Vakcinačné centrum levočskej nemocnice mení prevádzkové časy

6.7.2022

Nemocnica AGEL Levoča počas nadchádzajúceho mesiaca mení prevádzkové časy Vakcinačného centra. Rozhodnutie súvisí najmä s výrazným poklesom záujmu verejnosti o vakcináciu proti koronavírusu.

Vakcinačné centrum levočskej nemocnice je v prevádzke od 15.1.2021 za tento čas zdravotníci zaočkovali celkovo takmer 30 000 záujemcov o vakcínu proti koronavírusu. ,,Vzhľadom na skutočnosť, že výrazne poklesol záujem obyvateľstva o očkovanie a tiež vzhľadom na obmedzeným kapacitám v prebiehajúcej dovolenkovej sezóne, vedenie nemocnice rozhodlo o úprave prevádzkového času vakcinačného centra,“ zdôvodnila PhDr. Anna Rybková, námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Nemocnice AGEL Levoča.

Od prvého júla teda nemocnica bude poskytovať možnosť vakcinácie proti koronavírusu len v dvoch termínoch, a to 13. júla a 27. júla. Ide vždy o párnu stredu, v čase od 12.30 do 14.30 hod. Na očkovanie nie je potrebné sa vopred registrovať. Ak ide o posilňujúcu dávku, záujemca si musí doniesť potvrdenia o predchádzajúcich dávkach vakcíny.