Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

O nemocnici

Novinky a médiá


Levočská nemocnica potrebuje najvzácnejšiu tekutinu, darcov krvi je menej

21.10.2020

Krv je v zdravotníctve považovaná za najvzácnejšiu tekutinu a vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu je darcov tento rok menej. V Nemocnici AGEL Levoča sú však všetci dobrovoľníci vítaní každý utorok a štvrtok od 7,00 hod.

Celý článok


Členovia Zboru väzenskej a justičnej stráže prišli darovať krv

16.10.2020

Tento týždeň bol na transfuziologickom oddelení výnimočný. Špeciálny deň darovania krvi bol vyhradený pre členov Zboru väzenskej a justičnej stráže, ktorí Nemocnici AGEL Levoča prispeli svojou kvapkou krvi. Medzi ostrieľanými darcami a skúsenými darcami sa objavili a takí, ktorí boli krv darovať po prvýkrát.

Celý článok


Svetový deň umývania rúk má v tomto období mimoriadny význam

15.10.2020

Pätnásty deň v októbri je označovaný ako Svetový deň umývania rúk. Niet pochýb o tom, že umývanie rúk a dodržiavanie základných princípov hygieny je dôležité bez ohľadu na spoločenské okolnosti. V súčasnej pandemickej situácii však naberá svetový deň umývania rúk omnoho väčší a dôležitejší rozmer. Základné princípy hygieny sú nám bežne vštepované od útleho detstva a stávajú sa pre nás prirodzenou súčasťou existencie. Dodržiavanie hygieny a dezinfekcie je veľmi dôležité najmä v zdravotníckom prostredí.

Celý článok


12. október je Svetovým dňom artritídy Záludná choroba napáda pohybový aparát, jej príčinu zatiaľ nepoznáme

12.10.2020

Dvanásty októbrový deň označila Svetová zdravotnícka organizácia za Svetový deň artritídy. Samotné ochorenie má mnoho prejavov, nepoznáme jej príčiny, dôsledky pre pacientov sú však zásadné a výrazne ovplyvňujú kvalitu ich života. Práve zvýšenie povedomia o tomto ochorení, výmena najmodernejších poznatkov, ale aj povzbudenie a pochopenie pre pacientov je cieľom tohto svetového dňa.

Celý článok


Desiatky kíl pomáhajú levočskí lekári odstrániť nadmerne obéznym pacientom Bariatrická operácia dáva šancu na nový život

6.10.2020

Levočská nemocnica ide ruka v ruke s modernými trendmi. Jedným z nich je riešenie fenoménu dnešnej doby – nadmernej morbidity. Touto oblasťou sa zaoberá špeciálna oblasť chirurgie – bariatria. Tá dnes dokáže doslova zázraky. V priebehu zhruba dvoch hodín sa vďaka operačnému zákroku dokáže človek zmeniť tak, že doslova stráca kilá pred očami. V Nemocnici AGEL Levoča liečia pacientov s morbídnou obezitou z celého Slovenska, doba hospitalizácie je priemerne len tri dni. V čom teda spočíva princíp tohto zázraku

Celý článok


Svetový deň lekárov sme si pripomíname aj v našej nemocnici

1.10.2020

Stojedenásť sŕdc, 222 rúk, 1110 prstov a tisíce hodín skúseností v Nemocnici AGEL Levoča spája jedna profesia. Desiaty mesiac v roku sa začína špeciálnym dňom. Prvý október je venovaný tým, ktorí sa starajú o naše zdravie. Napriek súčasnej spoločenskej situácii, ktorá sa týka pandémie, nestrácajú profesionalitu a odhodlanie. Veľká vďaka patrí všetkým lekárom, ktorým je venovaný tento deň.

Celý článok


Darovať krv – ísť či neísť? Prevažujú jednoznačne benefity.

25.9.2020

Ísť či neísť darovať krv? Ak vám táto otázka dookola prechádza hlavou a odhodlávate sa stať darcom krvi, máme pre vás jednoduchú odpoveď. Choďte. Nemusíte sa báť. Vďaka tomuto stručnému manuálu budete všetci oboznámení s tým, čo vás pri darovaní krvi čaká. A čo z toho? Benefit je najväčším darom, ktorý môžete inému poskytnúť – môžete mu zachrániť život.

Celý článok


Nemocnica AGEL Levoča má ekologickú strechu so 7200 rastlinami

8.9.2020

Levočská nemocnica ide ruka v ruke s modernými trendmi. Na budove jej nového urgentného príjmu, ktorého výstavba stále pokračuje, je už niekoľko dní zrealizovaná nezvyčajná a plne ekologická strecha. Táto, pre nemocnicu nezvyčajná, úprava sa realizovala na podnet investora a architektov.

Celý článok


Levočská nemocnica urgentne potrebuje najvzácnejšiu tekutinu

20.8.2020

Nemocnica AGEL Levoča v týchto dňoch potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. Darcovia sú naďalej na Hematologicko-transfúziologickom oddelení vítaní, prísnejšie pravidlá však neobišli ani túto oblasť zdravotníctva. Momentálne platia pri každom odbere krvi mimoriadne opatrenia.

Celý článok


„Najkrajšie je, keď od nás po svojich vlastných nohách odchádza vyliečený pacient,“ hovorí po 30 rokoch pôsobenia na neurologickom oddelení vedúca sestra

19.8.2020

Jej prvou voľbou v študentských časoch bola pedagogika. Osud to však zariadil inak. Mgr. Dana Jeseňáková pôsobí v Nemocnici AGEL Levoča na Neurologickom oddelení od roku 1990. Za toto obdobie sa mnohé zmenilo, zažila rozdelenie pred trinástimi rokmi, aj sťahovanie oddelenia v roku 2013. „V minulosti bolo všetko iné. Na pacientov bolo asi o polovicu menej personálu, neboli počítače a všetko sme vypisovali ručne,“ hovorí.

Celý článok


Intoxikácia alkoholom je veľkou hrozbou u detí a mládeže

7.8.2020

Alkohol je síce bežnou súčasťou nášho života, ale môže sa stať obrovskou hrozbou pre všetkých, ktorí sa s ním stretnú prvýkrát, popíjajú ho v nadmernom množstve, alebo podľahnú davu či nátlaku skupiny. Svoje o tom vedia aj lekári z Nemocnice AGEL Levoča, ktorí bežne zachraňujú opité deti, či tínedžerov, dievčatá nevynímajúc. Potvrdzuje to v rozhovore primár Detského oddelenia Nemocnice AGEL Levoča MUDr. Martin Tkáč.

Celý článok


Zdravotník 3v1 má rovnakú odpoveď na dve protichodné otázky Baví ho kontakt s ľuďmi, ale zároveň je to aj náročné

27.7.2020

Čo Vás na Vašej práci najviac baví? Čo je na nej najťažšie? „Kontakt s ľuďmi,“ odpovedá vedúca sestra urologického oddelenia, certifikovaný školiteľ prvej pomoci a zdravotník poverený testovaním na Covid-19, Mgr. Marek Nahalka. Energiu získava v Nízkych Tatrách a prvú pomoc by privítal ako povinný predmet na školách.

Celý článok


Levočská nemocnica zakázala návštevy pacientov

22.7.2020

Vzhľadom na zhoršenie epidemiologickej situácie súvisiacej s pandémiou COVID-19 Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, opätovne sprísnila režim a prijala opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu a kvôli ochrane pacientov aj zamestnancov nemocnice.

Celý článok


Lekár Carlo Schiavano (29) – z Talianska priamo do levočskej nemocnice

15.7.2020

Mladý, sympatický lekár z Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny Všeobecnej nemocnice s poliklinikou v Levoči si splnil sen – stal sa lekárom. Prácu na Slovensku, v Levoči, považuje za obohacujúcu, pretože u nás už tri roky zachraňuje ľudské životy.

Celý článok


Libor a Július Hudáčkovci absolvovali v levočskej nemocnici test na koronavírus

9.7.2020

Hokejisti, bratia Libor a Július Hudáček, dnes ráno absolvovali vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, odber vzoriek na testovanie na prítomnosť koronavírusu COVID-19. Rodáci z Levoče potrebujú testovanie, pretože ich čaká náročná cesta do svojich aktuálnych hokejových klubov v Rusku.

Celý článok


V levočskej nemocnici podporujú mladé lekárske talenty

30.6.2020

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL SK, poskytuje liečebno-preventívnu starostlivosť na 8 lôžkových oddeleniach a na viac ako 300 funkčných lôžkach. Ako svoje pracovisko si ju vyberajú aj mladí lekári priamo po skončení štúdia, pretože v levočskej nemocnici oceňujú možnosť kariérneho rastu. Mladé lekárske talenty tu podporujú aj v sebarealizácii.

Celý článok


Nemocnica Levoča zmenila režim triáže pacientov

19.6.2020

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, v súvislosti s uvoľňovaním opatrení súvisiacich s pandémiou koronavírusu ukončila doterajší režim centrálneho triedenia pacientov (triáže) pri vstupe do nemocnice, ktorá bola situovaná na tamojšom urologickom oddelení. Celý proces pri návšteve nemocnice je tak pre pacienta jednoduchší a rýchlejší.

Celý článok


Výstavba nového urgentu v levočskej nemocnici pokračuje podľa harmonogramu

17.6.2020

Aj napriek pandémii koronavírusu pokračuje výstavba nového urgentného príjmu vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Levoča a.s., člen skupiny AGEL, podľa harmonogramu. Práce koronakríza z časti spomalila, ale dnes už je budúci stav vidieť na prvý pohľad.

