Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 53 3332 111 - Spojovateľ
+421 53 3332 211 - Callcentrum RDG

O nemocnici

Levočská nemocnica pozýva širokú verejnosť na Deň otvorených dverí

19.5.2017

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, vo štvrtok, 8. júna 2017 usporiada 2. ročník Dňa otvorených dverí (DOD). Podujatie začne o 10:00 hodine pri chirurgickom pavilóne. DOD zahrnie bezplatné meranie očného tlaku, cvičenie s fyzioterapeutmi a množstvo rôznych aktivít aj pre škôlkarov, žiakov predškolských zariadení a základných škôl, ktoré sa budú odohrávať pri fontáne chirurgického pavilónu v areáli nemocnice.

Na podujatie pod názvom Deň otvorených dverí 2017 pozývame školské družiny, detí predškolských zariadení, študentov základných škôl, a širokú verejnosť. Návštevníci si budú môcť bezplatne zmerať očný tlak. Meranie očného tlaku je najdôležitejšou prevenciou pred glaukomovým ochorením, ktoré je veľmi nebezpečné a postihuje  4%  populácie. Ochorenie, vo väčšine prípadov, človek nepostrehne,  postupne stráca zrak a táto strata je zvratná. Po 40. roku života toto vyšetrenie by mal absolvovať každý človek. „Našim cieľom je poskytnúť verejnosti prevenciu pred nezvratným glaukomovým ochorením, ako i  naučiť  deti správnemu držaniu tela a ukázať  prítomným konkrétne cvičenia na konkrétne problémy. Celé podujatie bude moderovať známy moderátor Michal Novák z Popradu a všetci prítomní sa môžu tešiť na malé divadelné predstavenie pre deti, cukrovú vatu a rôzne drobné darčeky,“ uviedol riaditeľ nemocnice Mgr. Miroslav Jaška s tým, že záujemcovia si budú môcť prehliadnuť priestory zrenovovanej očnej ambulancie a deti  sanitné vozidlo.

Poslaním Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča je poskytovať zdravotnú starostlivosť obyvateľom regiónu Spiš i širšieho okolia na úrovni súčasných poznatkov vedy a medicíny. „Sme aktívni v rámci prevencie, diagnostiky ako i rehabilitácie, čo prispieva ku kvalite života obyvateľov. Toto poslanie nemocnica zabezpečuje poskytovaním širokej škály služieb v medicínskej a ošetrovateľskej oblasti. Dôsledne využíva ľudský potenciál, ako i  moderné prístrojové vybavenie dostupného na trhu. Cieľom nás všetkých je také poskytovanie služieb, aby nám klient aj po ukončení hospitalizácie, resp. ambulantnej liečby, zachoval svoju priazeň,“ uzavrel riaditeľ.

Späť