Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

O nemocnici

Levočská nemocnica pozýva širokú verejnosť na Deň otvorených dverí

19.5.2017

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, vo štvrtok, 8. júna 2017 usporiada 2. ročník Dňa otvorených dverí (DOD). Podujatie začne o 10:00 hodine pri chirurgickom pavilóne. DOD zahrnie bezplatné meranie očného tlaku, cvičenie s fyzioterapeutmi a množstvo rôznych aktivít aj pre škôlkarov, žiakov predškolských zariadení a základných škôl, ktoré sa budú odohrávať pri fontáne chirurgického pavilónu v areáli nemocnice.

Na podujatie pod názvom Deň otvorených dverí 2017 pozývame školské družiny, detí predškolských zariadení, študentov základných škôl, a širokú verejnosť. Návštevníci si budú môcť bezplatne zmerať očný tlak. Meranie očného tlaku je najdôležitejšou prevenciou pred glaukomovým ochorením, ktoré je veľmi nebezpečné a postihuje  4%  populácie. Ochorenie, vo väčšine prípadov, človek nepostrehne,  postupne stráca zrak a táto strata je zvratná. Po 40. roku života toto vyšetrenie by mal absolvovať každý človek. „Našim cieľom je poskytnúť verejnosti prevenciu pred nezvratným glaukomovým ochorením, ako i  naučiť  deti správnemu držaniu tela a ukázať  prítomným konkrétne cvičenia na konkrétne problémy. Celé podujatie bude moderovať známy moderátor Michal Novák z Popradu a všetci prítomní sa môžu tešiť na malé divadelné predstavenie pre deti, cukrovú vatu a rôzne drobné darčeky,“ uviedol riaditeľ nemocnice Mgr. Miroslav Jaška s tým, že záujemcovia si budú môcť prehliadnuť priestory zrenovovanej očnej ambulancie a deti  sanitné vozidlo.

Poslaním Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča je poskytovať zdravotnú starostlivosť obyvateľom regiónu Spiš i širšieho okolia na úrovni súčasných poznatkov vedy a medicíny. „Sme aktívni v rámci prevencie, diagnostiky ako i rehabilitácie, čo prispieva ku kvalite života obyvateľov. Toto poslanie nemocnica zabezpečuje poskytovaním širokej škály služieb v medicínskej a ošetrovateľskej oblasti. Dôsledne využíva ľudský potenciál, ako i  moderné prístrojové vybavenie dostupného na trhu. Cieľom nás všetkých je také poskytovanie služieb, aby nám klient aj po ukončení hospitalizácie, resp. ambulantnej liečby, zachoval svoju priazeň,“ uzavrel riaditeľ.

Späť

Kontakt pre média

KONTAKT PRE MÉDIÁ

Mgr.Martina Pavliková
Email: hovorca@agelsk.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností skupiny AGEL