Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 53 3332 111 - Spojovateľ
+421 53 3332 211 - Callcentrum RDG

O nemocnici

V levočskej nemocnici ukončili tohtoročnú prax žiaci Strednej zdravotníckej školy Štefana Kluberta

26.6.2023

Nemocnica AGEL Levoča každoročne poskytuje prax žiakom Strednej zdravotníckej školy Štefana Kluberta v Levoči. Na mesiac bolo pre nich študijným domovom najmä chirurgické a neurologické oddelenie. Získavanie praktických skúseností je pre budúcich zdravotníkov nevyhnutnou súčasťou štúdia. Stredná zdravotnícka škola Štefana Kluberta tento rok eviduje zvýšený záujem o štúdium a najvyšší počet žiakov v celej svojej histórii.

Prax poskytuje žiakom jedinečnú príležitosť rozvíjať svoje zručnosti a získavať praktické skúsenosti, ktoré budú mať vplyv na ich budúcu kariéru v oblasti zdravotníctva. „Počas praxe mali žiaci možnosť pracovať pod dohľadom skúseného personálu a spoznať rôzne aspekty zdravotnej starostlivosti. Mali príležitosť spolupracovať s lekármi, sestrami a ďalším zdravotníckym personálom. Tieto skúsenosti nielen posilnia ich teoretické vedomosti, ale dodajú im aj praktické zručnosti potrebné pre ich budúce pôsobenie,“ hovorí námestníčka riaditeľa pre liečebno-preventívnu starostlivosť levočskej nemocnice MUDr. Renáta Bičanovská.

Spolupráca medzi Nemocnicou AGEL Levoča a Strednou zdravotníckou školou Štefana Kluberta je dlhoročnou tradíciou. „Naša škola má už 75-ročnú históriu, počas ktorej spolupracujeme s nemocnicou a naši žiaci tam pravidelne chodievajú na prax. Napriek tomu, že v poslednom období bola situácia v zdravotníckom odbore turbulentná a náročná, evidujeme zvýšený záujem o štúdium na našej škole, ktorý je doposiaľ najvyšší v celej histórii našej vzdelávacej inštitúcie. V súčasnosti počet žiakov narástol z pôvodných cca 250 na 430 žiakov, ktorí v tomto roku študujú na našej škole,“ informuje riaditeľka Strednej zdravotníckej školy Štefana Kluberta Levoča, PhDr. Iveta Strážiková, PhD.

„Skúsenosti nadobudnuté v nemocnici sú pre rozvoj mladých zdravotníkov nesmierne dôležité, pretože vzdelávanie a prax sú kľúčovými piliermi pri formovaní budúcej generácie zdravotníckych odborníkov. Práca v zdravotníctve je v mnohých aspektoch nesmierne náročná. Je dôležité, aby si žiaci prešli jednotlivými oddeleniami a získali skúsenosti z viacerých oddelení od neonatológie až po oddelenie dlhodobo chorých. Minulý týždeň ukončili svoju mesačnú prax žiaci 3. ročníka, ktorí sa pohybovali prevažne na chirurgickom a neurologickom oddelení levočskej nemocnice. Evidujeme záujem o rôzne študijné odbory, či už je to masér, praktická sestra, sanitár, zubný asistent, asistent výživy, alebo záchranár,“ približuje riaditeľka PhDr. Iveta Strážiková, PhD.

Stredná zdravotnícka škola Štefana Kluberta má pre svojich žiakov k dispozícii aj stredoškolský internát. „Žiakov máme z celého Slovenska, v odbore praktická sestra evidujeme žiakov z blízkeho okolia najmä levočského okresu, ale aj z Kežmarku, Starej Ľubovne či Gelnice. V odbore masér máme vytvorené špeciálne triedy aj pre zrakovo hendikepovaných žiakov, ktorí pochádzajú z rôznych kútov celého Slovenska, ako sú napríklad Košice, Banská Bystrica či Nové Zámky,“ dodáva riaditeľka Strednej zdravotníckej školy Štefana Kluberta PhDr. Iveta Strážiková, PhD. a všetkým žiakom a pedagógom praje dostatočný oddych pre načerpanie nových síl do nasledujúceho školského roka.

Späť