Celý článok


Levočská nemocnica potrebuje najvzácnejšiu tekutinu

12.6.2020

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. Darcovia sú naďalej na Hematologicko-transfúziologickom oddelení vítaní, prísnejšie pravidlá však neobišli ani túto oblasť zdravotníctva. Momentálne platia pri každom odbere krvi mimoriadne opatrenia a odbery sa uskutočňujú každý utorok a štvrtok.

Celý článok


Levočská rehabilitácia funguje naplno, opatrenia ale naďalej platia

29.5.2020

Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Levoča, a.s., ktorá je členom skupiny AGEL, zaznamenalo po uvoľnení epidemiologickej situácie zvýšený počet pacientov. Pacienti, ktorí ale mali vážnejšie problémy a neboli z rizikových skupín, navštevovali lekára pravidelne aj počas posledných dvoch mesiacov.

Celý článok


Levočská nemocnica opätovne realizuje preventívne prehliadky

28.5.2020

Vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Levoča, a.s., ktorá je členom skupiny AGEL, je opätovne možné podstúpiť preventívnu prehliadku. To nebolo, vzhľadom na protiepidemiologické opatrenia, od polovice marca možné.

Celý článok


Pacienti levočskej urológie dbali na svoje zdravie aj počas epidémie, ich počet stúpa

19.5.2020

Urologické oddelenie vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Levoča, a.s., ktorá je členom skupiny AGEL, zaznamenalo po uvoľnení epidemiologickej situácie zvýšený počet vyšetrených pacientov. Pacienti, ktorí ale majú vážnejšie problémy, navštevovali lekárov pravidelne aj počas posledných dvoch mesiacov.

Celý článok


Oznam pre pacientov

18.5.2020

AKO POŽIADAŤ O VYŠETRENIE NA COVID-19 PRED PLÁNOVANOU HOSPITALIZÁCIOU ALEBO PRED OPERAČNÝM VÝKONOM

Celý článok


Ako sa prihlásiť na komerčné testovanie na COVID-19 v Levoči?

15.5.2020

Nemocnice, patriace do siete zdravotníckych zariadení AGEL SK, už niekoľko týždňov testujú prítomnosť ochorenia COVID-19. Možnosť prihlásiť sa na komerčné testovanie majú záujemcovia z radov samoplatcov aj v Levoči a okolí. Najjednoduchší spôsob je prihlásiť sa prostredníctvom rezervačného systému a webového portálu www.agellab.sk. Cena testu je 65 EUR, výsledok klient dostane najneskôr do 48 hodín a v troch jazykových mutáciách.

Celý článok


V levočskej nemocnici začali opätovne realizovať plánované operácie

7.5.2020

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, a.s., ktorá je členom skupiny AGEL, začala od pondelka 4. mája 2020 opätovne operovať pacientov, ktorých zákroky boli odložené. K odloženiu bolo potrebné pristúpiť v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR.

Celý článok


Koronavírus COVID-19 stále ovplyvňuje aj darovanie krvi Príďte darovať najvzácnejšiu tekutinu do nemocnice v Levoči

30.4.2020

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča a.s., člen skupiny AGEL, vyzýva darcov krvi aj v týchto dňoch, aby prišli na tamojšie Hematologicko-transfúzne oddelenie a darovali krv. Každý darca krvi je v nemocnici vítaný, pretože neodkladné a život zachraňujúce operácie sa realizujú každý deň. Aj pre darovanie krvi však platia prísnejšie opatrenia a musia ich dodržiavať všetky transfuziologické oddelenia.

Celý článok


Simulovaná operácia pozitívneho pacienta s COVID-19

29.4.2020

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, zrealizovala simulovanú operáciu pacientky, ktorá bola pozitívne testovaná na koronavírus COVID-19 a sťažovala sa na neznesiteľné a prudké bolesti brucha spojené s vracaním. Celý zákrok bol simulovaný v špeciálnych podmienkach – v tzv. červenej covidovej zóne a v osobitne vyčlenenej operačnej sále. Celý operačný tím musel operovať v ochranných oblekoch a prísne dbať o to, aby popri záchrane pacientky nedošlo k nakazeniu lekárov a sestier.

Celý článok


Chybné držanie tela a skolióza sú u detí čoraz vážnejším problémom

22.4.2020

Starostlivosť o správne držanie tela nie je možné prehliadať ani v detskom veku, pretože práve čas rastu a dospievania ovplyvňuje to, či bude mať nesprávne držanie tela vplyv na chrbticu, kĺby, svaly a šľachy aj v dospelosti. Práve týmto zdravotným problémom sa vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, venuje oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie.

Celý článok


Oznam pre darcov krvi

27.3.2020

HEMATOLOGICKO-TRANSFUZIOLOGICKÉ ODDELENIE VŠEOBECNEJ NEMOCNICE S POLIKLINIKOU LEVOČA, a. s. PROSÍ DARCOV KRVI O ÚČASŤ NA ODBEROCH Z DÔVODU VŠEOBECNÉHO NEDOSTATKU TRANFÚZNYCH PRÍPRAVKOV, A TO KAŽDÝ UTOROK A ŠTVRTOK.

Celý článok


Šíriaci sa koronavírus COVID-19 ovplyvňuje aj darovanie krvi Najvzácnejšiu tekutinu potrebujú aj v levočskej nemocnici

24.3.2020

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča a.s., člen skupiny AGEL, potrebuje aj v týchto dňoch, dokonca vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. Darcovia sú aj naďalej na Hematologicko-transfúznom oddelení vítaní. Prísnejšie pravidlá však neobišli ani túto oblasť zdravotníctva, momentálne platia pri každom odbere krvi mimoriadne opatrenia.

Celý článok


V práci farmaceutická laborantka, v súkromí trénerka mladých športových talentov

19.3.2020

Práca farmaceutického laboranta je síce prácou z úzadia lekární, avšak aj napriek tomu, že z pohľadu pacientov a klientov je neviditeľná, je veľmi dôležitou súčasťou rezortu zdravotníctva. V lekárni vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, pracuje na oddelení špeciálneho zdravotníckeho materiálu Zuzana Šefčíková. Okrem tejto náročnej práce venuje svoj voľný čas záľube, ktorá nemá so zdravotníctvom nič spoločné. Vychováva totiž mladé, nádejné talenty v bežeckom lyžovaní.

Celý článok


Levočská nemocnica sprísňuje v súvislosti s COVID-19 opatrenia

17.3.2020

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, prijala potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19.

Celý článok


V levočskej nemocnici vzdelávajú novú generáciu rádiologických technikov

11.3.2020

Rádiológia je medicínsky odbor, ktorý využíva aplikáciu fyziky a moderných technológii. Na rádiologických oddeleniach pracujú spoločne lekári špecialisti, rádiologickí technici a fyzici. Práca fyzika na rádiologickom oddelení zahŕňa dohľad nad správnym používaním technológií, optimalizáciu zobrazovacích metód a edukáciu hlavne s cieľom prospechu pre pacientov, zamestnancov nemocnice a verejnosti. Rádiologický technik musí byť dôsledný a presný, ale výkon jeho práce už dávno nie je nebezpečný. Novej generácii rádiologických technikov vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou v Levoči, ktorá je členom skupiny AGEL, sa spolu s kolegami venuje RNDr. Marek Chmelík, PhD., ktorý nám priblížil nielen výučbu, ale aj fungovanie levočského rádiologického oddelenia.

Celý článok


Dve lekárky z levočskej nemocnice boli ocenené za úspešnú kazuistiku

21.2.2020

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, sa môže pýšiť ďalším úspechom. Na podujatí s názvom III. Kazuistiky v internej medicíne a kardiológii získali MUDr. Mária Orolínová, primárka interného oddelenia a MUDr. Linda Valentíková, interná lekárka, dve ocenenia.

Celý článok


Budúci pedagógovia prišli darovať krv

20.2.2020

Študenti sa rozhodli darovať to najvzácnejšie, svoju krv, aby pomohli zachrániť životy, alebo zlepšiť kvalitu zdravia pacientom, ktorí krv potrebujú pri náročných operáciách. Dvanásť študentov Strednej odbornej pedagogickej školy prišlo včera na Hematologicko-transfúzne oddelenie Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča a.s., ktorá je členom skupiny AGEL, v rámci akcie Valentínska kvapka krvi.

Celý článok


Detská ambulancia v levočskej nemocnici poskytuje širokú škálu vyšetrení

11.2.2020

Vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Levoča a.s., ktorá je členom skupiny AGEL, je aj napriek všeobecnému nedostatku pediatrov o detských pacientov postarané. Nemocnica systematicky rieši aj generačné výmeny a okrem stabilných lekárov dokázala pritiahnuť na ambulanciu aj mladú generáciu lekárov. Spomenutú detskú ambulanciu vedie MUDr. Elena Dzurňáková a čo je potešiteľné, ambulancia prijíma aj nových malých pacientov.

Celý článok


V levočskej nemocnici vyšetrujú a operujú urologické problémy novými modernými nástrojmi

24.1.2020

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča a.s., člen skupiny AGEL, má už niekoľko dní k dispozícii úplne nové nástroje na urologické operácie. Ide o tzv. diagnostické cystoskopy, ureterorenoskop a flexibilné kliešte. Pacientov tak môžu tamojší špecialisti – urológovia vyšetrovať aj liečiť rýchlejšie, efektívnejšie a s menšou záťažou pre pacientov organizmus.

