Vedúce sestry levočskej a kežmarskej nemocnice úzko spolupracujú

28.4.2022

V priestoroch Nemocnice AGEL Levoča sa uskutočnilo stretnutie vedúcich sestier hosťujúcej nemocnice a Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny AGEL. Hlavným dôvodom spoločného stretnutia bolo vzájomné zoznámenie sa a odovzdávanie skúseností z jednotlivých pracovísk za účelom efektívneho využívania synergických efektov týchto zdravotníckych zariadení.

Mnohí možno nevedia, že spolupráca medzi zdravotníkmi naprieč rôznymi zdravotníckymi zariadeniami je často veľmi dôležitá, ba dokonca kľúčová pri záchrane ľudského života a starostlivosti o pacientov. „Kežmarská a levočská nemocnica sú si veľmi blízke. Nielen čo sa týka lokality a spektra poskytovanej zdravotnej starostlivosti, ale aj pomyselným členstvom nemocníc spišského klastra, ktoré v poslednom období vďaka jednotnému vedeniu spolupracujú omnoho intenzívnejšie. Preto sme sa s vedením rozhodli zorganizovať spoločné stretnutie vedúcich sestier a manažérok zmeny týchto nemocníc, aby si vedeli navzájom prakticky pomáhať a odovzdávať skúsenosti,“ informuje organizátorka stretnutia a vedúca úseku ošetrovateľstva kežmarskej a levočskej nemocnice, PhDr. Anna Rybková.

Po stretnutí a zoznámení sa v zasadacích priestoroch nasledovala aj prehliadka oddelení, kde si zdravotníci vymenili praktické skúsenosti. „Stretnutie s levočskými kolegami vnímam veľmi pozitívne. Skutočne sme prežili popoludnie vo veľmi príjemnej atmosfére a porozprávali sme sa o praktických skúsenostiach z našej každodennej praxe. Boli sme sa pozrieť aj na niektorých oddeleniach, aby sme mali predstavu o podmienkach a priestoroch, v ktorých pracujú naši kolegovia,“ hodnotí stretnutie Mgr. Simona Pavlíková, vedúca sestra oddelenia dlhodobo chorých kežmarskej nemocnice.

„Spoločné stretnutie malo pozitívny vplyv na našu prácu a sme radi, že sme sa spoznali s kolegami a kolegyňami v Kežmarku. Keďže naše nemocnice patria do jednej spoločnosti, úzka spolupráca je nie len nevyhnutná, ale aj prospešná kvôli odovzdávaniu skúseností a pomoci do budúcna. V mojom prípade bola debata s kežmarskými kolegyňami obohatená aj o skúsenosti z vakcinačného centra a mobilného odberového miesta covid-19, ktorého prevádzku zabezpečujeme,“ dodáva vedúca sestra oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny levočskej nemocnice, Bc. Marcela Longauerová.