Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

O nemocnici

Napísali ste nám

Poďakovanie chirurgickému oddeleniu

4.9.2020

Touto cestou ďakujem celému oddeleniu chirurgie a úrazovej chirurgie, lekárom, sestričkám, sanitárom a ostatným zamestnancom za profesionálny, odborný a ľudský prístup počas mojej akútnej hospitalizácie. Vyjadrujem maximálnu spokojnosť, čo prispelo aj k môjmu postupnému priaznivému zotavovaniu. S úctou a vďakou PaedDr. Martina M. 


Poďakovanie internému oddeleniu

7.8.2020


Chceme sa poďakovať celému zdravotníckemu tímu, lekárom, sestrám, ošetrovateľom a sanitárom za vrúcnu starostlivosť, pomoc a láskavý prístup k nášmu otcovi. Zo srdca vám všetkým ďakujeme v menej celej našej rodiny a v mene nášho otca Michala D. 
S pozdravom Natália D. 
 


Poďakovanie internému oddeleniu

7.8.2020


Z hĺbky srdca by som sa chcela v mene celej rodiny poďakovať celému personálu na vašom Internom oddelení, pod vedením pani doktorky Orolínovej, za úžasnú starostlivosť o nášho tatika Jozefa, ktorý bol u vás hospitalizovaný. Veľmi si vážime váš profesionálny prístup, ako aj srdečnú starostlivosť. Tatinovi sa polepšuje každým dňom má zdravšiu farbu a teší sa z každého nového dňa, za ktorý vám vďačíme. Opäť vyhráva v kartách, podáva športku raz do týždňa a píska si, keď sa tvári, že nás nepočuje. Ešte je slabulinký, náš zlatúšik, ale každým dňom je veselší a čulejší.  
Prajeme vám veľa zahojených srdiečok a veselých pacientov, veľa zdravíčka aj vám a vašim rodinám. 
Lucia P.
 


Poďakovanie neurologickému oddeleniu

7.8.2020


Týmto sa chcem zo srdca poďakovať za profesionalitu, ľudskosť a trpezlivosť s akou ste pristupovali pri mojej hospitalizácii a pri záchrane môjho života na Neurologickom oddelení v Levoči.
Moje úprimné ďakujem patrí najmä primárovi MUDr. Gurčíkovi, lekárom a Zdenke Spišskej za to, ako podrobne a s trpezlivosťou mi vysvetľovali každý postup a liečbu. Zvlášť sa chcem poďakovať za prácu na vysokej, odbornej a ľudskej úrovni sestričkám, zdravotnému personálu na JIS-ke, za úžasný a príkladný prístup k pacientom. 
Prajem vám veľa úspechov pri zdolávaní problémov v tak náročnej práci.
S úctou a hlbokou vďakou pán R. 
 


Poďakovanie OAIM

28.7.2020

Dobrý deň. V mene celej rodiny sa chcem poďakovať celému personálu ARA a neurológie JISKA. Sestričkám doktorom obvodnej pani doktorke a sestričke a celkovo všetkým, ktorí sa starali o nášho ocka M.P. do poslednej chvíle. Ďakujem za ľudský prístup, pochopenie a starostlivosť. Ospravedlňujem sa, že si nepamätám mená, lebo tých ľudí bolo veľmi veľa, ale boli to zlatí, milí a ústretoví ľudia s dobrým srdiečkom. Veľké Ďakujem. 

Dobrý deň. Chcela by som sa poďakovať celému kolektívu ODIS. Bývalému pánovi primárovi, terajšiemu vedeniu, všetkým sestrám, sanitárkam a pani upratovačkám. Ďakujem Vám za môjho brata Janka. :) Ďakujem Vám za starostlivosť, ľudský prístup, vysokú profesionalitu a za srdce, ktoré ste vložili do každej chvíle s ním. V neposlednom rade ďakujem tým, ktorí stáli po jeho boku, pri jeho posledných chvíľach na tomto svete. Prajem Vám veľa síl, profesijného uznania a zdravia. :) Nech sa Vám darí.

 
Ďakujeeem :)

Poďakovanie

28.7.2020

Dobrý deň prajem.

Chcela by som aspoň touto cestou vyzdvihnúť a poďakovať sa za prácu sestričiek.

Dňa, 15.07.2020 som absolvovala vyšetrenie oGTT (test na gestačnú cukrovku). Nie som si istá, ale myslím, že šlo o hematologickú ambulanciu. Bola som nesmierne milo prekvapená prístupom sestričiek, ktoré boli v ambulancii. Od prvého momentu mali úsmev na tvári, láskyplný prístup, snahu všetko vysvetliť, upokojiť, povzbudiť. Ku každému problému, ktorý som mala možnosť za tých pár hodín v čakárni vidieť pristupovali s pokojom, úsmevom, trpezlivo. Videla som, že tento prístup nebol len voči mne ako tehotnej pacientke, ale rovnako voči všetkým pacientom. Počas samotného testovania ma prišla sestrička do čakárne pozrieť a opýtať sa, či mi je dobre, či je všetko v poriadku. Pacienti odchádzali rovnako ako ja usmievaví. Videla som, že práce mali najmä z rána naozaj veľa, ale ony boli úžasné. Cítila som sa ako na súkromnej klinike. Naozaj im patrí veľké ďakujem, obzvlášť preto, že viem, že takýto prístup nie je ani samozrejmý ani bežný. Pobyt v ich ambulancii som mohla prežiť naozaj s pokojom a dobrým pocitom.

Bola by som vďačná, keby sa táto pochvala dostala na to správne miesto. Ďakujem veľmi pekne a blahoželám k sestričkám so srdcom na správnom mieste.

S pozdravom

pani Z. 


Poďakovanie Urologickému oddeleniu

28.7.2020

Chcem sa poďakovať celému personálu nemocnice na urologickom oddelení za milý☺, láskavý a ústretový prístup a tiež profesionálnu prácu. Cítili sme sa veľmi dobre. Ďakujeme. ❤ J.M. a mamka


Poďakovanie

3.3.2020

Dobrý večer,
touto cestou vyjadrujem poďakovanie službukonajúcemu chirurgovi p. MUDr.Lukášovi Kokorákovi,PhD., ktorý dňa 29.2.2020 počas pohotovostnej služby ošetroval po úraze moju mamku p. M.K.
Veľké ďakujem za profesionalitu, ľudskosť a oboznámenie s diagnózou.
Vážený pán doktor, do ďalšej práce Vám želám veľa úspechov a veľa spokojných odliečených pacientov.
S úctou A.S., Prešov


Poďakovanie Urologickému oddeleniu

18.2.2020

Ďakujem lekárom aj zdravotnému personálu urologického oddelenia za profesionálnu starostlivosť a ľudský prístup. Napriek tomu že počúvame o "zlej zdr.starostlivosti" ja som sa presvedčil, že opak je pravdou. Hospitalizovaný som bol skoro týždeň 9.2 -15.2. a ani raz som nemal dôvod sa sťažovať. Ešte raz veľké ĎAKUJEM :)


Poďakovanie internému oddeleniu

6.2.2020

Dobrý večer. Chcem sa veľmi poďakovať a pochváliť prístup všetkých zamestnancov interného oddelenia vo Vašej nemocnici.Hoci som bola nemilo prekvapená z prostredia a zariadenia ktoré už má dobré časy za sebou nahradila to ochota úsmev milé slovo a hlavne profesionalita sestier aj lekárov. Patrí im naozaj moje veľké ďakujem.
K. L.