Celý článok


V levočskej nemocnici pribudol nový prístroj na vyšetrenie očí

15.1.2020

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča a.s., člen skupiny AGEL, má od decembra 2019 úplne nový očný prístroj – počítačový perimeter. Bol inštalovaný do priestorov očných ambulancií nemocnice a významným spôsobom zvýši presnosť a kvalitu poskytovaných vyšetrení.

Celý článok


Svedectvo o ľudskosti, profesionalite a obetavosti, Levočská nemocnica ocenila svojich najlepších zamestnancov.

5.12.2019

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča a.s., člen skupiny AGEL, prišla s jedinečnou myšlienkou stretnutia a ocenenia svojich najvýznamnejších bývalých aj súčasných zamestnancov, ktorí sa nezmazateľne zapísali do medicínskej histórie mesta a okolia. Podujatie pod názvom Svedectvo o ľudskosti, profesionalite a obetavosti sa uskutočnilo v priestoroch Mestského divadla v Levoči začiatkom decembra v spolupráci s mestom Levoča.

Celý článok


Levočská nemocnica oslavuje svoje 119. vyročie

17.10.2019

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča a.s., člen skupiny AGEL SK, oslavuje svoje 119. narodeniny. Presne 14. októbra v roku 1900 bola nemocnica slávnostne otvorená. Za uvedené roky prešla obrovským vývojom, viacerými zmenami. Dnes je stabilnou súčasťou zdravotníctva v regióne, pred pár dňami sa tu začalo s výstavbou úplne novej budovy urgentného príjmu, tamojšie neurologické oddelenie sa môže pochváliť medzinárodné ocenenia ESO - zlatým, platinovým a diamantovým štatútom ESO Angels Awards za jednotlivé kvartály roku 2018. Najväčšou ambíciou nemocnice však je a ostáva spokojný pacient.

Celý článok


V levočskej nemocnici vybudujú úplne nový urgentný príjem

1.10.2019

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča a.s., člen skupiny AGEL SK bude mať úplne novú budovu urgentného príjmu aj s vybavením. Projekt je spolufinancovaný Európskym fondom regionálneho rozvoja z Operačného programu Integrovaný regionálny operačný program v prioritnej osi 2 - Ľahší prístup k efektívnym a kvalitnejším verejným službám. V rámci nového centrálneho príjmu dostane nemocnica aj nový monitoring, lôžka, EKG, a defibrilátor, infúznu techniku, ale aj vybavenie operačných sál a sterilizátor.

Celý článok


Levočská nemocnica získala medzinárodné ocenenie

19.8.2019

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, bola ocenená európskou organizáciou pre liečbu cievnych mozgových príhod (ESO). Neurologickému oddeleniu levočskej nemocnice boli udelené medzinárodné ocenenia ESO - zlatý, platinový a diamantový štatút ESO Angels Awards za jednotlivé kvartály roku 2018. Cenu dostalo oddelenie za inovatívnu starostlivosť o pacientov s cievnou mozgovou príhodou, čím sa levočská neurológia zaradila na najvyššiu úroveň.

Celý článok


Levočská nemocnica rozširuje spektrum výkonov na rádiodiagnostickom oddelení

23.7.2019

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, skvalitňuje a rozširuje spektrum zdravotnej starostlivosti. V tomto období začali lekári na rádiodiagnostickom oddelení realizovať intervencie mäkkotkanivové biopsie pod CT kontrolou tj. úkony zahŕňajúce odobratie vzorky tkaniva pod CT kontrolou.

Celý článok


Levočská nemocnica upozorňuje na dôležitosť preventívnych mamografických vyšetrení

9.7.2019

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, sa snaží apelovať na ženy v oblasti prevencie, jej snahou je podchytiť čo najviac nádorových ochorení prsníka práve v počiatočnom štádiu a v bezpríznakovom období.

Celý článok


Levočská nemocnica ocenila výnimočné zdravotníčky

7.6.2019

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča si uctila v utorok 4. júna štyri výnimočné sestry, čerstvé držiteľky titulu Biele srdce a pripomenula si význam ich poslania pre celú spoločnosť.

Celý článok


Biele srdce získala i Marcela Prílohová z levočskej nemocnice

21.5.2019

Ocenenie Biele srdce v kategórii sestra/pôrodná asistentka v praxi, ktoré udeľuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA) pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier si prevzala i Mgr. Marcela Prílohová zo Všeobecnej nemocnice s poliklinikou v Levoči, člen skupiny AGEL.

Celý článok


Študenti Strednej pedagogickej školy v Levoči opäť skrášľovali priestory pediatrického oddelenia

25.4.2019

Obavy, úzkosť, ľudia v plášťoch, cudzia posteľ možno aj strach z neznámeho. Práve takéto pocity má asi každý človek na začiatku životnej skúsenosti z pobytu v nemocnici.

Celý článok


Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča zmodernizovala detskú ambulanciu

18.4.2019

Útulnejšie a príjemnejšie priestory pre malých pacientov a modernejšie vybavenie pre zdravotnícky personál priniesla modernizácia, ktorou v týchto týždňoch prešla Všeobecná ambulancia pre deti a dorast nemocnice Levoča.

Celý článok


Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča zmodernizovala detskú ambulanciu

17.4.2019

Útulnejšie a modernejšie priestory pre malých pacientov a modernejšie vybavenie pre zdravotnícky personál priniesla modernizácia, ktorou v týchto týždňoch prešla Všeobecná ambulancia pre deti a dorast nemocnice Levoča.

Celý článok


Advent v levočskej nemocnici

7.12.2018

Všeobecná nemocnica s poliklinikou v Levoči, člen skupiny AGEL, pripravila pre svojich pacientov aktivity spojené s predvianočnou atmosférou. Zdravotnícke zariadenie prispôsobí počas Vianoc aj svoj režim. Pacienti ktorým to zdravotný stav dovoľuje, odídu na sviatky za rodinou. Niektorí ľudia však budú musieť stráviť aj Štedrý deň v nemocnici, čaká ich ale tradičná kapustnica, makové bobáľky a filé so zemiakovým šalátom.

Celý článok


Levočská nemocnica začne odoberať krv už aj v Kežmarku

21.11.2018

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, rozširuje pôsobnosť svojej mobilnej odberovej jednotky, okrem okresu Spišskej Novej Vsi už i na región okresu Kežmarok.

Celý článok


Levočská nemocnica chce v týchto dňoch prilákať najmä mladých prvodarcov

19.10.2018

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, sa stala aj tento rok súčasťou celoslovenskej Študentskej kvapky krvi. Kampaň má za cieľ osloviť najmä prvodarcov a študentov miestnych stredných škôl. Zároveň tým zdravotníci apelujú na význam a potrebu pravidelného darovania krvi. Prvý mobilný odber v rámci tejto kampane sa konal 19. októbra v krompašskej nemocnici. Študentská kvapka krvi končí 16. novembra 2018.

Celý článok


Levočská nemocnica sa začne špecializovať na operácie obéznych pacientov

16.10.2018

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, sa plánuje viac orientovať na bariatrické operácie, ktoré budú mať priamy vplyv na skvalitnenie zdravotnej starostlivosti v regióne Spiša. Garantom rozšírenej špecializácie nemocnice je MUDr. Lukáš Kokorák, PhD., a jeho nový tím, ktorý nemocnica zostavila práve v nadväznosti na plánované zmeny.

Celý článok


Levočská nemocnice postaví nový centrálny príjem

12.10.2018

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, postaví nový centrálny príjem z prevažne finančných prostriedkov z fondov Európskej únie v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu. Levočská nemocnica tak začne s modernizáciou infraštruktúry ústavného zariadenia poskytujúceho akútnu zdravotnú starostlivosť, za účelom zvýšenia produktivity a efektívnosti. Predpokladaná výška investície by mala presiahnuť viac ako 4 800 000 eur. Začiatok aktivít a prebratie staveniska sa predpokladá v októbri 2018 a celá realizácia by mala trvať do roku 2020.

Celý článok


Levočská nemocnica patrí medzi desať najlepších všeobecných nemocníc na Slovensku

8.10.2018

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, sa v hodnotení Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) dostala do prvej desiatky všeobecných nemocníc na Slovensku. Inštitút zostavuje rebríček nemocníc na základe spokojnosti pacientov, hospodárení nemocnice, kvality, transparentnosti, ale tento rok sa prihliadalo aj na náročnosť diagnóz, s ktorými prišli pacienti do zdravotníckych zariadení.

Celý článok


Levočská nemocnica otvorila dve zrekonštruované oddelenia

1.10.2018

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, otvorila nanovo zrekonštruované hematologicko-transfúzne a rádiodiagnostické oddelenie. Celkové investície do modernizácie nemocnice činili takmer 417-tisíc eur.

Celý článok


Levočský lekársky deň priniesol novinku v podobe 3D tlače

25.9.2018

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, usporiadala odborné podujatie konajúce sa v regióne Spiš, a to Levočský lekársky deň a X. odbornú konferenciu sestier a medicínsko-technických pracovníkov. Zišli sa na ňom stovky odborníkov z radov lekárov, sestier a medicínsko-technických pracovníkov. Vzdelávacia akcia sa tento rok konala 20. septembra pri príležitosti 118. výročia založenia nemocnice v Mestskom divadle Levoča. Úvodné slovo dostali zastupujúca primátorka JUDr. Lýdia Budziňáková a predseda predstavenstva a riaditeľ MUDr. Jozef Tekáč, MPH. Cez deň prebiehali odborné prednášky, počas ktorých si prítomní účastníci vzájomne vymenili svoje skúsenosti a nové poznatky v jednotlivých odboroch.

