V levočskej nemocnici sa zaviedla triáž ambulantných pacientov. Nevzťahuje sa na pacientov s potvrdením „OTP“

28.9.2021

Nemocnica AGEL Levoča sa prispôsobuje súčasnej zhoršujúcej sa pandemickej situácii a aktuálne platnému covid automatu. V súvislosti s tým sa opäť zaviedla triáž ambulantných pacientov. Triáž bude väčšina ambulancií vykonávať samostatne a netýka sa pacientov s „OTP“ a pacientov, ktorí idú na odbery.

„Vzhľadom na zhoršenú epidemiologickú situáciu v našom okrese sme boli nútení prispôsobiť podmienky ambulantných vyšetrení tak, aby sme v čo najvyššej možnej miere ochránili našich pacientov a zdravotníkov,“ informuje námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť levočskej nemocnice Mgr. Lucia Boháčová.

„Triáž sa nevzťahuje na pacientov, ktorí sú očkovaní, testovaní (PCR test nie starší ako 72 hodín a AG test nie starší ako 48 hodín) alebo prekonali ochorenie covid-19. Pacienti, ktorí idú na skorý ranný odber triáž taktiež nemusia absolvovať. Pred vyšetrením na ambulancii však vyžadujeme preukázanie sa potvrdením o očkovaní, testovaní alebo prekonaní ochorenia covid-19,“ informuje námestníčka riaditeľa.

Pacienti, ktorí nie sú očkovaní, nemajú potvrdenie o testovaní a neprekonali ochorenie covid-19, budú musieť absolvovať triáž buď na ambulancii alebo v nových priestoroch pod psychiatrickým oddelením.

Triáž sa nevzťahuje na:

1. pacientov, ktorí idú na odber

2. pacientov, ktorí spĺňajú „OTP“ (sú očkovaní, testovaní alebo prekonali ochorenie covid-19) a nemajú príznaky ochorenia

Triáž sa vzťahuje na:

1. pacientov bez potvrdenia o očkovaní, testovaní alebo prekonaní ochorenia covid-19

Triáž v novej budove sa vykonáva pre pacientov:

1. rádiodiagnostického oddelenia

2. urologickej ambulancie

3. internistickej (novej) ambulancie

4. chirurgickej (novej) ambulancie

5. psychiatrickej ambulancie

Triáž ostatých ambulancií sa vykonáva na príslušných pracoviskách.