Poďakovanie Urologickému oddeleniu

4.2.2020

Touto cestou sa chcem poďakovať p. MUDr. Gorbárovi a sestričkám z Urologickej ambulancie pri oddelení v Levoči za príkladnú starostlivosť o pacientov.

Ďakujem Ž.J. Lieskovany január 2020


Poďakovanie Očnému oddeleniu

4.2.2020

Vážené vedenie nemocnice,
touto cestou by som veľmi rád poďakoval personálu očného oddelenia pani MUDr. Repaskej a sestrám za poskytnutie veľmi dobrej zdravotnej starostlivosti počas 1- dňového zákroku 29.1.2020 na očnom oddelení.
Všetkým veľmi pekne ďakujem za ich odborný, profesionálny a ľudský prístup.
Zároveň rád využívam túto príležitosť, aby som Vám a celej nemocnici poprial veľa,veľa úspechov a spokojných klientov.
S úctou a vďakou
P.S.
 


Poďakovanie oddeleniu OAIM

14.3.2019

Chcem sa verejne poďakovať oddeleniu OAIM, že  zachránili život mojej mamke. Celý čas bojovali o jej život stým, že sa to podarí a nakoniec sa im to aj  podarilo. Veľká vďaka pánovi primárovi MUDr. Petrovi Makarovi, ostatným lekárom a  celému kolektívu sestier a ošetrovateľov, ktorí sa s láskou starali o mamku ako o ich sestru. Prajem celému kolektívu, lekárom a pánovi primárovi všetko dobre veľa ďalších úspešných a vďačných pacientov.

Veľké Ďakujem zo ❤️  Vám praje  I. F  


Poďakovanie neurologickému oddeleniu

14.3.2019

Milé sestričky, zdravotnícky personál, lekári a ostatní milí ľudia neurologického oddelenia. Chcem sa Vám z celého srdca poďakovať sa Vašu pomoc, liečbu, milé slová, úsmev a prácu, ktorú robíte nielen pre mňa, ale aj ostatných pacientov. Mám Vás rada a teším sa na stretnutie s Vami.

pacientka K.H. 


Poďakovanie oddeleniu OAIM

14.3.2019

Rada by som sa touto cestou poďakovala za príkladnú starostlivosť o môjho brata, ktorý bol hospitalizovaný na oddelení OAIM Všeobecnej nemocnice s poliklinikou v Levoči pod vedením pána primára MUDr. Petra Makaru. Aj keď môj brat svoj boj s chorobou prehral, nedá mi, aby som neocenila profesionálny, a pritom citlivý a láskavý prístup celého personálu oddelenia OAIM. Zvlášť by som chcela vyzdvihnúť odbornosť, ochotu a podporu zo strany pána primára, lekárov a sestier oddelenia. Pracujem v zdravotníctve ako sestra celý svoj pracovný život a viem, že to nie je samozrejmosťou.

 

Prajem celému tímu veľa vytrvalosti a pozitívnej energie v ich náročnej práci.

 

D.F.


Poďakovanie neurologickému oddeleniu

14.3.2019

Ďakujem Vám za ochotu a ústretovosť, odbornú starostlivosť a ľudský prístup počas mojej hospitalizácie na Vašom oddelení.

Vďačná pacientka J.K


Poďakovanie urologickému oddeleniu

14.3.2019

Touto cestou sa chcem poďakovať  personálu urologickému odd. nemocnice AGEL v Levoči. Presunom z interného odd. v Humennom na urologické odd. v Levoči som prežívala veľký stres. Mala som malú dušičku, čo sa bude ďalej diať, nakoľko som nikdy na takom oddelení ešte neležala. Vyzdvihujem profesionálny prístup prijímajúceho lekára, ošetrujúcej lekárke, lekárovi na sále a celého personálu, ktorí mi všetko trpezlivo vysvetlili, upokojili a mali veľmi ľudský prístup. Celé oddelenie s lekármi, sestrami a celým personálom pôsobili na mňa príjemne, zaujímajúc sa o pacienta. Dnes je to veľkou vzácnosťou.

 

Ďakujem.

A. J. Humenné


Poďakovanie neurologickému oddeleniu

14.3.2019

Úprimne a z celého srdca sa chcem poďakovať neurologickému oddeleniu pod vedením primára MUDr. Ladislava Gurčíka, zástupkyne MUDr. Anne Tomášovej a ostatným zamestnancom celého oddelenia, taktiež šoférom RZP. Na uvedenom oddelení som bol hospitalizovaný v mesiaci júl 2018 a počas mojej hospitalizácie som videl profesionálny prístup zdravotných sestier a taktiež ostatného personálu. Celému kolektívu želám veľa zdravia a síl pri výkone profesionálneho, náročného, obetovaného povolania a ešte veľa takých spokojných pacientov ako som bol ja .

 

  S úctou P.K


Poďakovanie urologickému oddeleniu

14.3.2019

Úprimne a z celého srdca sa chcem poďakovať urologickému oddeleniu. Počas mojej hospitalizácie som videl profesionálny prístup  zdravotných sestier a taktiež ostatného personálu. Celému kolektívu želám veľa zdravia a síl pri výkone profesionálneho, náročného, obetovaného povolania a ešte veľa takých spokojných pacientov ako som bol ja.

K.P.

Ďakujem


Poďakovanie MUDr. Albertovej

13.8.2018

Touto cestou sa chcem poďakovať MUDr. Tatiane Albertovej z onkologickej ambulancie voVšeobecnej nemocnici s poliklinikou v Levoči za výnimočný ľudský a profesionálny prístup pri liečbemôjho otca a obetavosť s akou pristupuje k pacientom. Prajem pani doktorke veľa síl do ďalšej prácea tiež všetko dobré v pracovnom aj súkromnom živote. Verím, že pozitívny príklad pani doktorky MUDr. Albertovej v budúcnosti inšpiruje aj ďalších lekárov.

L.B


Poďakovanie psychiatrickému oddeleniu

13.8.2018

Týmto sa chcem poďakovať MUDr. Ľubockému a MUDr. Rusňákovej za príkladnústarostlivosť, profesionálny prístup počas mojej hospitalizácie na psychiatrickom oddelenív Levoči.Bolo to tak príkladné, že moje srdce a myšlienky boli spojené s nimi a zaslúžia si mojepoďakovanie.              