Celý článok


Levočská nemocnica zaviedla online hlasovanie

15.6.2018

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, pripravila pre svojich zamestnancov novinku - online hlasovanie. Vyskúšali si ju ako súčasť odborného stretnutia ,,Zdravie je ľudské právo“, ktorého sa zúčastnilo 140 sestier a pôrodných asistentiek.

Celý článok


Neurológovia v Levoči najčastejšie hospitalizujú pacientov s cievnymi mozgovými príhodami

5.6.2018

Všeobecná nemocnica s poliklinikou v Levoči, člen skupiny AGEL, je súčasťou rastúcej skupiny profesionálov, ktorí zvyšujú kvalitu starostlivosti o pacientov s náhlou cievnou mozgovou príhodou. Práve oni tvoria väčšinu hospitalizovaných pacientov na neurologickom oddelení.

Celý článok


Levočskí zdravotníci si vyskúšali kurz sebaobrany

25.5.2018

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, dbá aj o bezpečnosť zdravotníckych pracovníkov a preto pre nich zorganizovala kurz sebaobrany. Absolvovalo ho 110 zdravotníkov.

Celý článok


Ocenenie Biele srdce získala Martina Malegová

19.5.2018

Ocenená Martina Malegová pracuje vo Všeobecnej nemocnici Levoča, člen skupiny AGEL, na rádiologickom oddelení. Návrh na jej ocenenie predložila Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek v Levoči a kolektív rádiologického oddelenia pod vedením MUDr. Eleny Loumovej. Martina Malegová získala Biele srdce za vysoko profesionálnu edukačnú činnosť v rámci preventívnych mamografických vyšetrení, ktorá má významné opodstatnenie v procese včasnej diagnostiky pri nádorových ochoreniach prsníkov.

Celý článok


Levočskí zdravotníci zabodovali na florbalovom turnaji

17.5.2018

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, podporuje svojich zamestnancov vo vzdelávacích, športových a teambuldingových aktivitách. Naposledy zabodoval tím levočských zdravotníkov na celoslovenskom florbalovom turnaji.

Celý článok


Na psychiatrickom oddelení si pacienti svojpomocne zrekonštruovali priestory

11.5.2018

Vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, využívajú zdravotníci progresívne metódy, farmakoterapiu, individuálnu a skupinovú psychoterapiu, individuálnu aj skupinovú edukáciu a vo veľkej miere činnostnú terapiu. Najčastejšie hospitalizujú pacientov so závislosťou na alkohole. Ich počet však medziročne klesá.

Celý článok


V levočskej nemocnici stúpa počet onkologických pacientov

13.4.2018

Vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, v uplynulom roku ambulantne ošetrili 6390 onkologických pacientov. V roku 2015 to bolo 4614 pacientov. Zdravotnú starostlivosť v onkologickej ambulancii vyhľadalo v roku 2016 až 5908 pacientov. Počet ľudí s onkologickými ochoreniami teda medziročne stúpa.

Celý článok


Levočská nemocnica zaviedla systém vzdelávania lekárov

20.3.2018

Vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, zvýšili dôraz na kvalitu vzdelávania lekárov. Pravidelné odborné prednášky by mali poskytnú modernejšie pohľady na prácu zdravotníkov.

Celý článok


V levočskej nemocnici pokračuje Valentínska kvapka krvi

16.2.2018

Oddelenie klinickej biochémie, hematológie a transfuziológie vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, naďalej pozýva všetkých dobrovoľníkov na mimoriadny odber krvi. Nemocnica ani tento rok nezabudla na podporu darcovstva.

Celý článok


Vianočný režim VNsP Levoča

22.12.2017

Počas vianočných sviatkov bude naša nemocnica fungovať v upravenom vianočnom režime, ale starostlivosť o našich pacientov bude na jednotlivých oddeleniach a ambulanciách plne zabezpečená.

Celý článok


V Levoči sa opätovne stretli odborníci v zdravotníctve

7.12.2017

Viac ako päťsto odborníkov z radov lekárov, sestier a medicínsko – technických pracovníkov sa dnes, 7. decembra, zišli v Mestskom divadle v Levoči na 27. ročníku Levočského lekárskeho dňa a na IX. Odbornej konferencii sestier a medicínsko-technických pracovníkov pri príležitosti 117. výročia vzniku nemocnice, ktoré organizovala Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL. Počas odborných seminárov si lekárski odborníci vymenili skúsenosti a nové poznatky z rôznych odborov, sestry a medicínsko-technickí pracovníci z oblasti ošetrovateľskej starostlivosti, rôznych spoločných liečebných a vyšetrovacích zložiek.

Celý článok


Do tohoročnej kampane Študentská kvapka krvi sa zapojilo v levočskej nemocnici 95 stredoškolákov

28.11.2017

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, sa v uplynulých týždňoch zapojila do celoslovenského projektu, ktorého cieľom je podpora a zvýšenie povedomia o darcovstve krvi. Stredoškoláci majúci na pamäti, že krvi je nedostatok a každý, kto ju daruje, môže zachrániť život, prichádzali do levočskej nemocnice prevažne v sprievode svojich pedagógov.

Celý článok


Levočská nemocnica otvorila nanovo vybudované oddelenie

30.10.2017

Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie dnes, 30. októbra 2017, slávnostne otvorila Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL. Celkom novo vybudované oddelenie vzniklo vďaka kompletnej rekonštrukcii a vyžiadalo si finančné prostriedky vo výške 400 tisíc eur. Vybudovanie nového oddelenia trvalo trinásť mesiacov.

Celý článok


Čoraz viac pacientov prichádza do levočskej nemocnice s nádchou

5.10.2017

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, zaznamenáva v týchto dňoch vysoký nárast pacientov, ktorí prichádzajú na ošetrenie s nádchou. Obzvlášť početnou skupinou sú malé deti. Tým, že v kolektívoch trávia hodiny, prenáša sa toto ochorenie rýchlejšie.

Celý článok


Levočská pohotovosť ošetrovala v lete najmä pacientov poštípaných hmyzom

27.9.2017

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, ošetrila počas letných mesiacov viac pacientov ako v minulom roku. Najviacej ich na pohotovosť prišlo s tým, že ich poštípal hmyz. Lekári z nemocnice upozorňujú, aby si pacienti uvedomili, že pohotovosť je súčasťou neodkladnej zdravotnej starostlivosti a nenahrádzať návštevu ambulantného lekára.

Celý článok


Malých pacientov v levočskej nemocnici najčastejšie hospitalizujú s akútnymi ochoreniami zažívacieho traktu

24.8.2017

Vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, ošetria na pediatrickom oddelení počas letného obdobia desiatky malých pacientov. Najčastejšími ochoreniami, s ktorými sa lekári stretávajú sú choroby dýchacích orgánov, predovšetkým horných dýchacích ciest. V lete deti veľmi často trápia i akútne choroby zažívacieho ústrojenstva.

Celý článok


Logopéd pomáha pacientom z neurologického a rehabilitačného oddelenia

2.8.2017

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, využívá služby logopéda pre pacientov neurologického a rehabilitačného oddelenia. Tí, ktorí potrebujú takúto starostlivosť, nemusia cestovať do väčších spádových oblastí. V priestoroch levočskej nemocnice majú výnimočnú možnosť objednať sa na vyšetrenie a absolvovať následnú terapiu.

Celý článok


Levočská nemocnica privítala viac ako 160 ľudí na Dni otvorených dverí

8.6.2017

Všeobecnú nemocnicu s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, dnes, 8. júna 2017 navštívilo viac ľudí ako v bežný pracovný deň. Na svojom druhom verejne prístupnom Dni otvorených dverí (DOD) nemocnica privítala 80 žiakov z materských a základných škôl v Levoči, a viac ako 80 ľudí zo širokej verejnosti, ktorí sa stretli pri fontáne chirurgického pavilónu v areáli nemocnice. Nemocnica v rámci Dňa otvorených dverí (DOD), ktorý podporila aj NADÁCIA AGEL, otvorila dvere očnej ambulancie, niektorých oddelení a sanitného vozidla.

Celý článok


Levočská nemocnica pozýva širokú verejnosť na Deň otvorených dverí

19.5.2017

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, vo štvrtok, 8. júna 2017 usporiada 2. ročník Dňa otvorených dverí (DOD). Podujatie začne o 10:00 hodine pri chirurgickom pavilóne. DOD zahrnie bezplatné meranie očného tlaku, cvičenie s fyzioterapeutmi a množstvo rôznych aktivít aj pre škôlkarov, žiakov predškolských zariadení a základných škôl, ktoré sa budú odohrávať pri fontáne chirurgického pavilónu v areáli nemocnice.

Celý článok


Sestra levočskej nemocnice získala prestížne ocenenie BIELE SRDCE na republikovej úrovni

15.5.2017

Sestre Valérii Toporcerovej zo Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, bolo v piatok, 12. mája 2017, Slovenskou komorou sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) odovzdané prestížne ocenenie BIELE SRDCE na republikovej úrovni. Pani Valéria Toporcerová pracuje v levočskej nemocnici už 37 rokov a za jej dlhoročnú obetavú prácu sestry v diabetologickej ambulancii, ochotnú implementovať nové liečebné metódy a postupy v diabetológii do praxe si toto nádherné ocenenie zaslúži.

