečko, Jaroslav Obšut, Martin Kuľha, Miroslav Škovira, Marek Zagrapan, Denis Godla, a Dušan Brincko. Na akcii sa vyzbieralo 938 eur.

Celý článok


Svetový deň darcov krvi v levočskej nemocnici

15.6.2015

Tohtoročný „Deň darcov krvi“ prilákal do Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, zvýšený počet dobrovoľných darcov krvi. Na hematologicko-transfúzne oddelenie prišlo dnes, 15. júna 2015, darovať najcennejšiu tekutinu až 28 študentov, 19 viacnásobných darcov a 9 prvodarcov.

Celý článok


Hráči Majstra Slovenska a víťaza Pohára AS Trenčín vo futbale a osobnosti slovenského hokeja pomôžu detskému oddeleniu v Levoči

14.6.2015

Zahrať si, pobaviť sa a podporiť správnu vec prídu do Levoče hviezdy slovenského futbalu a hokeja. Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, v spolupráci s Mestom Levoča a futbalovým mužstvom AS Trenčín, zorganizovala benefičný futbalový zápas, ktorý sa uskutoční v nedeľu 14. júna 2015 o 14:30 hod. v Mestskej športovej hale Levoča. V tíme majstrov Slovenskej republiky 2014/2015 a víťazov Slovenského pohára 2014/2015 si zahrajú brankár Igor Šemrinec, Stanislav Lobotka, Matúš Bero, Lukáš Skovajsa a Dávid Guba. V tíme hokejistov sa zahrajú Ľuboš Bartečko, Miroslav Šimonovič, Jaroslav Obšut, Martin Kuľha, Miroslav Škovira, Ľubomír Vaic, Marek Zagrapan, Denis Godla, Adam Jánošík a Dušan Brincko. Výťažok z tohto výnimočného podujatia bude použitý na spolufinancovanie pri tvorbe nadštandardných izieb detského oddelenia.

Celý článok


Chcete zachrániť iným život? Tak príďte darovať krv do levočskej nemocnice

8.6.2015

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, vyzýva všetkých občanov okresu, aby sa pripojili k Svetovému dňu darcov krvi a zachránili iným život. Oddelenie hematológie a transfuziológie (HTO) v Levoči má vyhradený, v rámci vyhlásenej kampane Slovenským Červeným krížom s podtitulom „Ďakujem, že ste mi zachránili život“, pondelok 15. júna od 7.00 do 11.00 hodiny. Všetci darcovia v tento deň dostanú od nemocnice malý darček a občerstvenie.

Celý článok


Zvolenský Minko Špinko vysvetľoval detičkám v Levoči, ako si správne umývať ruky

8.6.2015

Po prvý krát vedenie Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, usporiadalo netradičný „Deň hygieny rúk“ čím sa pripojilo k projektu WHO „Umývaj si ruky – zachrániš život“. Nakoľko sa hygienické návyky nadobúdajú už v rannom detstve, dnes 8.júna 2015, plyšový Minko Špinko vyrozprával svoj príbeh detičkám v Materskej škole na ulici Gašpara Hainu. Akcie sa zúčastnilo viac ako 60 detičiek zo všetkých tried, ktorým bol názorne, prostredníctvom postavičky Minka Špinka a virtuálnej rozprávky vysvetlený postup, cieľ a význam správneho a pravidelného umývania rúk. Následne si správnosť hygieny rúk overovali pomocou špeciálnej lampy s UV svetlom.

Celý článok


Zvolenský MinkoŠpinko navštívi škôlku v Levoči

5.6.2015

Vďaka vedeniu Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, navštívi populárny zvolenský Minko Špinko najmenšie detičky v škôlke, aby im názorne vysvetlil postup, cieľ a význam správneho a pravidelného umývania rúk. Aj týmto spôsobom sa nemocnica pripojí k projektu Svetovej zdravotníckej organizácie „Umývaj si ruky - zachrániš život“. Nakoľko sa hygienické návyky nadobúdajú už v rannom detstve, plyšový Minko Špinko vyrozpráva svoj príbeh 8. júna o 9:00 hodine detičkám materskej školy na ulici Gašpara Hainu v Levoči.

Celý článok


Novinky vo vedení nemocnice a na chirurgickom, anestéziologickom a urologickom oddelení levočskej nemocnice

2.6.2015

Novým námestníkom pre zdravotnú starostlivosť a súčasne primárom oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM) vo Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča (VNsP), ktorá je členom skupiny AGEL, je od 1.júna 2015 MUDr. Peter Makara. Významné zmeny sa od 1. júna 2015 udiali aj na chirurgickom a urologickom oddelení.

Celý článok


Vedenie levočskej nemocnice obdarovalo na MDD všetky deti v nemocnici

1.6.2015

Vedenie Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, dnes, 1. júna, obdarovalo k sviatku medzinárodného dňa detí (MDD) 20 detí hospitalizovaných v nemocnici. Na dvere detského oddelenia zaklopal riaditeľ, ktorý všetky detičky obdaroval čokoládkou.