S úctou pacient

M.C


Ďakovný list pracovníkom nemocnice

8.3.2018

Som v dôchodkovom veku, od 1.9.1968 bývam na Spiši, kde som po celý život pracoval a prichádzal do kontaktu s pracovníkmi NsP – Levoča, či už služobne alebo súkromne. Pri služobných stretnutiach som prešetroval úrazy, ktoré vznikali pri dopravných nehodách a pri predvádzaní opitých osôb do záchytnej stanice v Levoči, ktorá najmä v rokoch pred rokom1989 fungovala a toto by mal štát zabezpečovať aj v období demokracie.

Za uvedené obdobie som sa stretol s lekármi, ktorých si dovolím vymenovať:Int. Oddelenie:

MUDr. Krušpír (primár); MUDr. Slavkovský, lekár, neskôr primár; MUDr. Mišeková;MUDr. Beáta Lachova; MUDr. Orolínová; (terajšia primárka; MUDr. Poľanovská; MUDr Havašová; MUDr. Zelený; Na chirurgickom oddelení MUDr. Belák, vtedajší primár, MUDr. Mikolaj; MUDr. Puchír; MUDr. Rak; MUDr. Prazňák; MUDr. Hlaváč (nebohý); MUDr.Róbert  Slavkovský (PNS). Na krčnom oddelení: MUDr. Volek; MUDr. Fedorko; Naurologickom oddelení: MUDr. Fabšo; MUDr. Michalko; (primár nebohý); MUDr. Stetulič(primár nebohý); MUDr. Háás – primár; MUDr. Knapík; MUDr. Stofko; Laboratórium: MUDr. Osif; Očné oddelenie: MUDr. Počubayová; primárka.  Neurologické oddelenie: MUDr. Petróci; MUDr. Gurčík – terajší primár oddelenia. Za uvedené obdobie sa najviaco členov mojej rodiny staral už nebohý primár interného oddelenia MUDr. Slavkovský;terajšia primárka MUDr. Orolínová, ktorá sa stará najmä o moju ťažko postihnutú manželkuApolóniuKrajníkovú, ale aj ostatní lekári: MUDr. Zelený; MUDr. Havašová; MUDr.Mišeková, ktorí sa zároveň starajú aj o moje zdravie. O moje zdravie sa toho času starajúbývalí primári MUDr. Haas a MUDr. Milan Knapík. Na očnom oddelení sa toho času o mojea manželkine zdravie starajú primárka MUDr. Počubayová. Ale najviac sa o moju ťažko postihnutú manželku Apolóniu Krajníkovú a nevestu Alenu Krajníkovú starajú primár Neurologického oddelenia MUDr. Ladislav Gurčík. Naposledy bola moja manželka hospitalizovaná na uvedené oddelenie, s príznakmi infarktu dňa 25.10.2017 a po preliečení bola dňa 30.10. prepustená do domáceho liečenia.

Touto cestou chcem primárovi neurologického oddelenia MUDr. Gurčíkovi a celému kolektívu zdravotníckych i nezdravotníckych pracovníkov tohto oddelenia poďakovať za ľudský, odborný a profesionálny prístup k pacientom a to nielen k mojej manželke, ale aj k iným, dovolím si povedať, pacientom, ktorým predlžujú život. Toto poďakovanie patrí aj primárke Int. Oddelenia MUDr. Orolinovej a celému jej kolektívu, MUDr. Knapíkoviz urologického oddelenia a kolektívu, primárovi MUDr. Osifovi z hematologickej ambulancie, MUDr. Počubayovej a kolektívu jej oddelenia NsP Levoča. V ich zodpovednej práci im prajem predovšetkým veľa zdravia, trpezlivosti k pacientom a čo najmenej pacientov. To všetko prajem aj ich rodinám.

 

Jozef Krajník, pacient Bijacovce


Poďakovanie personálu urologického oddelenia

8.3.2018

Vážený pán riaditeľ,

touto cestou sa chcem poďakovať personálu urologickému odd. nemocnice AGEL v Levoči.

Presunom z interného odd. v Humennom dňa 30.1.2018 na urologické odd. v Levoči som prežívala veľký stres . Mala som malú dušičku, čo sa bude ďalej diať, nakoľko som nikdy na takom odd. ešte neležala. Vyzdvihujem profesionálny prístup prijímajúceho lekára, ošetrujúcej lekárky , lekárovi na sále a celého personálu, ktorí mi všetko trpezlivo vysvetlili, upokojili a mali veľmi ľudský prístup.

Celé oddelenie  s lekármi, sestrami a celým personálom pôsobili na mňa príjemne, zaujímajúc sa o pacienta. Dnes je to veľkou vzácnosťou.

Ďakujem.

A. J

Humenné

5.2.2018


Kolektív detského oddelenia

8.3.2018

Ďakujeme

Celému kolektívu detského odd. za pozornosť a starostlivosť , ktorá sa nám dostala za ochotu a pomoc za milé slová a povzbudzujúci úsmev, za vašu trpezlivosť, za všetko.

P.S : Po návrate domov, sa syn znova pýtal do nemocnice 😊

 M.F so synom

Február 2018


Poďakovanie MUDr. Tatiane Albertovej

3.10.2017

Vážené vedenie nemocnice Agel,
dovolte mi touto cestou, v mene celej našej rodiny, podakovať pani MUDr.Tatiane Albertovej z onkologického ambulancie za jej láskyplný prístup, profesionalitu a ochotu vždy pomoct při liečbe našej maminky. Je to doktorka z velkým srdcom, ktorých je málo. Mala som možnost byť u toho, keď som robila doprovod mamke na rozličné vyšetrenia a verte mi, nie vždy bol prístup zdravotnikov profesionalný. O to viac si vážím práce paní MUDr.Albertovej, ktorá do svojho poslania pomáhať druhým vkladá to najdoležitejšie "srdce".
Priala by som Vám ako vedeniu a nám ako budúcím pacientom viac takychto lekárok pracujúcich na maximum, pre ktorých je pacient na prvom mieste.
S pozdravom E.G.


Poďakovanie rádiodiagnostickému oddeleniu

10.8.2017

Dňa 1.8.2017 sme boli ja, moja sestra a naša mamka vyšetrované u vás na Mamografii.Touto cestou sa chceme veľmi pekne poďakovať vašej pani sestričke, ktorá nás doobeda vyšetrovala, resp.snímala, za jej úžasný kladný prístup k nám pacientkám,z a láskavosť a príjemné komunikovanie.

S pozdravom Z.L., Krompachy.

 


Poďakovanie urologickému oddeleniu

8.7.2017

Chcem poďakovať Primárovi a celému urologickému oddeleniu za starostlivosť, služby a príjemný prístup.

S pozdravom P.K.