Celý článok


Levočská nemocnica otvorila prvé Oddelenie dlhodobej intenzívnej starostlivosti na východnom Slovensku

5.5.2017

Prvé na východnom a tretie na celom Slovensku Oddelenie dlhodobej intenzívnej starostlivosti (ODIS) dnes, 4. mája 2017, slávnostne otvorila Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL. Celkom novo vybudované ODIS vzniklo vďaka kompletnej rekonštrukcii Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny, ktoré si vyžiadalo finančné prostriedky vo výške Investícia do zakúpenia nového technického vybavenia stála levočskú nemocnicu 153 083 tisíc EUR. Na Slovensku sú zriadené 2 zariadenia chronickej intenzívnej starostlivosti v Trnave a v Banskej Bystrici. ODIS zabezpečí zdravotnú starostlivosť pre pacientov z celého Slovenska.

Celý článok


Koniec pracovného týždňa ukončil Valentínsku kvapku krvi v Levoči

24.3.2017

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, sa už tradične zapojila do akcie Valentínska kvapka krvi. Vďaka tejto nezištnej akcii sa zvýšil počet darcov krvi. Na oddelenie hematológie a transfuziológie prišlo tento rok darovať najvzácnejšiu tekutinu až 31 študentov, 124 viacnásobných darcov a 11 prvodarcov, z toho 5 párov. Mobilná odberová jednotka hematologicko-transfúznej stanice navštívila aj okolité obce, mestá, školy, v rámci ktorých odobrala krv až 123 záujemcov, z toho bolo 14 študentov a 25 iných prvodarcov.

Celý článok


Nový ultrazvukový prístroj skvalitní urologické oddelenie levočskej nemocnice

20.3.2017

Nový ultrazvukový prístroj určený na vyšetrenie širokého spektra pacientov prichádzajúcich na urologickú ambulanciu, dnes, 20. marca 2017, slávnostne uviedla do prevádzky Všeobecná nemocnice s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL. Celkom nový ultrazvukový prístroj FlexFocus 400 za 35 tisíc eur, na ktorého kúpu prispela akciová spoločnosť ARPROG, dokáže poskytnúť kvalitnejšie zobrazenie vyšetrovaných orgánov.

Celý článok


Tohtoročná Valentínska kvapka krvi motivuje zaľúbencov k darcovstvu krvi i v nemocnici Levoča

9.2.2017

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, a.s., ktorá je členom skupiny AGEL, sa aj tento rok zapája do akcie Valentínska kvapka krvi, ktorú vyhlásil Slovenský Červený kríž. Tohtoročná kampaň na oslovenie darcov s heslom „Šťastie máme v krvi, prečo ho nezdieľať?“, v levočskej nemocnici z dôvodu záujmu okolitých obcí a škôl začala už 3.2. 2017 a potrvá až do 24.3.2017. Oddelenie hematológie a transfuziológie v Levoči má v rámci Valentínskej kvapky krvi ako odberové dni vyhradené utorky a štvrtky od 7:00 do 12:00 hodiny, v prípade záujmu organizovanej skupiny však aj piatky, prípadne pondelky v rovnakom čase.

Celý článok


Levočská nemocnica vyhlasuje akciu „Prispejte 2%“ na rekonštrukciu detského oddelenia

8.2.2017

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, vyhlasuje akciu „Prispejte 2%“ na pokračovanie v rekonštrukcii detského oddelenia, ktorej sloganom je „Vy nám, my Vašim deťom“. Cieľom akcie je zlepšenie zdravotnej starostlivosti pre detských pacientov a v modernizovaných priestoroch poskytnutie väčšieho komfortu, útulnejšieho a zábavnejšieho prostredia.

Celý článok


Levočská nemocnica rozšírila svoje služby o ambulanciu všeobecného lekárstva

31.1.2017

Všeobecná nemocnice s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, začala od januára 2017 prevádzkovať ambulanciu všeobecného lekára pre dospelých v nadväznosti na ambulanciu predchádzajúcej praktickej lekárky MUDr. Márie Kučerovej. Ambulancia, v ktorej ordinuje MUDr. Olha Koval, sa nachádza v bývalej budove záchrannej zdravotnej služby a je pacientom k dispozícii každý pracovný deň od 7:00 do 15:30 hodiny. Svoje služby ponúka v odbore všeobecného lekárstva pre viac ako 1500 pacientov.

Celý článok


Levočskú nemocnicu navštívil Mikuláš až dvakrát

6.12.2016

Všeobecnú nemocnicu s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, navštívil Mikuláš dva dni po sebe. Tri dámy „mamičky“ prišli už včera na detské oddelenie, aby rozdali Mikulášske balíčky a spríjemnili najmenším pacientom deň. Študenti Strednej zdravotníckej školy Štefana Kluberta v Levoči, prezlečení za Mikuláša a anjelikov prišli rozveseliť všetkých pacientov nemocnice zase dnes, 6. decembra 2016.

Celý článok


Stovky odborníkov z radov lekárov, sestier a medicínsko-technických pracovníkov opäť zavítajú do Levoče na Levočský lekársky deň

24.11.2016

Viac než 500 odborníkov z radov lekárov a sestier, ako aj medicínsko - technických pracovníkov z Čiech, Rakúska, ale aj zo Slovenska sa dnes, 24. novembra 2016, zišlo v Mestskom divadle Levoča na 26. ročníku Levočského lekárskeho dňa a pri príležitosti 116. výročia založenia nemocnice, ktorý organizovala Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, pod záštitou predsedu predstavenstva nemocnice a primátora Mesta Levoča. V tomto ročníku si lekárski odborníci odovzdali svoje skúsenosti a nové poznatky z rôznorodých odborov, sestry a medicínsko-technickí pracovníci z oblasti ošetrovateľskej starostlivosti, rôznych liečebných a vyšetrovacích zložiek a taktiež z oblasti psychiatrie, onkológie, chirurgie, hematológie, urológie, anestéziológie a internej medicíny. Sestry a medicínsko-technickí pracovníci sa v priebehu celej konferencie venovali moderným metódam ošetrovania nehojacich sa rán.

Celý článok


Levočská nemocnica otvorila zrenovované očné ambulancie

23.11.2016

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, dnes 23. novembra 2016, slávnostne otvorila kompletne zrenovované očné ambulancie, čakáreň, sociálne zariadenie a zázemie pre personál. V zmodernizovaných ambulanciách je umiestnený aj nový očný koherenčný tomograf, ktorý výrazným spôsobom zvýši kvalitnejšie poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Vďaka investícii v hodnote 75 tisíc EUR sa zveľadí prostredie a zvýši komfort pre pacientov a personál ambulancií.

Celý článok


Levočská nemocnica zaviedla unikátnu metódu v chirurgii na Spiši

16.11.2016

Unikátnu metódu, ktorou sa počas operácie zisťuje prekrvenie tkaniva pri operáciách na tráviacom trakte, začali používať lekári na chirurgickom oddelení Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL. V týchto dňoch prvú operáciu s použitím indocyanínovej zelenej (ICG) látky, ktorej 1 ampulka stojí necelých 160 eur, vykonal primár chirurgického oddelenia MUDr. Edward Huľo, PhD., so svojim operačným tímom MUDr. Ľubomírom Strelkom, PhD. a MUDr. Miriam Kleinovou. Nová metóda sa môže využívať aj vďaka špeciálnej optiky a kamery Karl Storz, ktorá umožňuje prepínanie rôznych svetelných spektier a zobrazenia látky ICG počas operácie.

Celý článok


Stovky odborníkov z radov lekárov, sestier a medicínsko-technických pracovníkov opäť zavítajú do Levoče na Levočský lekársky deň

16.11.2016

Už tradične, Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, usporiada významné odborné podujatie v regióne Spiš, Levočský lekársky deň, na ktorom sa zíde množstvo odborníkov z radov lekárov, sestier a medicínsko-technických pracovníkov a neštátnych všeobecných lekárov. Vzdelávacia akcia sa koná pri príležitosti 116. výročia založenia nemocnice, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 24. novembra 2016 v Mestskom divadle Levoča, so začiatkom o 8:45 hodine a bude zavŕšená spoločenským večerom. Po celý deň budú prebiehať prednášky, počas ktorých si prítomní vzájomne vymenia svoje skúsenosti a nové poznatky v jednotlivých odboroch. Seminár sa koná pod záštitou Mgr. Miroslava Jašku – predsedu predstavenstva a riaditeľa nemocnice a PaedDr. Milana Majerského – primátora mesta Levoča.

Celý článok


Levočskú nemocnicu dnes navštívilo viac ako 330 ľudí

21.9.2016

Do areálu Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, dnes 21. septembra 2016 vstúpilo viac ľudí ako v bežný pracovný deň. Až 280 žiakov zo základných a stredných škôl v Levoči a 50 ľudí z Levoče a širokého okolia sa dnes stretlo pri fontáne chirurgického pavilónu v areáli nemocnice. Nemocnica v rámci Dňa otvorených dverí (DOD) otvorila dvere detského, urologického, neurologického, fyziatricko-rehabiltačného oddelenia, pracoviska magnetickej rezonancie a sanitného vozidla širokej verejnosti. Podujatie začalo na detskom oddelení slávnostným otvorením nadštandardnej izby Lucie Kupčíkovej - basketbalistky tímu Good Angels.

