Levočský lekársky deň 2023. Konferencia privítala po štvorročnej prestávke viac ako 100 účastníkov

1.12.2023

Nemocnica AGEL Levoča usporiadala po štvorročnej prestávke Levočský lekársky deň, ktorý ma dlhoročnú tradíciu. Prvý ročník sa konal ešte v roku 1990 a jeho kontinuitu prerušila pandémia Covid-19. Ústredná téma má názov: Významné postavenie menších nemocníc pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti v regióne. Odborné prednášky pre lekárov sú rozdelené do štyroch blokov s rôznymi tematickými okruhmi.

„Tridsaťročnú kontinuitu tohto podujatia prerušila až pandémia Covidu v roku 2020, počas ktorej sme zažili rôzne úskalia nielen v poskytovaní zdravotnej starostlivosti, ale aj v osobnom a pracovnom živote. Nádejame sa, že po štvorročnej prestávke tradícia Levočského lekárskeho dňa zostane neprerušená a tešíme sa na podnetné a odborné príspevky, ktoré prinesie aktuálny 31. ročník,“ hovorí MUDr. Renáta Bičanovská, MBA, námestníčka riaditeľa pre liečebno-preventívnu starostlivosť a predsedníčka organizačného výboru podujatia.

Počas prvého decembrového dňa mali lekári jedinečnú príležitosť zdieľať najnovšie poznatky a skúsenosti z oblasti medicíny. Tento ročník je venovaný téme s názvom Významné postavenie menších nemocníc pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti v regióne. Téma je pre levočskú nemocnicu výstižná a zdôrazňuje aj dôležitosť spolupráce napríklad s Nemocnicou AGEL Košice-Šaca, pretože vďaka jej odborníkom je pacientom levočského regiónu poskytovaná ortopedická zdravotná starostlivosť. Odborné prednášky konferencie boli rozdelené do štyroch blokov s tematickými okruhmi neurológia a psychiatria, kardiológia a kardiochirurgia, intenzívna medicína a chirurgické odbory a na záver kazuistiky a iné medicínske odbory.

„Sme veľmi radi, že môžeme privítať vzácnych hostí. Sú nimi aj lekári a špičkový kolektív odborníkov z Kardiocentra AGEL Košice-Šaca, ktoré je prvým súkromným komplexným kardiocentrom svojho druhu na Slovensku. Svojou prednáškou nás poctil aj prof. MUDr. František Sabol, PhD., MPH, MBA, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Kardiocentra AGEL. Veríme, že odborná konferencia naplní svoje poslanie, a to odovzdávanie vzájomných skúsenosti z medicínskej praxe, čo vedie k zlepšovaniu poskytovania zdravotnej starostlivosti pre pacientov nášho regiónu,“ dodáva riaditeľ Nemocnice AGEL Levoča a nemocníc spišského klastra Ing. František Lešundák.