 


Poďakovanie urologickému oddelenie a OAIM

6.7.2017

Ja, dole podpísaný, R.K. týmto listom chcem poďakovať za záchranu môjho života a starostlivosť, ktorá mi bola poskytnutá : primármi, lekármi, a sestrami, ošetrovateľmi a sanitármi s oddelenia ARO a UROLÓGIE. Zvlášť chcem poďakovať p. primárovi Urológie, ktorý mi každý deň pomáhal veriť v moje uzdravenie. Nie som ešte úplne zdravý, ale aj to ako sa cítim a v akom som stave som,  vďačím jemu a celému personálu nemocnice a prajem veľa pracovných úspechov.

S pozdravom Váš vďačný pacient R.K.,  Spišské Vlachy


Poďakovanie MUDr. Ladislavovi Gurčíkovi, PhD.

1.6.2017

Vážený pán primár,

na vašom oddelení JIS bol v dňoch 26.4. - 3.5.2017 hospitalizovaný môj otec J.K. pre náhle zhoršenie reči, chôdze.../CMP. Veľmi oceňujem vysokú odbornú starostlivosť, laskavosť a pozornosť, ktorá mu bola personálom vášho oddelenia venovaná. Každým dňom robí pokroky a my máme radosť, že aj v tomto vysokom veku môže byť s nami.

Nech sa vám stále darí vracať nemocným nádej, že každý ďalší deň môže byť lepší, kvalitnejší.

Srdečná vďaka celému vášmu kolektívu od

rodiny pacienta K.

Za všetkých jeho dcéra M.K.

 

 


Poďakovanie chirurgickému oddeleniu

31.5.2017

Dovoľte mi touto cestou vyjadriť úprimné poďakovanie oddeleniu všeobecnej a úrazovej chirurgie, špeciálne pánovi primárovi MUDr. Edwardovi Huľovi, PhD. za vysokoprofesionálny, ústretový a ľudský prístup počas mojej hospitalizácie a operačného zákroku s akým som sa doteraz nestretol. Celé oddelenie všeobecnej a úrazovej chirurgie pod vedením pána primára je na vysokej odbornej i vedomostnej úrovni a poskytované služby prevyšujú očakávania aj najnáročnejšieho pacienta. Celému kolektívu želám do budúcnosti veľa úspechov a množstvo spokojných pacientov.

Ešte raz úprimná vďaka za pomoc a profesionálny prístup.

S úctou a so srdečným pozdravom Ing. M.J., Spišská Nová Ves

 


Poďakovanie internému oddeleniu

30.5.2017

Vážené vedenie nemocnice,

pred niekoľkými dňami prišiel  som na Vaše interné oddelenie ako dedko, ktorý nedokázal stáť poriadne na vlastných nohách. No asi po piatich dňoch zlaté ruky vašich sestier dokázali si s čarovnou vodou poradiť a urobili zo mňa spoločenského pána.

Nestačilo to – a po ďalších piatich dňoch – zlaté ruky vašich sestier dokázali z čarovnou vodou si poradiť a urobili zo mňa parketového majstra,  kde pozývam sestry so zlatými rukami na jedno argentínske tango.

Dovoľte mi, aby som sa z úprimného srdca poďakoval nielen za seba, ale za všetkých  pacientov  II. poschodia.  Bola to vzorná a príkladná starostlivosť o nás všetkých, robili to s veľkou láskou k nám pacientom.A za takýto láskavý prístup, chcem sa ešte raz z úprimného srdca poďakovať celému vášmu kolektívu za láskavý prístup k nám pacientom.

Za takú starostlivosť nestačí iba poďakovať sa, ale vyslovujem celému kolektívu hlboké, hlboké Pán Boh zaplať.

pacient G., Levoča

 


Poďakovanie MUDr. Ingrid Dzurňákovej, MBA

19.5.2017

Vážená pani MUDr. Ingrid Dzurňáková, MBA,

dovoľte mi, aby som Vám touto cestou vyjadrila poďakovanie za Vašu aktívnu účasť na odbornom seminári Učíme pre prax konaného dňa 26. apríla 2017 v hoteli Lineas na Budovateľskej ulici v Prešove.

Osobitne Vám chcem poďakovať za Váš profesionálny prístup k problematike. Vaša odborná prednáška a následná diskusia boli prínosom pre všetkých účastníkov seminára.

S úctou

Stredná zdravotnícka škola

Prešov

PhDr. E.N., PhD. riaditeľka

 


Poďakovanie chirurgickému oddeleniu

28.4.2017

Som dlhoročný diabetik s rôznymi pridruženými diagnózami. V roku 2015 sa mi na dolných končatinách objavili defekty, ktoré boli liečené na rôznych oddeleniach, chirurgia, cievne, hyperbarická komora. Nakoľko sa tieto rany neliečili, resp. pretrvávali a zväčšovali sa hľadali sme ďalšie rôzne možnosti. Nakoniec sme sa dozvedeli o Levočskej nemocnici resp. chirurgii chronických rán, kde som bol bez problémov prijatý začiatkom roku 2016, na vyšetrenie a následne liečenie. Nakoľko pri týchto ranách pretrvávali aj bolesti bol som v nemocnici aj hospitalizovaný cca 10 dní. Nakoľko sa jedná o staršiu nemocnicu, bol som prekvapený starostlivosťou a opaterou lekárov , primárom MUDr. Huľom a hlavne ošetrujúcimi lekármi MUDr. Strelkom a MUDr. Kleinovou a taktiež sestričkami a ostatným zdravotným personálom. Uvedenú nemocnicu som raz mesačne navštevoval cca 10 mesiacov, kde mi ambulantne ošetrovali rany, ktoré boli pôvodne k amputácii prstov. Dnes tieto rany sú v úplnom poriadku a nastalo aj prekrvenie ciev. Ešte raz veľká vďaka za maximálny humánny a ľudský prístup, žiadne dlhé čakania, skoro minútová presnosť na ošetrenie .
Prajem celému personálu veľa zdravia, vytrvalosti ale tiež aby sa ich nemocnica ďalej rozvíjala , aby mohli pracovať aj v lepších podmienkach, vďačný pacient

G. M. s rodinou, Bretejovce

Veľká vďaka!

 


Poďakovanie chirurgickému oddeleniu

7.4.2017

Rada by som sa aj touto formou poďakovala kolektívu chirurgického oddelenia pod vedením pána primára MUDr. Edwarda Huľa, PhD.
Pán primár je veľmi profesionálny a ochotný človek, s mimoriadne ľudským prístupom k pacientom.
K príjemným a milým lekárkam patria i MUDr. Miriam Kleinová a MUDr. Gabriela Komorová.
Moja vďaka však patrí všetkým lekárom i personálu, s ktorými som prišla do kontaktu, i keď ich nepoznám, a to aj z oddelenia anestéziológie, ktorí tiež prispeli k úspešnej operácii.
Ďakujem i MUDr. Pavlovi Ščurkovi z chirurgickej ambulancie za odbornú starostlivosť a trpezlivosť pri pravidelných kontrolách.
Vďačná som i obetavým sestričkám z oddelenia aj z ambulancie za ich prácu a milý prístup, a tiež asistentom i ďalším zamestnancom, ktorí zabezpečovali bežnú prevádzku na oddelení.