Celý článok


Levočská nemocnica pripravuje svoj prvý Deň otvorených dverí pre verejnosť

12.9.2016

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, v stredu 21. septembra 2016 usporiada historicky prvýkrát Deň otvorených dverí (DOD). Podujatie začne o 13:00 hodine slávnostným otvorením nadštandardnej izby na detskom oddelení pomenovanej po basketbalistke tímu Good Angels Lucie Kupčíkovej. DOD zahrnie bezplatné cvičenie s fyzioterapeutmi, ukážky a nácvik prvej pomoci, tréning správnej hygieny rúk a množstvo rôznych aktivít, ktoré sa budú odohrávať pri fontáne chirurgického pavilónu v areáli nemocnice.

Celý článok


Levočská nemocnica zaviedla novú operačnú metódu v urológii

19.7.2016

Novú operačnú metódu zaviedli lekári na urológii Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL. V polovici júna 2016 sa na urologickom oddelení vykonali prvé tri laparoskopické nefrektómie – odstránenie obličky, ktoré najbližšie k levočskej nemocnici realizujú fakultné alebo univerzitné nemocnice Prešov, Košice, Banská Bystrica a Martin. Operácie boli zrealizované v spolupráci s primárom MUDr. Miroslavom Štursom, ktorý je jeden z najlepších laparoskopických urológov v Českej republike zo širokým spektrom výkonov.

Celý článok


Adam Žampa a Peter Sagan pomenovali izby na detskom oddelení levočskej nemocnice

7.6.2016

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, v piatok, 3. júna 2016, osobne privítala slovenského reprezentanta v zjazdovom lyžovaní pána Adama Žampu a osobnosti slovenského hokeja a futbalu. „Svoju“ izbu na detskom oddelení slávnostne otvoril Adam Žampa a druhá izba bola pomenovaná po Petrovi Saganovi. Na benefičnom turnaji, ktorého výťažok bude použitý na obnovenie ďalších priestorov detského oddelenia, sa zúčastnilo 11 osobností slovenského hokeja a futbalu, 9 zamestnancov Mestského úradu a 9 zamestnancov nemocnice. Benefičný futbalový zápas zorganizovala levočská nemocnica v spolupráci s mestom Levoča. V tíme profesionálnych športovcov si zahrali Dušan Brincko, Július Hudáček, Marek Zagrapan, Vladimír Mihálik, Denis Godla, Martin Kuľha, Boris Brincko, Daniel Brejčák, Miroslav Šomonovič, Jaroslav Dulina a Jakub Vojtuš. Na akcii sa vyzbieralo 570 eur.

Celý článok


Levočskú nemocnicu navštívi Adam Žampa a osobnosti slovenského hokeja a futbalu

26.5.2016

Zahrať si, pobaviť sa a podporiť správnu vec prídu do Levoče špičkový športovci a taktiež osobnosti slovenského futbalu a hokeja. Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, v piatok, 3. júna 2016, o 13:00 hodine pomenuje jednu izbu na detskom oddelení po Petrovi Saganovi a ďalšiu izbu otvorí a pomenuje osobne slovenský reprezentant v zjazdovom lyžovaní Adam Žampa. Levočská nemocnica v spolupráci s Mestom Levoča zorganizovala v tento deň aj benefičný futbalový zápas s autogramiádou, ktorý sa uskutoční o 14:00 hodine v Mestskej športovej hale Levoča. Výťažok z tohto výnimočného podujatia bude použitý na obnovenie detského oddelenia levočskej nemocnice.

Celý článok


Prestížne ocenenie BIELE SRDCE získali dve sestry levočskej nemocnice

18.5.2016

Včera, 17.mája 2016 Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek v Levoči ocenením BIELE SRDCE vyjadrila svoje uznanie dvom sestrám zo Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL. Slavomír Čuj, ktorý pracuje na psychiatrickom oddelení levočskej nemocnice 24 rokov, získal ocenenie v kategórii „sestra manažér“. V kategórii „sestra v praxi“ bola ocenená Anna Semanová, ktorá vykonáva povolanie sestry 20 rokov. Posledných 10 rokov pracuje na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny.

Celý článok


Levočská nemocnica zaviedla novú operačnú metódu v jednodňovej chirurgii

11.5.2016

Novú operačnú metódu začali v týchto dňoch využívať lekári v jednodňovej chirurgii Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL. Prístrojové vybavenie je určené na artroskopické operácie kolenného, ramenného, členkového a bedrového kĺbu. Nemocnica investovala do dovybavenia artroskopickej zostavy viac ako 15 tisíc eur. Nová optika bude slúžiť na artroskopické operácie zápästia, prípadne artroskopické operácie detských kolien.

Celý článok


Novým primárom urologického oddelenia v Levoči je MUDr. Peter Šimo

6.5.2016

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, má od 1. mája 2016 nového primára. Stal sa ním MUDr. Peter Šimo, ktorý od 1. júna 2015 zastával funkciu lekára so špecializáciou na urologickom oddelení. Nahradil vo funkcii MUDr. Ladislava Haasa, ktorý ostáva pracovať na urológii ako lekár a naďalej bude odovzdávať svoje skúsenosti a vychovávať ďalšiu generáciu lekárov.

Celý článok


Levočská nemocnica otvorila celkom nové pracovisko magnetickej rezonancie

16.3.2016

Novovybudované pracovisko magnetickej rezonancie dnes, 15. marca 2016, slávnostne uviedla do prevádzky Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, a.s., ktorá je členom skupiny AGEL. Vďaka kvalitnému a modernému prístroju magnetickej rezonancie 1,5T bude možné realizovať včasnú a kvalitnú diagnostiku, a tým prispieť k správnej liečbe pacientov. Investícia do stavebných úprav priestorov a prístrojového vybavenia vyšla nemocnicu na viac ako 250 000 EUR.

Celý článok


Vďaka Valentínskej kvapke krvi sa v levočskej nemocnici zvýšil počet darcov krvi

14.3.2016

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, sa už tradične zapojila do akcie Valentínska kvapka krvi. Vďaka tejto nezištnej akcii sa zvýšil počet darcov krvi. Na oddelenie hematológie a transfuziológie prišlo tento rok darovať najvzácnejšiu tekutinu až 68 študentov, 195 viacnásobných darcov a 37 prvodarcov, z toho 9 párov.

Celý článok


Vedenie levočskej nemocnice obdarovalo na MDŽ všetky ženy v nemocnici

8.3.2016

Už tradične vedenie Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, dnes, 8. marca 2016, obdarovalo k sviatku medzinárodného dňa žien (MDŽ) 465 žien pracujúcich v nemocnici. Na každé dvere oddelenia, ambulancie či kancelárie zaklopal riaditeľ, primár alebo lekár oddelenia, ktorí vo svojom náručí držali kvetinu, ktorou obdarovali svoje nežné kolegyne.

Celý článok


Valentínska kvapka krvi v levočskej nemocnici

3.2.2016

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, a.s., ktorá je členom skupiny AGEL, sa aj tento rok zapojí do akcie Valentínska kvapka krvi, ktorú vyhlásil Slovenský Červený kríž. Tohtoročná kampaň na oslovenie darcov začne v levočskej nemocnici utorok 9.2.2016 a potrvá až do 11.3.2016. Oddelenie hematológie a transfuziológie v Levoči má v rámci Valentínskej kvapky krvi ako odberové dni vyhradené utorky a štvrtky od 7:00 do 11:00 hodiny, v prípade záujmu organizovanej skupiny však aj pondelky v rovnakom čase. Piatky sú určené na výjazdové odbery mobilnou odberovou jednotkou.

Celý článok


Levočská nemocnica pokračuje v akcii „Vy nám, my Vašim deťom“

25.1.2016

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, opäť vyhlasuje akciu „Prispejte 2%“ na rekonštrukciu detského oddelenia, ktorej sloganom je „Vy nám, My Vašim deťom“.

Celý článok


Levočská nemocnica je jednou z najlepších na Slovensku

18.12.2015

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča (VNsP), ktorá je členom skupiny AGEL, je podľa hodnotenia inštitúcie INEKO jednou z najlepších nemocníc na Slovenku. Spomedzi všeobecných nemocníc sa levočská umiestnila na treťom mieste z 51 zariadení, ktoré boli zaradené do hodnotenia vybraných ukazovateľov spokojnosti pacientov a poskytovanej zdravotnej starostlivosti, hospodárenia a transparentnosti za obdobie 2011 – 2014. Predseda predstavenstva a riaditeľ VNsP Levoča prevzal dnes, 18.12.2015, od neziskovej organizácie INEKO diplom.

Celý článok


Levočská nemocnica zrenovovala na detskom oddelení priestory pre nové nadštandardné izby

17.12.2015

Na novinku sa môžu tešiť najmenší pacienti Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, ktorá dnes, 17. decembra 2015, slávnostne otvorila celkom nové, priestranné a moderne zariadené nadštandardné izby na detskom oddelení. Nadštandardne bola zrenovovaná aj spoločná chodba detského oddelenia, kde je celkom nová kuchynská linka aj s elektrospotrebičmi. Detskí pacienti oddelenia získali v modernizovaných priestoroch väčší komfort, útulnejšie a zábavnejšie prostredie a zdravotnícky personál zlepšené pracovné podmienky. Investícia na zveľadenie priestorov stála nemocnicu viac ako 25 tisíc EUR, ktorú spolufinancovala aj Evanjelická cirkev augsburského vyznania v Levoči.

