Levočská knižnica darovala detskému oddeleniu knižné poklady

15.2.2023

Nemocnica AGEL Levoča dostala od knižnice Jána Henkela v Levoči knižné poklady. Štrnásty február nie je len dňom zamilovaných, ale aj Medzinárodným dňom darovania kníh. Pri tejto príležitosti sa môžu malí pacienti na oddelení tešiť na rôzne nové rozprávkové príbehy, ktoré im spestria hospitalizáciu na detskom oddelení.

„Knižnica Jána Henkela v Levoči pri príležitosti Medzinárodného dňa darovania knihy (14. 2.) odovzdala zbierku kníh pre malých pacientov detského oddelenia Nemocnice AGEL Levoča. Venované knihy majú pomôcť deťom, čo najlepšie prežiť nevyhnutný čas hospitalizácie. Knižnica chce zbierku kníh pre hospitalizované deti uskutočňovať pravidelne,“ hovorí riaditeľka knižnice Jána Henkela v Levoči Mgr. Janka Dolanská.

„Veľmi pekne ďakujeme levočskej knižnici za knižné poklady pre naše oddelenie. Naši malí pacienti sa novým príbehom istotne potešia. Od teraz máme k dispozícii rôzne nové tituly detských a rozprávkových kníh, ktoré môžu rodičia čítať svojim deťom počas hospitalizácie. Tešíme sa z titulov ako sú Pipi Dlhá Pančucha, Najkrajšie rozprávky pre najmenších, Leví kráľ, Bambi, Hádaj, ako veľmi ťa mám rád a množstva ďalších príbehov,“ dodáva vedúca sestra detského oddelenia levočskej nemocnice Mgr. Magdaléna Lesňáková.