Stav nášho zdravotníctva som dlho poznala iba z médií, a nebolo to veľmi priaznivé poznanie.
Keďže som v levočskej nemocnici strávila dva týždne a ďalšie tri mesiace navštevovala chirurgickú ambulanciu, môžem konštatovať, že zdravotná starostlivosť i prístup k pacientom na tomto oddelení je na veľmi dobrej úrovni.

Myslím si, že aj táto nemocnica a oddelenie majú svoje problémy, vyplývajúce z celkovej situácie v našom zdravotníctve, ale ako pacientka som ich vôbec nepocítila, za čo naozaj patrí všetkým veľká vďaka.

S pozdravom
Ing. E. M.


Poďakovanie urologickému oddeleniu a OAIM

22.3.2017

Vážený pán riaditeľ Mgr. Jaška,


dovoľte mi srdečne poďakovať sa za vysoko profesionálny, ľudský a milý prístup zdravotníckeho personálu, konkrétne na Urologickom oddelení, kde som 16.3.2017 prvýkrát v živote absolvoval kratší operačný zákrok pod vedením primára MUDr. Petra Šimu. Zároveň sa chcem poďakovať anestéziologickému tímu pod vedením primára OAIM MUDr. Petra Makaru, ktorý dohliadal nad mojimi vitálnymi funkciami pri vynikajúco prevedenej regionálnej - spinálnej anestézii.
Totiž prvýkrát som si vyskúšal byť na strane hospitalizovaného pacienta, vyskúšať si pobyt v nemocnici a premiérovo, v tej Vašej, levočskej.
Chcem Vám zaželať veľa spokojných, vďačných a uzdravených pacientov pri profesionálnom, spokojnom a empatickom zdravotníckom personáli.
S pozdravom

 

MUDr. T. M. K.


Poďakovanie psychiatrickému oddeleniu

20.2.2017

Neviem ani ako by som mal začať, ale slovíčko ako Ďakujem je veľmi málo. Prišiel som pred štrnástimi dňami  na psychiatrické lôžkové oddelenie akútne. Bol som tam jeden deň, tých ostatných trinásť som na „zmiešanom“  a spoznal som tam za štrnásť dni skvelých, úprimných, srdečných, prístupných ošetrovateľov, sestričky, lekárov, ktorí dajú do svojej práce všetko, celé svoje srdiečko, láskavosť a obetavosť. Ešte som sa s tým v žiadnom nemocničnom zariadení , s takýmto prístupom k pacientom, nestretol.  Tak aspoň taktom pár slovami sa chcem z úprimnosťou ešte raz poďakovať všetkým lekárom, ošetrovateľom a sestričkám a nie len ja, ale aj ostatní pacienti. Moji najobľúbenejší: MUDr. Larisa Lozsko, Mgr. Klimová Ľubica, Zuzana Čujová, Anna Sažíková, Špak Matej, Špak Jozef, Regec Vladko, Jurčík Rastislav aj ostatnému personálu prajem veľa pracovných úspechov. Pre všetkých ešte raz veľké ďakujem. Ďakujem aj upratovaciemu servisu.

Nečitateľné podpisy.


Poďakovanie chirurgickému oddeleniu

17.2.2017

Dovoľujem si touto cestou vyjadriť úprimné poďakovanie kolektívu zamestnancov chirurgického oddelenia – všetkým lekárom, zdravotným sestrám a ošetrovateľom za zodpovednú a obetavú prácu a príkladnú starostlivosť, ktorú mi poskytli počas mojej hospitalizácie vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou v Levoči v čase od 30.1.2017 do 10.2.2017. Bola mi poskytnutá ihneď po prijatí patričná zdravotná starostlivosť s potrebnými vyšetreniami vrátane.
 

Moje osobitné poďakovanie patrí MUDr. Huľovi, MUDr. Mártyásovi, MUDr. Kleinovej a ich operačnému tímu za odborný a profesionálny prístup.


Zamestnanci oddelenia boli vždy ochotní, milí a empatickí aj napriek záťažovým situáciám, ktoré denne prináša ich práca. Verím, že takýmto prístupom a profesionalitou prispeli k rýchlejšiemu uzdraveniu nielen mne, ale aj ostatným pacientom.
Zachraňovať ľudské životy je zodpovedná a u nás nedostatočne ohodnotená práca, preto Vám patrí všetka úcta. Dovoľte, aby som Vám v ďalšej práci poprial veľa úspechov, spokojných pacientov, v osobnom živote veľa lásky, zdravia, pohody a Božieho požehnania.
S pozdravom
Spokojný pacient P. G.


Poďakovanie internému oddeleniu

16.1.2017

Dňa 10.01.2017 v skorých ranných hodinách som sprevádzal môjho syna pri akútnom lekárskom vyšetrení na internom oddelení Vašej nemocnice. Touto cestou chcem poďakovať Vašej lekárke MUDr. Veronike Živčákovej za perfektný, vysoko profesionálny prístup k pacientovi a aktívny prístup k celej situácii.

Prosím vyššie uvedené tlmočte riaditeľovi nemocnice.

S pozdravom

Ing. V. Š.

 


Poďakovanie očnej ambulancii

29.11.2016

Ako dlhoročný pacient chcem sa poďakovať za zrekonštruované priestory očného oddelenia nemocnice Levoča, čo pozitívne vplýva nielen na pacientov, ale aj na personál. Zároveň vyjadrite našu vďaku celému personálu očného oddelenia.

J. G.

 


Poďakovanie urologickému oddeleniu

4.10.2016

Vážené vedenie Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, a.s.

v dňoch od 25. – 30. septembra 2016 som bola hospitalizovaná na Urologickom oddelení v Levoči, kde som postúpila plánovanú operáciu obličky.

Dovoľte mi touto cestou poďakovať lekárom, zdravotným sestrám za odborný a empatický prístup ako pred operáciou, tak pri pobyte na JIS-ke a na oddelení po vykonanom zákroku. Lekári a zdravotné sestry pristupovali k potrebným predoperačným a pooperačným procedúram profesionálne a s pochopením môjho zdravotného stavu v jednotlivých fázach hospitalizácie.

Osobitne vy som chcela poďakovať primárovi urologického oddelenia MUDr. Petrovi Šimovi za odborný, profesionálny a hlavne ľudský prístup počas mojej hospitalizácie a zaželať mu dobré zdravie, energiu, ktorú potrebuje pri vykonávaní tak náročného povolania.