Celý článok


Mikuláš so svojimi pomocníkmi predčasne rozveselil pacientov celej levočskej nemocnice

4.12.2015

Vzácnu návštevu už od dnes rána, 4. decembra 2015, privítali pacienti všetkých oddelení Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL. Tradičný balíček so sladkosťami a veľa smiechu im doniesli Mikuláš s Anjelom – študenti Strednej zdravotníckej školy v Levoči. Najväčšiu radosť z príchodu Mikuláša a jeho družiny mali detskí pacienti.

Celý článok


Levoča privítala v rámci Levočského lekárskeho dňa viac ako 550 odborníkov

19.11.2015

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, už po dvadsiaty piatykrát usporiadala významné odborné podujatie s medzinárodnou účasťou, Levočský lekársky deň (LLD), na ktorom sa tento rok zišlo viac než 550 odborníkov z radov lekárov, sestier a medicínsko-technických pracovníkov z celej Slovenskej a Českej republiky. Vzdelávacia akcia sa konala pri príležitosti 115. výročia založenia nemocnice. Tento ročník bol venovaný problematike z oblasti vnútorného lekárstva, pediatrie, rádiologie, laboratórnej diagnostiky, nemocničných nákaz, ošetrovateľstva a liečebnej rehabilitácie. Po slávnostnom zahájení predsedu predstavenstva a riaditeľa levočskej nemocnice, Mgr. Miroslava Jašku sa účastníkom LLD prihovoril primátor mesta Levoča, PaedDr. Milan Majerský a príhovory ukončil predseda predstavenstva AGEL SK, MUDr. Milan Leckéši.

Celý článok


151109-lld

9.11.2015

Už po dvadsiaty piatykrát usporiada Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, významné odborné podujatie v regióne Spiš, Levočský lekársky deň, na ktorom sa zíde viac než 500 odborníkov z radov lekárov, sestier a medicínsko-technických pracovníkov a neštátnych všeobecných lekárov. Vzdelávacia akcia sa koná pri príležitosti 115. výročia založenia nemocnice. Seminár sa uskutoční sa vo štvrtok 19. novembra v Mestskom divadle Levoča, so začiatkom o 8:45 hodine a bude zavŕšený spoločenským večerom. Po celý deň budú prebiehať prednášky, počas ktorých si prítomní vzájomne vymenia svoje skúsenosti a nové poznatky v jednotlivých odboroch. Seminár sa koná pod záštitou Mgr. Miroslava Jašku – predsedu predstavenstva a riaditeľa nemocnice a PaedDr. Milana Majerského – primátora mesta Levoča.

Celý článok


Levočská nemocnica otvorila renovované ambulancie interného oddelenia

21.10.2015

Na ďalšiu novinku sa môžu tešiť pacienti Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, ktorá dnes, 21. októbra 2015, slávnostne otvorila zrenovované interné ambulancie. Pacienti získajú v modernizovaných priestoroch väčší komfort pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti. ˇVďaka organizácii pacienta sa skráti doba čakania na vyšetrenie a zamestnanci získajú lepší prehľad o pohybe pacientov. Nemocnica investovala do renovácie viac ako 80 tisíc eur.

Celý článok


Levočská nemocnica zaviedla nové liečebné a vyšetrovacie metódy v chirurgii

5.10.2015

Vďaka novému vedeniu chirurgického tímu Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, v týchto dňoch zaviedla nové spektrum liečebných a vyšetrovacích metód v chirurgii. Chirurgický tím levočskej nemocnice posilnili dvaja špecialisti, MUDr. Ľubomír Strelka, PhD., a MUDr. Edward Huľo, PhD., ktorí svoje pôsobenie zahájili liečbou chronických rán pre pacientov z celého regiónu. Noví lekári už začali aj s najnovšími technikami operačných zákrokov u onkologických ochorení tráviaceho traktu (zhubné nádory hrubého čreva, žalúdka, pankreasu), ale aj operácie pre nezhubné ochorenia (laparoskopiu žlčníka, prietrží (pruhu), refluxnej choroby pažeráka, odstránenie sleziny, zápalových ochorení čreva).

Celý článok


Levočská nemocnica rozširuje možnosť darovania najvzácnejšej tekutiny

1.10.2015

Primár Oddelenia klinickej biochémie, hematológie a transfuziológie Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, sa rozhodol rozšíriť možnosť darovania krvi priamo v obciach a školách levočského okresu. Kampaň s názvom „Aby ľudia spolu hovorili... a na odber krvi zamierili“ začína už tento piatok, 2. októbra 2015, na Mestskom úrade - Granč Petrovce a bude trvať v týždenných intervaloch až do konca decembra 2015. Všetci darcovia dostanú od nemocnice okrem občerstvenia aj darček na pamiatku a sladkosť.

Celý článok


Levočská nemocnica má TOP Lekára Slovenska

29.9.2015

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, má TOP Lekára Slovenska. S nominovaných odborníkov sa v štvrtom ročníku ankety TOP Lekári Slovenska, ako tretia umiestnila primárka Fyziatricko-rehabilizačného oddelenia MUDr. Ingrid Dzurňáková, MBA.

Celý článok


Chirurgické oddelenie levočskej nemocnice má zveľadené prostredie

3.9.2015

Vďaka Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania v Levoči sa v týchto dňoch na chirurgickom oddelení Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, vymenilo 11 okien, vstupné dvere a opravilo sa schodište. Investícia od zveľadenia prostredia, ktoré je dôležitým faktorom pri liečbe pacientov, stála Evanjelickú cirkev 18 tisíc EUR.

Celý článok


Levočská nemocnica začala s renováciou 5 nadštandardných izieb pre detských pacientov

31.8.2015

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, začala v týchto dňoch s renováciou piatich nadštandardných izieb na detskom oddelení, ktorá potrvá do polovice októbra 2015. Investícia na zveľadenie priestorov bude stáť viac ako 25 tisíc EUR, ktorú spolufinancuje aj Evanjelická cirkev augsburského vyznania v Levoči. Počas modernizácie nebude zdravotná starostlivosť žiadnym zásadným spôsobom redukovaná.

Celý článok


Internet pre pacientov levočskej nemocnice zadarmo

31.8.2015

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, v rámci zvyšovania komfortu svojich pacientov zavedie od dnes, 31. augusta 2015, bezplatné pripojenie bezdrôtovej siete. Sprístupnenie siete zadarmo plánuje vedenie nemocnice postupne zaviesť v celej nemocnici.

Celý článok


Rómska kvapka krvi v levočskej nemocnici

5.8.2015

Rómska kvapka krvi, ktorá sa uskutočnila vo Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, pomôže mladíkovi, ktorého čaká náročná operácia. Na hematologicko-transfúzne oddelenie levočskej nemocnice prišlo včera, 4. augusta 2015, darovať najcennejšiu tekutinu 8 viacnásobných darcov a 5 prvodarcov.

Celý článok


Levočská nemocnica plánuje prevádzkovať CT pracovisko aj v Kežmarskej nemocnici

26.6.2015

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, ponúka Kežmarskej nemocnici prevádzkovanie pracoviska počítačovej tomografie (CT). Vedenie levočskej nemocnice, začiatkom júna 2015, zaslalo svoju ponuku predsedovi správnej rady Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, n.o. ako aj primátorovi mesta Kežmarok a poslancom Mestského zastupiteľstva v Kežmarku. V prípade kladnej odpovede nemocnica umiestni na CT pracovisku v kežmarskej nemocnici prístroj SIEMENS Emotion 16 slice v hodnote do 300 tisíc EUR. Pracovisko by bolo zabezpečené erudovaným personálom, ktorí vedie Slovenka roka 2015 v kategórii zdravotníctvo, primárka rádiodiagnostického oddelenia MUDr. Elena Loumová.

Celý článok


Výťažok z benefičného futbalové turnaja prispeje k vybudovaniu nových nadštandardných izieb pre detských pacientov v Levoči

15.6.2015

Sedem osobností slovenského hokeja, traja Majstri Slovenska a víťazi Pohára AS Trenčín vo futbale, a šesť zamestnancov nemocnice a mesta Levoča sa včera, 14. júna, stretli na benefičnom turnaji, ktorého výťažok bude použitý na spolufinancovanie pri tvorbe nadštandardných izieb detského oddelenia. Benefičný futbalový zápas zorganizovala Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, v spolupráci s mestom Levoča. V tíme majstrov Slovenskej republiky 2014/2015 a víťazov Slovenského pohára 2014/2015 si zahrali brankár Igor Šemrinec, Matúš Bero, Lukáš Skovajsa a v tíme hokejistov hrali Ľuboš Bartečko, Jaroslav Obšut, Martin Kuľha, Miroslav Škovira, Marek Zagrapan, Denis Godla, a Dušan Brincko. Na akcii sa vyzbieralo 938 eur.

Celý článok


Svetový deň darcov krvi v levočskej nemocnici

15.6.2015

Tohtoročný „Deň darcov krvi“ prilákal do Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, zvýšený počet dobrovoľných darcov krvi. Na hematologicko-transfúzne oddelenie prišlo dnes, 15. júna 2015, darovať najcennejšiu tekutinu až 28 študentov, 19 viacnásobných darcov a 9 prvodarcov.