Celý článok


Primárka levočskej nemocnice je Slovenkou roka 2015 v kategórii Zdravotníctvo

27.5.2015

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, zaznamenala historickú udalosť. Je prvým zdravotníckym zariadením skupiny AGEL na Slovenku, ktoré medzi ocenenými Slovenkami roka 2015 majú svoju lekárku. V kategórii Zdravotníctvo získala ocenenie MUDr. Elena Loumová, primárka Rádiodiagnostického (RDG) oddelenia levočskej nemocnice, ktorá rozjasňuje priestory nemocnice už 15 rokov.

Celý článok


Prestížne ocenenie BIELE SRDCE získala aj sestra/manažérka levočskej nemocnice

25.5.2015

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) v piatok, 22. mája 2015, vyjadrila svoje uznanie v kategórii „sestra/pôrodná asistentka manažér“ aj PhDr. Beáte Ružbackej, MPH, dipl.s., zo Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL. Pani PhDr. Ružbacká rozjasňuje miestnosti levočskej nemocnice už 25 rokov a svojou prácou, neustálym vzdelávaním a prístupom k zamestnancom i pacientom je takým manažérom, akého by si priali mnohí zdravotnícki pracovníci.

Celý článok


Detské oddelenie levočskej nemocnice má kompletne zazmluvnenú poskytovanú zdravotnú starostlivosť

30.4.2015

Detské oddelenie Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, má od apríla 2015 podpísanú zmluvu na poskytovanie zdravotnej starostlivosti pre svojich najmenších pacientov od všetkých zdravotných poisťovní. Pre nemocnicu to znamená, že si zachová štandard poskytovania zdravotnej starostlivosti pre všetky vekové kategórie a bez existencie detského oddelenia by sa o tom nedalo hovoriť. Pre lekárov detského oddelenia to znamená určité odbremenenie od vypisovania zdôvodnení nutností akútnych hospitalizácií, čím ušetria určitý čas, ktorý môžu venovať hospitalizovaným detským pacientom.

Celý článok


Levočská nemocnica za zamerala na spokojnosť pacientov

22.4.2015

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek v Levoči a Regionálnou komorou medicínsko – technických pracovníkov v Prešove, včera, 21. apríla 2015, usporiadala akreditovaný odborný seminár okresnej úrovne na tému „Efektívna komunikácia v zdravotníctve“. Vzdelávacej akcie sa zúčastnilo 120 sestier z levočskej nemocnice a sestier z okresných všeobecných a špecializovaných neštátnych zdravotníckych zariadení a 30 medicínsko-technických pracovníkov.

Celý článok


Levočská nemocnica vytvorila na internom oddelení priestory na nové nadštandardné izby a priestory pre zdravotnícky personál

10.4.2015

Na ďalšiu novinku sa môžu tešiť pacienti Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, ktorá dnes, 10. apríla 2015, slávnostne otvorila celkom nové, priestranné a moderne zariadené nadštandardné izby na internom oddelení. Nadštandardne boli zrenovované aj priestory pre zdravotnícky personál interného oddelenia a personál hematologicko-transfúzneho oddelenia. Pacienti oddelenia získali v modernizovaných priestoroch väčší komfort zdravotnej starostlivosti a zdravotnícky personál zlepšené pracovné podmienky. Nemocnica investovala do renovácie viac ako 30 tisíc eur.

Celý článok


Koniec pracovného týždňa ukončil Valentínsku kvapku krvi v Levoči

13.3.2015

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, sa už tradične zapojila do akcie Valentínska kvapka krvi, ktorá sa začala 9. februára 2015 a trvala do dnes, 13.marca 2015. Na oddelenie hematológie a transfuziológie prišlo tento rok darovať najvzácnejšiu tekutinu až 91 študentov, 114 viacnásobných darcov a 53 prvodarcov, z toho 24 párov.

Celý článok


Detských pacientov levočskej nemocnice obdarovali Maltézski rytieri

11.3.2015

Maltézski rytieri venovali ďalší humanitárny dar Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, v hodnote 7 tisíc eur. Celkom 17 kusov detských polohovateľných postieľok od dnes, 11. marca 2015, slúžia a zvyšujú pohodlie našim najmenším hospitalizovaným pacientom.

Celý článok


Vedenie levočskej nemocnice obdarovalo na MDŽ všetky ženy v nemocnici

9.3.2015

Už tradične vedenie Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, obdarovalo k sviatku medzinárodného dňa žien (MDŽ) 366 žien pracujúcich v nemocnici. Na každé dvere oddelenia, ambulancie či kancelárie zaklopal riaditeľ, primár alebo lekár oddelenia, ktorí vo svojom náručí držali kvetinu, ktorou obdarovali svoje nežné kolegyne.

Celý článok


Pripojte sa k tohtoročnej Valentínskej kvapke krvi v levočskej nemocnici

6.2.2015

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, a.s., ktorá je členom skupiny AGEL, sa aj tento rok zapojí do akcie Valentínska kvapka krvi, ktorú vyhlásil Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR. Tohtoročná kampaň na oslovenie darcov s podtitulom „životne dôležitá príťažlivosť“, začne v levočskej nemocnici utorok 10.2.2015 a potrvá až do 13.3.2015. Oddelenie hematológie a transfuziológie v Levoči má v rámci Valentínskej kvapky krvi ako odberové dni vyhradené utorky a štvrtky od 7:00 do 12:00 hodiny, v prípade záujmu organizovanej skupiny však aj pondelky v rovnakom čase. Piatky sú určené na výjazdové odbery mobilnou odberovou jednotkou.

Celý článok