S pozdravom

V.L., Veľká Lomnica


Poďakovanie chirurgickému oddeleniu

26.9.2016

Rada by som vyslovila poďakovanie MUDr. Denysovi Volnenkovi za jeho odborný prístup. Pán doktor je veľmi profesionálny a k pacientovi ústretový a empatický. Taktiež moja vďaka patrí sestrám na chirurgickom oddelení konkrétne pani Alene Osuskej. Bola som milo prekvapená jej príjemným vystupovaním, starostlivosťou a odborným prístupom.

S pozdravom spokojná pacientka Mgr. H.


Poďakovanie lekárom chirurgického oddelenia

30.8.2016

Dovoľte mi, aby som sa týmto listom poďakoval oddeleniu chirurgie pod vedením primára MUDr. Edwarda Huľa.  Bol som dovezený RZP s veľkými bolesťami brucha a vnútorností. Po prvom odbere krvi bol zistený veľmi silný zápal. MUDr. Huľo bol hneď pri mojom lôžku a nasadil liečbu. Chodil ku mne často aj s izbovým lekárom Volnenkom kontroloval brucho a ústup silného zápalu. Bral som veľa infúzií a antibiotík priamo do kanyly. 12 dní bez jedla, pod stálou kontrolou, až kým zápal neustúpil. Bol som dovezený 4.5.2016.  Nástup na lap. operáciu bol 21.6.2016 do 4.6.2016. Operovaný som bol 22.6. 2016 ráno. Operoval ma MUDr. Strelka v spolupráci s MUDr. Huľom.

Som sedem týždňov po operácii, cítim sa dobre. Preto chcem ešte raz poďakovať všetkým lekárom, aj doktorovi Mártyásovi, ktorý mi ošetroval syna epileptika, ktorý dostal záchvat na schodoch, nemohol sa postaviť a pri návšteve chirurgie urobil všetko, aby sa zistilo, či nemá zlomeninu. Prosím Vás poďakujte sestrám a všetkým pracovníkom chirurgie.

Mám 70 rokov a som 20 rokov diabetik. Bol som a chodím, mimo interného, prakticky všade. Som veľmi spokojný a som rád, že levočská nemocnica má zasa dobré meno.

S pozdravom Š. L.

P.S.: Pacienti, ktorí nespolupracujú s lekármi zbytočne nadávajú. Internet ich nevylieči, musí to byť lekár.


Poďakovanie lekárom chirurgického oddelenia

30.8.2016

Vážené vedenie Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, a.s.,

dovoľte, aby som vyjadrila spokojnosť a poďakovanie lekárom chirurgického oddelenia MUDr. Pavlovi Ščurkovi a MUDr. AndrásoviMártyásovi za príkladnú lekársku starostlivosť a vysoko profesionálny a ľudský prístup pri odbornom vyšetrení mojej dcéry 11.8.2016. Oceňujem ich citlivú, trpezlivú a konštruktívnu komunikáciu s následným usmernením, ktorého výsledkom bolo postupné zlepšovanie zdravotného stavu. Poďakovanie patrí aj slúžiacim sestričkám, ktoré svojím vľúdnym a dôsledným prístupom boli nápomocné lekárom i pacientom.  Všetkým želám veľa síl pri výkone mimoriadne zodpovedného povolania. Touto vďakou chcem zároveň podporiť dobrý chýr Vašej nemocnice.

S pozdravom  PaedDr. M. M.


Poďakovanie internému oddeleniu

26.8.2016

Moje veľké poďakovanie patrí celému tímu interného oddelenia lekárom, sestričkám a pomocnému personálu za dôkladnú starostlivosť mojej mamy Alžbety Fedákovej. Prajem celému kolektívu veľa pracovných úspechov.

S pozdravom O.


Poďakovanie urologickému oddeleniu

10.8.2016

Bola som hospitalizovaná v čase od 14.7.2016-22.7.2016 na urologickom oddelení. Bola to moja druhá hospitalizácia po štyroch rokoch. No presvedčilo má a touto cestou sa chcem poďakovať celému oddeleniu od upratovačiek, sanitáriek, sestier a celý personál postupne až po pána primára za špičkovú starostlivosť ústretovosť a hlavne ľudskosť. Klobúk dole. Veľká vďaka.

G.K.

 


Poďakovanie neurologickému oddeleniu

8.8.2016

Volám sa Katarina Horvatová som hospitalizovaná na neurologickom oddelení Levoča. Chcem poďakovať pánovi primárovi MUDr. Gurčíkovi, zastupkyni primára MUDr. Tomašovej a všetkým lekárom, sestričkám a sanitárkam, zvlášť p. Boženke Popovičovej  a upratovačkám za milý prístup a opateru.  Ďakujem veľmi pekne.

H.


Poďakovanie chirurgickému oddeleniu

4.8.2016

Ďakujem pánu riaditeľovi v Levočskej nemocnici, že prijal do zamestnania takéhoto veľmi zodpovedného lekára ako je pán MUDr. Denys Volnenko aj sestričky v prijímacej a operačnej miestnosti. Veľmi im ďakujem za ich zodpovednú prácu pri mojej operácii.

S pozdravom

Š. B., Lúčka


Poďakovanie MUDr. Ladislavovi Gurčíkovi, PhD.

30.6.2016

Dear Mudr. Gurcik,

Just want to say thank you to you and your team for taking the time to evaluate my condition. Your professionalism and dedication is highly appreciated.

Warmest Regards

S. Ch.

 

 


Poďakovanie celému zdravotníckemu personálu očnej ambulancie

16.1.2016

S veľkou úctou chcem poďakovať celému zdravotníckemu personálu očnej ambulancie Všeobecnej nemocnice s poliklinikou, a. s. v Levoči za ich ohľaduplnosť k pacientom, zodpovedný prístup a láskavosť, ktorú prejavujú denne pri výkone svojho náročného povolania.Ich príkladný prístup k pacientom vytvára pokojnú a príjemnú atmosféru.
Vážme si prácu statočných ľudí. 

PhDr. Z.P., Levoča


Poďakovanie urologickému oddeleniu

23.12.2015

Volám sa Jozef Mareček a pochádzam z Trebišova. Vo Vašej nemocnici v Levoči som bol hospitalizovaný od 23.11. do 2.12.2015 na urologickom oddelení. Bol som operovaný na cystu p. MUDr. K. Kolesárovou. Týmto sa chcem veľmi pekne poďakovať jej a tiež všetkým lekárom, sestričkám a pracovníkom na oddelení za ich prístup a starostlivosť. Taktiež som bol veľmi spokojný s izbou a so stravou.

S pozdravom  Mgr. J. M.


