Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 53 3332 111 - Spojovateľ
+421 53 3332 211 - Callcentrum RDG

O nemocnici

„Jéééj, moja sestrička,“ spomína si na náhodné stretnutie s pacientmi Magdaléna, ktorá pracuje v levočskej nemocnici 52 rokov

12.5.2022

Magdaléna Jarabová je najdlhšie pôsobiacou sestrou, ktorá v Nemocnici AGEL Levoča pracuje od roku 1970. Je matkou troch detí, teší sa z vnúčat a na dôchodok sa ešte nechystá. Chýbali by jej ľudia a pracovný kolektív chirurgického oddelenia. Má rada prírodu, turistiku a vo voľnom čase rada navštevuje nové miesta. Kolegovia ju hodnotia ako človeka s ľudským prístupom a neodmysliteľnou súčasťou ich ošetrovateľského tímu.

Sestra Magdaléna Jarabová z Bijacoviec pracuje v levočskej nemocnici neuveriteľných 52 rokov. Je matkou troch detí i modernou babkou svojich vnúčat. „Odjakživa som mala rada deti a vedela som, že chcem pracovať v prostredí, v ktorom sa s nimi budem stretávať. Či už by to bolo v škole, alebo v nemocnici na detskom oddelení. Moje pracovné začiatky boli v jasliach, no nakoniec som začala pracovať na chirurgickom oddelení levočskej nemocnice, ktoré malo v minulosti aj oddelenie detskej chirurgie,“ hovorí o svojich pracovných začiatkoch zdravotníčka Magdaléna.

Napriek tomu, že sa postupom času detská chirurgia levočskej nemocnice vytratila, Magdaléne prirástlo chirurgické oddelenie, pacienti a kolektív k srdcu. „Časom sa všetko mení. Počas svojho pôsobenia som zažila na oddelení niekoľko primárov a nových kolegov. Sme však stále skvelý a súdržný kolektív, pre ktorý som ešte tu a nikam sa nechystám. Ľudia by mi veľmi chýbali,“ opisuje Magdaléna. Vo voľnom čase má veľmi rada výlety, turistiku a nové zaujímavé miesta. S úsmevom si spomína na situáciu na dovolenke, kde z diaľky začula: „Jéééj, moja sestrička!“

„Magdaléna je so svojím ľudským prístupom neodmysliteľnou súčasťou ošetrovateľského tímu. Vie vypočuť, upokojiť a nájsť si čas i na prívetivé slová pre pacientov. Pracuje vždy s úsmevom, vzniknuté problémy rieši bez zbytočných konfliktov, je obetavou sestrou. Na ľuďoch si najviac cení spravodlivosť, svedomitosť, pracovitosť a úprimnosť. Svoju prácu nevníma len ako zamestnanie, ale aj ako poslanie. Kolegovia a pacienti ju poznajú ako človeka s mnohými pozitívnymi vlastnosťami, empatického, ľudského a zodpovedného,“ hodnotia svoju dlhoročnú kolegyňu kolegovia z chirurgického oddelenia.

Späť