Levočská nemocnica má pozitívnych pacientov aj na psychiatrickom oddelení

18.3.2022

Nemocnica AGEL Levoča sa stará o 23 covid pozitívnych pacientov. V priebehu týždňa sa vyskytla pozitivita u pacientov psychiatrického oddelenia, ktoré sa stará o väčšinu z nich. V súčasnosti v nemocnici stále platí zákaz návštev. Počet pozitívnych zamestnancov nemocnice na ochorenie covid-19 je 19. Upravený časový harmonogram mobilného odberového miesta covid-19 a vakcinačného centra je stále aktualizovaný na webovej stránke nemocnice.

V priebehu týždňa sa objavila pozitivita aj u pacientov psychiatrického oddelenia levočskej nemocnice. Zdravotníci sa na tomto oddelení starajú o 12 covid pozitívnych pacientov. Skúsenosti s pozitívnymi pacientmi už majú z predošlého obdobia. Prevádzka oddelenia je tak pre všetkých pacientov bez problémov zabezpečená. „Okrem pacientov na psychiatrickom oddelení sa staráme aj o 11 pacientov pozitívnych na ochorenie covid-19 na internom oddelení. Stále evidujeme 19 covid pozitívnych zamestnancov, čo je za obdobie niekoľkých posledných týždňov štandardný počet. Z rokovaní krízového štábu stále vyplýva pre našu nemocnicu zákaz návštev,“ hovorí MUDr. Renáta Bičanovská, námestníčka riaditeľa pre liečebno-preventívnu starostlivosť.

Mobilné odberové miesto covid-19 už nie je počas víkendov v prevádzke. Pandemickú situáciu nemocnica permanentne monitoruje a ponúka komerčné PCR aj antigénové testovanie. „Záujemcovia sa môžu prihlásiť prostredníctvom webovej stránky www.agellab.sk, alebo môžu zaplatiť v hotovosti priamo na mieste. Cena antigénové testovania je 7,99 €. Časové harmonogramy vakcinačného centra a mobilného odberového miesta covid-19 stále aktualizujeme na webovej stránke,“ informuje PhDr. Anna Rybková, poverená riadením úseku ošetrovateľstva levočskej nemocnice.

Časový harmonogram očkovania vo vakcinačnom centre Nemocnice AGEL Levoča a. s.:

V mesiaci marec 2022

STREDA:

08:00 – 12:00 (registrovaní a neregistrovaní dospelí)

12:30 – 13:00 (registrované a neregistrované deti od 12 do 18 rokov)

12:30 – 13:00 (registrované deti od 5 do 11 rokov)

Časový harmonogram mobilného odberového miesta covid-19 Nemocnice AGEL Levoča a. s.:

PONDELOK – PIATOK:

7:00 – 10:00 (PCR testovanie)

10:00 – 15:00 (AG testovanie – objednaní cez www.agellab.sk alebo platba v hotovosti)