Poďakovanie personálu urologického oddelenia

18.11.2015

Na základe mojich zdravotných problémov som mal žiaľ tú možnosť ležať na urologickom oddelení a bol som veľmi milo prekvapený ohľaduplnosťou, obetavosťou a ľudským prístupom lekárov,  sestričiek a vôbec celého personálu k pacientom, teda aj ku mne samému. Touto cestou by som sa len chcel poďakovať celému personálu na tomto oddelení.  A taktiež sestričke a p. doktorovi Knapikovi. Ďakujem, váš bývalý pacient.


Poďakovanie neurologickému oddeleniu

15.10.2015

Vážený Pán primár Gurčík,

toto je veľké poďakovanie na malom kúsku papiera za pomoc a starostlivosť, ktorú som dostala počas pobytu na Vašom oddelení. Od prvého okamihu, keď ma prijala milá a usmievavá pani doktorka v neskorú nočnú hodinu – všetci lekári, zdravotné sestry a personál boli prívetiví, milí, ochotní a nápomocní. Vy sám ste im veľký príklad a vzor! Správajúc sa ku všetkým pacientom s úctou, porozumením, nadľudským prístupom a snahou pomôcť vašou odbornou radou.Ďakujem veľmi pekne za pomoc a starostlivosť o mňa. Veľmi si to vážim a rada by som to nejako odplatila. Ak sa niekedy náhodou ocitnete v Londýne a budete potrebovať pomoc, turistického sprievodcu, či len poradiť kde robia najlepšiu kávu v meste alebo najlepší nedeľný „ROAST“, ozvite sa mi prosím. Veľmi rada „poslúžim“ aj ja J

S pozdravom
B.Z.


Poďakovanie internému oddeleniu

15.10.2015

Chcela by som sa touto formou poďakovať pracovníkom Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, konkrétne celému INTERNÉMU ODDELENIU za ich prvotriednu a kvalitnú lekársku a ošetrovateľskú starostlivosť, ktorú mi poskytli počas môjho pobytu v nemocnici. Poďakovanie patrí všetkým starostlivým ošetrujúcim a službukonajúcim lekárom, zdravotným sestrám z oddelenia a ostatným pracovníkom oddelenia za ich vzornú a obetavú prácu počas môjho pobytu v nemocnici a za ich ľudský a milý prístup, za príkladnú lekársku starostlivosť, odborný ale aj ľudskýprístup. Až keď je človek odkázaný na pomoc lekárov a zdravotníkov dokáže plne oceniť ich prácu a nezastupiteľné postavenie v spoločnosti. Veľmi si ich pre ich prácu a obetavosť vážim a skladám klobúk pred ich odhodlaním pomáhať druhým aj za neľahkých podmienok. Zároveň chcem všetkým zaželať veľa ďalších pracovných úspechov, rodinnej pohody a úspechov v ich ťažkej a namáhavej práci.

S vďakou, úctou, pozdravom a želaním pevného zdravia
E.K., Spišský Štvrtok


Poďakovanie psychiatrickému oddeleniu

15.10.2015

Týmto, by som chcela vyjadriť svoje úprimné poďakovanie a spokojnosť za dokonalú starostlivosť celému zmiešanému psychiatrickému oddeleniu, kde som bola hospitalizovaná od 7.5.-2.6.2015 pod vedením pani primárky MUDr. Gernathovej ako aj izbovej lekárke pani MUDr. Lucií Lapšanskej, ďalej všetkému milému personálu skvelým sestričkám, ošetrovateľom, psychologičkám, psychológovi... Nemôžem nespomenúť pani sestričku Mgr. Ľubicu Klimovú, pána ošetrovateľa Romana....Vďaka patrí všetkým, za ich profesionálny prístup, ochotu, láskavosť, milé a povzbudivé slová. Počas môjho pobytu na oddelení som bojovala s ťažkými depresiami, kto také niečo nezažil, asi ťažko pochopí. Pomaly som snažím v domácom prostredí s mojimi blízkymi zvládať a hlavne mať pod kontrolou môj stav. Počas môjho života som prešla mnohými hospitalizáciami na rôznych oddeleniach, ale s takým milým a profesionálnym prístupom všetkých zamestnancov som sa naozaj nestretla.

Preto pre Vás patrí jedno veľké ĎAKUJEM!


Poďakovanie oddeleniu anestézie a intenzívnej medicíny

15.10.2015

Chcela by som sa touto formou poďakovať pracovníkom Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, konkrétne celému ODDELENIUANESTÉZIEA INTENZÍVNEJ MEDICÍNYza ich prvotriednu a kvalitnú lekársku a ošetrovateľskú starostlivosť, ktorú mi poskytli počas môjho pobytu v nemocnici. Poďakovanie patrí všetkým starostlivým ošetrujúcim a službukonajúcim lekárom, zdravotným sestrám z oddelenia a ostatným pracovníkom oddelenia za ich vzornú a obetavú prácu počas môjho pobytu v nemocnici a za ich ľudský a milý prístup, za príkladnú lekársku starostlivosť, odborný ale aj ľudský prístup. Až keď je človek odkázaný na pomoc lekárov a zdravotníkov dokáže plne oceniť ich prácu a nezastupiteľné postavenie v spoločnosti. Veľmisi ich pre ich prácu a obetavosť vážim a skladám klobúk pred ich odhodlanímpomáhať druhým aj za neľahkých podmienok. Zároveň chcem všetkým zaželať veľa ďalších pracovných úspechov, rodinnej pohody a úspechov v ich ťažkej a namáhavej práci.

S vďakou, úctou, pozdravom a želaním pevného zdravia.
E.K.


Poďakovanie chirurgickému a detskému oddeleniu

16.9.2015

Vážení přátelé,

chtěla bych alespoň tímto mailem moc poděkovat za Vaši obětavou práci a pomoc, kterou jste mě a mým vnukům poskytli ve Vaší nemocnici. Byla jsem spolu se svými vnuky po těžké autonehodě autobusu dne 31.1. 2015 přivezena hlídkou policie na ambulanci. Byli jsme všichni v šoku, měla jsem ohromný strach o život dětí a v první chvíli nevěděla co přesně se děje. Díky Vaší obětavé a profesionální péči, jak na chirurgickém oddělení, tak na dětském oddělení JIP, jsme přestáli první těžké chvíle. Po celý týden hospitalizace se o nás perfektně staral veškerý personál, zejména bych však chtěla jmenovitě poděkovat sestřičce Albětě Ambroziové a sanitárce Aleně Sivecové a panu Markovi Mirošovi. Velice moc děkuji, a chtěla bych vyjádřit díky, neboť v dnešní době jsou takoví lidé pravý poklad. Vaše nemocnice by na ně mohla být skutečně hrdá. Velice  obětavá sestřička Alžběta za celou dobu své služby zcela nadstandardně pečovala o svěřené pacienty, vždy byla jako sluníčko - věřím, že i toto je pro pacienty (nejen pro mne) léčivé. Paní Alena se zachovala také jako úžasný člověk, nabídla mi nad rámec svých povinností koupání, a jiné drobné služby, když viděla, že sama opravdu nemohu (tříštivá zlomenina ramene), pan Marek se perfektně postaral zejména o psychickou podporu, vnukům donesl např. autíčko, povídal si s nimi apod, a snažil se, abychom těžkou chvíli přestáli. Velice nám tento přístup pomohl,  MOC SI CENÍM TAKOVÝCH LIDÍ S TÍMTO PŘÍSTUPEM.
Vím, že toto  "jenom" mail, ale alespoň tak jsem chtěla vyjádřit svoji vděčnost.

