V nemocniciach spišského klastra sa počas Veľkej noci nebude testovať

11.4.2022

Nemocnica AGEL Levoča, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o., člen skupiny AGEL a Nemocnica AGEL Krompachy počas veľkonočných sviatkov nebudú mať v prevádzke mobilné odberové miesta. V dňoch 15. – 18. apríla tak nebude možnosť PCR a antigénového testovania na ochorenie covid-19. Mobilné odberové miesta covid-19 budú fungovať v štandardnej prevádzke od utorka 19. apríla.

Mobilné odberové miesta, ktoré prevádzkujú kežmarská a levočská nemocnica nebudú počas veľkonočných sviatkov k dispozícii. „V prípade záujmu sa Levočania budú môcť dať otestovať 18. apríla na Kasárenskej ulici č. 3. MOM ZS Support Levoča bude v prevádzke od 9.00 do 11.00 hod. a vykonávať bude PCR a AG testovanie,“ informuje PhDr. Anna Rybková, vedúca úseku ošetrovateľstva levočskej a kežmarskej nemocnice. „Počas Veľkej noci sa nebude testovať ani v krompašskej nemocnici. V štandardnej prevádzke bude naše mobilné odberové miesto k dispozícii od utorka 19. apríla,“ hovorí námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť krompašskej nemocnice, PhDr. Lenka Gajdošová.