Celý článok


Hráči Majstra Slovenska a víťaza Pohára AS Trenčín vo futbale a osobnosti slovenského hokeja pomôžu detskému oddeleniu v Levoči

14.6.2015

Zahrať si, pobaviť sa a podporiť správnu vec prídu do Levoče hviezdy slovenského futbalu a hokeja. Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, v spolupráci s Mestom Levoča a futbalovým mužstvom AS Trenčín, zorganizovala benefičný futbalový zápas, ktorý sa uskutoční v nedeľu 14. júna 2015 o 14:30 hod. v Mestskej športovej hale Levoča. V tíme majstrov Slovenskej republiky 2014/2015 a víťazov Slovenského pohára 2014/2015 si zahrajú brankár Igor Šemrinec, Stanislav Lobotka, Matúš Bero, Lukáš Skovajsa a Dávid Guba. V tíme hokejistov sa zahrajú Ľuboš Bartečko, Miroslav Šimonovič, Jaroslav Obšut, Martin Kuľha, Miroslav Škovira, Ľubomír Vaic, Marek Zagrapan, Denis Godla, Adam Jánošík a Dušan Brincko. Výťažok z tohto výnimočného podujatia bude použitý na spolufinancovanie pri tvorbe nadštandardných izieb detského oddelenia.

Celý článok


Chcete zachrániť iným život? Tak príďte darovať krv do levočskej nemocnice

8.6.2015

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, vyzýva všetkých občanov okresu, aby sa pripojili k Svetovému dňu darcov krvi a zachránili iným život. Oddelenie hematológie a transfuziológie (HTO) v Levoči má vyhradený, v rámci vyhlásenej kampane Slovenským Červeným krížom s podtitulom „Ďakujem, že ste mi zachránili život“, pondelok 15. júna od 7.00 do 11.00 hodiny. Všetci darcovia v tento deň dostanú od nemocnice malý darček a občerstvenie.

Celý článok


Zvolenský Minko Špinko vysvetľoval detičkám v Levoči, ako si správne umývať ruky

8.6.2015

Po prvý krát vedenie Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, usporiadalo netradičný „Deň hygieny rúk“ čím sa pripojilo k projektu WHO „Umývaj si ruky – zachrániš život“. Nakoľko sa hygienické návyky nadobúdajú už v rannom detstve, dnes 8.júna 2015, plyšový Minko Špinko vyrozprával svoj príbeh detičkám v Materskej škole na ulici Gašpara Hainu. Akcie sa zúčastnilo viac ako 60 detičiek zo všetkých tried, ktorým bol názorne, prostredníctvom postavičky Minka Špinka a virtuálnej rozprávky vysvetlený postup, cieľ a význam správneho a pravidelného umývania rúk. Následne si správnosť hygieny rúk overovali pomocou špeciálnej lampy s UV svetlom.

Celý článok


Zvolenský MinkoŠpinko navštívi škôlku v Levoči

5.6.2015

Vďaka vedeniu Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, navštívi populárny zvolenský Minko Špinko najmenšie detičky v škôlke, aby im názorne vysvetlil postup, cieľ a význam správneho a pravidelného umývania rúk. Aj týmto spôsobom sa nemocnica pripojí k projektu Svetovej zdravotníckej organizácie „Umývaj si ruky - zachrániš život“. Nakoľko sa hygienické návyky nadobúdajú už v rannom detstve, plyšový Minko Špinko vyrozpráva svoj príbeh 8. júna o 9:00 hodine detičkám materskej školy na ulici Gašpara Hainu v Levoči.

Celý článok


Novinky vo vedení nemocnice a na chirurgickom, anestéziologickom a urologickom oddelení levočskej nemocnice

2.6.2015

Novým námestníkom pre zdravotnú starostlivosť a súčasne primárom oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM) vo Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča (VNsP), ktorá je členom skupiny AGEL, je od 1.júna 2015 MUDr. Peter Makara. Významné zmeny sa od 1. júna 2015 udiali aj na chirurgickom a urologickom oddelení.

Celý článok


Vedenie levočskej nemocnice obdarovalo na MDD všetky deti v nemocnici

1.6.2015

Vedenie Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, dnes, 1. júna, obdarovalo k sviatku medzinárodného dňa detí (MDD) 20 detí hospitalizovaných v nemocnici. Na dvere detského oddelenia zaklopal riaditeľ, ktorý všetky detičky obdaroval čokoládkou.

Celý článok


Primárka levočskej nemocnice je Slovenkou roka 2015 v kategórii Zdravotníctvo

27.5.2015

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, zaznamenala historickú udalosť. Je prvým zdravotníckym zariadením skupiny AGEL na Slovenku, ktoré medzi ocenenými Slovenkami roka 2015 majú svoju lekárku. V kategórii Zdravotníctvo získala ocenenie MUDr. Elena Loumová, primárka Rádiodiagnostického (RDG) oddelenia levočskej nemocnice, ktorá rozjasňuje priestory nemocnice už 15 rokov.

Celý článok


Prestížne ocenenie BIELE SRDCE získala aj sestra/manažérka levočskej nemocnice

25.5.2015

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) v piatok, 22. mája 2015, vyjadrila svoje uznanie v kategórii „sestra/pôrodná asistentka manažér“ aj PhDr. Beáte Ružbackej, MPH, dipl.s., zo Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL. Pani PhDr. Ružbacká rozjasňuje miestnosti levočskej nemocnice už 25 rokov a svojou prácou, neustálym vzdelávaním a prístupom k zamestnancom i pacientom je takým manažérom, akého by si priali mnohí zdravotnícki pracovníci.

Celý článok


Detské oddelenie levočskej nemocnice má kompletne zazmluvnenú poskytovanú zdravotnú starostlivosť

30.4.2015

Detské oddelenie Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, má od apríla 2015 podpísanú zmluvu na poskytovanie zdravotnej starostlivosti pre svojich najmenších pacientov od všetkých zdravotných poisťovní. Pre nemocnicu to znamená, že si zachová štandard poskytovania zdravotnej starostlivosti pre všetky vekové kategórie a bez existencie detského oddelenia by sa o tom nedalo hovoriť. Pre lekárov detského oddelenia to znamená určité odbremenenie od vypisovania zdôvodnení nutností akútnych hospitalizácií, čím ušetria určitý čas, ktorý môžu venovať hospitalizovaným detským pacientom.

Celý článok


Levočská nemocnica za zamerala na spokojnosť pacientov

22.4.2015

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek v Levoči a Regionálnou komorou medicínsko – technických pracovníkov v Prešove, včera, 21. apríla 2015, usporiadala akreditovaný odborný seminár okresnej úrovne na tému „Efektívna komunikácia v zdravotníctve“. Vzdelávacej akcie sa zúčastnilo 120 sestier z levočskej nemocnice a sestier z okresných všeobecných a špecializovaných neštátnych zdravotníckych zariadení a 30 medicínsko-technických pracovníkov.

Celý článok


Levočská nemocnica vytvorila na internom oddelení priestory na nové nadštandardné izby a priestory pre zdravotnícky personál

10.4.2015

Na ďalšiu novinku sa môžu tešiť pacienti Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, ktorá dnes, 10. apríla 2015, slávnostne otvorila celkom nové, priestranné a moderne zariadené nadštandardné izby na internom oddelení. Nadštandardne boli zrenovované aj priestory pre zdravotnícky personál interného oddelenia a personál hematologicko-transfúzneho oddelenia. Pacienti oddelenia získali v modernizovaných priestoroch väčší komfort zdravotnej starostlivosti a zdravotnícky personál zlepšené pracovné podmienky. Nemocnica investovala do renovácie viac ako 30 tisíc eur.

Celý článok


Koniec pracovného týždňa ukončil Valentínsku kvapku krvi v Levoči

13.3.2015

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, sa už tradične zapojila do akcie Valentínska kvapka krvi, ktorá sa začala 9. februára 2015 a trvala do dnes, 13.marca 2015. Na oddelenie hematológie a transfuziológie prišlo tento rok darovať najvzácnejšiu tekutinu až 91 študentov, 114 viacnásobných darcov a 53 prvodarcov, z toho 24 párov.

Celý článok


Detských pacientov levočskej nemocnice obdarovali Maltézski rytieri

11.3.2015

Maltézski rytieri venovali ďalší humanitárny dar Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, v hodnote 7 tisíc eur. Celkom 17 kusov detských polohovateľných postieľok od dnes, 11. marca 2015, slúžia a zvyšujú pohodlie našim najmenším hospitalizovaným pacientom.

Celý článok


Vedenie levočskej nemocnice obdarovalo na MDŽ všetky ženy v nemocnici

9.3.2015

Už tradične vedenie Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, obdarovalo k sviatku medzinárodného dňa žien (MDŽ) 366 žien pracujúcich v nemocnici. Na každé dvere oddelenia, ambulancie či kancelárie zaklopal riaditeľ, primár alebo lekár oddelenia, ktorí vo svojom náručí držali kvetinu, ktorou obdarovali svoje nežné kolegyne.

Celý článok


Pripojte sa k tohtoročnej Valentínskej kvapke krvi v levočskej nemocnici

6.2.2015

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, a.s., ktorá je členom skupiny AGEL, sa aj tento rok zapojí do akcie Valentínska kvapka krvi, ktorú vyhlásil Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR. Tohtoročná kampaň na oslovenie darcov s podtitulom „životne dôležitá príťažlivosť“, začne v levočskej nemocnici utorok 10.2.2015 a potrvá až do 13.3.2015. Oddelenie hematológie a transfuziológie v Levoči má v rámci Valentínskej kvapky krvi ako odberové dni vyhradené utorky a štvrtky od 7:00 do 12:00 hodiny, v prípade záujmu organizovanej skupiny však aj pondelky v rovnakom čase. Piatky sú určené na výjazdové odbery mobilnou odberovou jednotkou.

Celý článok