V ambulanciách levočskej nemocnice sa budú príznakoví pacienti ošetrovať v neskorších ordinačných hodinách, rozhodnutie vyplýva z usmernenia Ministerstva zdravotníctva SR

17.9.2021

Nemocnica AGEL Levoča dostala od Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky usmernenie ohľadom ošetrovania ambulantných pacientov. Režim prevádzky ambulancií sa zmení v súlade s epidemiologickými opatreniami. Hlavným cieľom je zabrániť, aby sa v rovnakom čase stretávali pacienti s príznakmi s pacientmi bez klinických príznakov ochorenia covid-19.

Na základe Usmernenia Ministerstva zdravotníctva SR k testovaniu pacientov v ústavných zdravotníckych zariadeniach (nemocniciach), poliklinikách, zdravotných strediskách združujúcich zdravotnícke zariadenia ambulantnej zdravotnej starostlivosti a ambulanciách zo dňa 24. 08. 2021, Nemocnica AGEL Levoča a. s. upravila režim ošetrovania pacientov v ambulanciách zdravotníckeho zariadenia v platnosti od 16. septembra 2021 nasledovne:

Ošetrovaní bez obmedzení budú pacienti „OTP“, ktorí nemajú klinické známky infekcie covid-19 (horúčka, kašeľ, sťažené dýchanie, strata čuchu a chuti):

• kompletne zaočkovaní,

• testovaní (PCR test nie starší ako 72 hod., AG test nie starší ako 48 hod.),

• prekonali ochorenie covid-19 za posledných 180 dní.

Ošetrovaní v ambulanciách po 13.00 hod., resp. ku koncu ordinačných hodín podľa jednotlivých ambulancií (pri vyšetrení budú u zdravotníckeho personálu použité OOPP), budú ošetrení:

• pacienti, ktorí nemajú príznaky ochorenia covid-19, ale nespĺňajú kritériá ,,OTP (nie sú očkovaní, testovaní alebo neprekonali ochorenie v posledných 180 dňoch),

• všetci pacienti, ktorí majú príznaky možného ochorenia covid-19 (horúčka, kašeľ, sťažené dýchanie, strata čuchu a chuti), aj u pacientov, ktorí spĺňajú ,,OTP“.

„Neodkladná starostlivosť, teda akútne stavy budú posúdené a šetrené lekárom ambulancie individuálne. Cieľom týchto opatrení je zníženie rizika možnej nákazy ochorením covid-19 v našom zdravotníckom zariadení. Záleží nám na zdraví našich pacientov a zdraví našich zdravotníkov a kolegov,“ informuje riaditeľ Nemocnice AGEL Levoča, Ing. František Lešundák. „Verejnosti vopred ďakujeme, že bude rešpektovať rozhodnutie režimu ambulantnej starostlivosti. Sme presvedčení, že obozretnosťou a vzájomným rešpektom sa vyhneme kritickým situáciám a vytvoríme bezpečné prostredie pre našich pacientov a zdravotníkov,“ dodáva riaditeľ nemocnice Ing. František Lešundák.