A pozdravem
U.B.


Poďakovanie internému oddeleniu

16.9.2015

Úvodom môjho e-mailu vás všetkých pozdravujem. Volám sa Katarína Markoičová, pochádzam z Kežmarku. Mám veľmi chorú mamičku o ktorú sa starám 24 hodín denne. Chcela by som sa poďakovať z celého srdca Internému oddeleniu, chirurgickému oddeleniu a neurologickému oddeleniu za vzornú opateru svojej mamičky Žofii Hanzelékovej z kežmarku. Počas hospitalizácie v Levoči. Celí personál svoju prácu robia zodpovedne, nepozerajú na to či je pacient mobilný alebo imobilný, ale snažia sa im pomôcť.

Ďakujem.


Poďakovanie kolektívu detského oddelenia

16.9.2015

Poďakovanie detskemu odd v Levoči Ďakujem Vám, vážení team lekárov, za záchranu rómskeho dievčatka, Jazmíny Horváthovej. Opätovne si čítam záznamy, zdrav. dokumentácie môjho dievčatka  a vzdávam Vám hold. Zakaždým mám slzy na krajíčku. Vaša práca je skvelá, je anonymná, je nezištná. Nebyť Vás, úžasného tímu lekárov a sestier, moje dievčatko, by dnes bolo mŕtve. Veľmi rada by som poďakovala konkrétnym ľuďom, no z obavy, že niekoho opomeniem to nemôžem urobiť.  Prosím Vás, a zároveň Vám aj ďakujem. Vaša práca má zmysel. Viem, že sa Vám to nie vždy zdá. Napr. p. Horváthová má ďalšie  dieťatko (Filipko) a jeho budúcnosť je neistá, ale želám Vám, pán primár, lekárom a hlavne sestrám hodne sily, lásky a viery a žehnám Vám každý deň, že ste. Detičky za to nemôžu, ich  osud je vo Vašiích rukách. VAŠA PRÁCA   MÁ ZMYSEL, prosím Vás, aj rómske deti majú šancu. ĎAKUJEM VÁM. Nová maminka Jazmínky Horváthovej. Mgr. Miriam Štolfová.Veľmi Vám všetkým na detskom oddelení ďakujem. Slovami sa nedá vyjadriť moja vďaka a úcta voči Vám. Boh Vám žehnaj a prosím, nech to neznie ako klišé.

Mgr. M.Š.


Poďakovanie personálu detského oddelenia

5.8.2015

Bola som hospitalizovaná s bábätkom na detskom oddelení v nemocnici v Levoči. Koncom apríla tohto roku sa našej dcérke zhoršil zdravotný stav a žiaľ, hospitalizácia bola nevyhnutná. Keďže bývame neďaleko Levoče, naša pediatrička rozhodla, že pôjdeme na detské oddelenie do Levoče a keďže nepochádzam z Levoče a nikdy som v tejto nemocnici nebola (osobne mám skúsenosti s nemocnicami  v Kežmarku, Poprade a Košiciach), vôbec som nebola nadšená, že nás posielajú práve do už spomínanej Levočskej nemocnice. Vystrašená, s nervami na konci, s malou dušičkou a pre istotu zapísanými číslami v mobile na detské oddelenia v Poprade a Kežmarku, som v Levoči požiadala o nadštandardnú izbu. Asi každý Levočan – rodič pozná stav nemocnice, teda detského oddelenia. Stará, ošarpaná budova a ten nad štandard je len v tom, že sme na izbe len ja a bábätko. Pre stravu som si mala ísť úplne dole do suterénu a nechať moje bábätko v postieľke, čo som rázne odmietla a pani sanitárke som povedala, že tam jednoducho chodiť nebudem - radšej budem hladná. Možno si poviete výpoveď jednej z ďalších mám, ktoré nemajú ako tráviť voľný čas a písaním si vylievajú srdce. Ale podstata je niekde inde ........ Sedela som na posteli, pozerala na bábätko a čakala, čo bude ďalej. Pani sanitárka prišla o chvíľu opäť a bez toho, aby som ju prosila, mi s úsmevom na tvári priniesla obed dodajúc, že si za to platím, tak nemôžem byť hladná. Bola som ňou veľmi milo prekvapená, narýchlo som jej vysvetlila prečo moje dieťa samé nenechám. Ona sa ešte otočila a dodala, aby som si nerobila s večerou starosti – povie kolegyni a večeru mi prinesie. A môj počiatočný stres z toho, že som v levočskej nemocnici s mojim dieťaťom pomaly upadal. Usmiala som sa na ňu a poďakovala. (To sa opakovalo aj ďalšie dni.) O chvíľku niekto zaklopal, prišla sestrička s milým úsmevom na tvári a opýtala sa ako sa máme a či sa bábätku nepohoršilo. Pre mňa, tento zdanlivý rituál, sa opakoval počas celej hospitalizácie niekoľkokrát za deň. Každá jedna sestrička jemne zaklopala a opýtala sa nás, či je všetko v poriadku. Samozrejme, že prebiehali i vizity s pani doktorkou alebo samotným pánom primárom. Prečo vlastne toto všetko opisujem? Tento list alebo úvahu považujem za verejné a úprimné poďakovanie celému detskému oddeleniu levočskej nemocnice. Takýto ľudský prístup som naozaj nikde nezažila. Dokonca môžem povedať, že nám tam bolo výborne. Pracujú tam ľudia, profesionáli, so srdcom a pôsobením na pravom mieste. Úsmev, pochopenie, cit, empatia, trpezlivosť .... toto sú charakteristické vlastnosti ľudí na detskom oddelení. Špeciálne poďakovanie patrí zvlášť pánovi primárovi, MUDr. Tkáčovi. Prístup samotného pána primára je neuveriteľne ľudský. Jeho vyjadrovanie, pokojná povaha a jemný úsmev vyžarujú pokojnú atmosféru do nemocničného ovzdušia, ktoré detičky ale aj ich mamky potrebujú. Prísť za pacientom niekoľkokrát za deň, šeptom sa opýtať ako sa má bábätko, nezobudiť ho, ale jemne pohladiť bolo pre mňa ako matku to najdôležitejšie čo upokojilo mňa i moje dieťa. A ja ako matka mám hrejivý pocit pri pomyslení, že som si našťastie nevybrala inú nemocnicu ako tú, v kráľovskej Levoči.

S veľkou vďakou mamička