Levočská nemocnica sa stará o 11 covid pozitívnych pacientov. Pozitivita PCR testov presahuje 55%

2.3.2022

Mnoho pozitívne testovaných zamestnancov Nemocnice AGEL Levoča sa už postupne vracia do práce. K dnešnému dňu nemocnica eviduje 12 zamestnancov pozitívnych na ochorenie covid-19. Aktuálne sa na oddelení covid-19 stará o 11 pacientov. Pozitivita PCR testov za minulý týždeň je stále pomerne vysoká a presahuje 55%. Minulý týždeň sa vo vakcinačnom centre podalo len 34 dávok vakcín Pfizer/BioNTech a v mesiaci marec bude vyčlenená na očkovanie proti koronavírusu vždy streda.

„K dnešnému dňu sa na internom oddelení Nemocnice AGEL Levoča staráme o 11 covid pozitívnych pacientov, z toho 1 potrebuje nazálne aplikovanú ventilačnú podporu s vysokým prietokom plynov, tzv. high flow. Výpadok zamestnancov, u ktorých  bolo potvrdené ochorenie covid-19 sa postupne znižuje. Momentálne evidujeme už len 12 pozitívne testovaných kolegov,“ informuje námestíčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť levočskej nemocnice MUDr. Renáta Bičanovská.

V mobilnom odberovom mieste covid-19 sa minulý týždeň vykonalo 1074 antigénových testov, z ktorých bolo 84 pozitívnych. PCR testov bolo vykonaných 408 a pozitívne potvrdených bolo 226 testov, čo stále predstavuje vysokú pozitivitu (55,4%), informuje PhDr. Anna Rybková, poverená riadením úseku ošetrovateľstva. Minulý týždeň sa vo vakcinačnom centre Nemocnice AGEL Levoča podalo len 34 dávok vakcín Pfizer/BioNTech proti ochoreniu covid-19.

Časový harmonogram vakcinačného centra je neustále aktualizovaný na webovej stránke Nemocnice AGEL Levoča v sekcii „Informácie o očkovaní proti Covid-19“. V mesiaci marec 2022 bude nemocnica očkovať proti koronavírusu vždy v stredu.

Časový harmonogram očkovania vo vakcinačnom centre Nemocnice AGEL Levoča a. s.:

V mesiaci marec 2022

STREDA:              08:00 – 12:00 (registrovaní a neregistrovaní dospelí)

12:30 – 13:00 (registrované a neregistrované deti od 12 do 18 rokov)

12:30 – 13:00 (registrované deti od 5 do 11 rokov)