Levočská nemocnica je podľa covid automatu v čiernom okrese, priebeh tretej vlny pandémie má pod kontrolou

26.10.2021

Nemocnica AGEL Levoča je prvýkrát v tretej vlne pandémie súčasťou čierneho okresu. Podľa covid automatu sa v rámci protipandemických opatrení nachádza od 25. októbra 2021 v najvyššom stupni ostražitosti. Nemocnica však má priebeh tretej vlny pandémie pod kontrolou. Okrem niektorých výnimiek platí aj naďalej zákaz návštev a nemocnica tiež pokračuje v očkovaní proti koronavírusu.

„K dnešnému dňu evidujeme  v našej nemocnici 8 pozitívnych zamestnancov na COVID-19, v karanténe je 1 zamestnanec. Čo sa týka hospitalizovaných pacientov, na internom oddelení je aktuálne 11 pacientov s ochorením COVID-19. Počas minulého týždňa bolo vo vakcinačnom centre zaočkovaných 37 osôb prvou dávkou vakcíny od spoločnosti Pfizer/BionTech, 64 osôb druhou dávkou a 99 osôb treťou dávkou. Vakcinačné centrum našej nemocnice je momentálne v prevádzke v stredu a štvrtok, a to od 08.00 hod. do 12.00 hod. a od 12.30 hod. do 14.00 hod. Počas stredajšieho popoludnia sa očkujú deti od 12 do 17 rokov,“ informuje riaditeľ nemocnice Ing. František Lešundák. Očkovanie treťou dávkou vakcíny je možné v zmysle platného nariadenia MZ SR.

Vzhľadom na situáciu vyplývajúcu z covid automatu pre levočský okres aj naďalej platí v nemocnici zákaz návštev. Návštevy je možné povoliť len k pacientom v terminálnom štádiu ochorenia a onkologickým pacientom po posúdení ošetrujúceho lekára, povolené sú aj návštevy kňazov na požiadanie pacienta za účelom podávania sviatosti,“ uviedol riaditeľ levočskej nemocnice Ing. František Lešundák.

Verejnosť má možnosť aj naďalej využiť testovanie v mobilnom odberovom mieste levočskej nemocnice, ktoré je v prevádzke každý deň okrem sviatkov. Počas pracovných dní je v prevádzke od 07.00 hod. do 15.00 hod. Antigénové testovanie prednostne pre ambulantných pacientov sa vykonáva v čase od 07.00 hod. do 08.00 hod.  Po ôsmej hodine nasleduje čas vyhradený pre PCR testovanie. Antigénové testovanie je možné opäť od 10.45 hod. do 14.45 hod. Počas víkendov je testovanie možné od 07.00 hod. do 10.45 hod. Minulý týždeň sa v mobilnom odberovom mieste vykonalo 1265 AG testov, z ktorých bolo 65 pozitívnych a 577 PCR testov, z ktorých bolo 154 pozitívnych.

„Očkovanie je cesta, ktorá nás od pandémie vzďaľuje. Boli by sme radi, keby sa počet testovaných nahradil počtom očkovaných,“ dodal na záver riaditeľ levočskej nemocnice.