Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 53 3332 111 - Spojovateľ
+421 53 3332 211 - Callcentrum RDG

O nemocnici

Vo vakcinačnom centre levočskej nemocnice podali už 19 300 dávok vakcín

21.7.2021

Vakcinačné centrum Nemocnice AGEL Levoča je v prevádzke už viac ako päť mesiacov. Od 15. februára podali zdravotníci vakcinačného centra 19 300 dávok vakcín proti koronavírusu. Možnosť prihlásenia sa na očkovanie je stále aktuálne prostredníctvom webu www.korona.gov.sk. Ako prví sa vo vakcinačnom centre očkovali zamestnanci levočskej, kežmarskej a krompašskej nemocnice, ktorých bolo dokopy 732. Verejnosť začala nemocnica očkovať v polovici marca 2021.

Vo vakcinačnom centre levočskej nemocnice podal už tím zdravotníkov 19 300 vakcín, prevažne išlo o vakcínu Pfizer/BioNTech. Ako prví sa v levočskom vakcinačnom centre očkovali zamestnanci troch nemocníc patriacich do siete nemocníc AGEL. Za všetky tri nemocnice bolo v priebehu štyroch pracovných dní zaočkovaných 732 zamestnancov. Z toho 317 bolo zaočkovaných z Nemocnice AGEL Levoča, 286 z Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku a 129 z Nemocnice AGEL Krompachy.

Prevádzka vakcinačného centra je v súčasnosti vyhradená na pondelok, stredu a piatok, v čase od 08.00 hod. do 10.30 hod. Výnimka platí v prípade očkovania detí od 12 rokov, ktoré nemocnica očkuje vždy v stredu od 11.30 hod. do 13.00 hod. „V rámci spolupráce s Ministerstvom zdravotníctva SR sme koncom júna otvorili možnosť očkovania aj pre mládež vo veku od 12 rokov. To znamená, že sa v našom vakcinačnom centre môžu dať zaočkovať všetky vekové kategórie, pre ktoré je očkovanie sprístupnené. Počas očkovania tejto vekovej skupiny je nevyhnutná prítomnosť pediatra, zdravotnej sestry z detského oddelenia, a taktiež rodiča, resp. zákonného zástupcu, ktorý dáva súhlas k samotnému očkovaniu. Na očkovanie sa prihlasujú záujemcovia prostredníctvom webu korona.gov.sk, pričom si ako možnosť zvolia naše vakcinačné centrum,“ vraví námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľskú starostlivosť PhDr. Beáta Ružbacká, MPH.

Záujemcovia o očkovanie si môžu vyplniť dotazník a informovaný súhlas v pohodlí domova a už s vyplnenými tlačivami prísť na očkovanie. Môžu si ich stiahnuť na domovskej webovej stránke nemocnice www.nemocnicalevoca.agel.sk v sekcii „Informácie o očkovaní proti Covid-19. Po očkovaní je aj naďalej potrebné dodržiavanie epidemiologických opatrení v zmysle R-O-R. Rúško. Odstup. Ruky. Okrem toho sa pred očkovaním a počas doby od prvého a druhého očkovania neodporúča príjem alkoholických nápojov, keďže alkohol vo vyššej miere znižuje imunitu, čo môže viesť aj k neúčinnosti očkovacej látky.

V súčasnosti nie je možné dať sa v levočskom vakcinačnom centre zaočkovať bez predchádzajúcej registrácie. 


Užitočné informácie po očkovaní proti ochoreniu COVID-19

  1. V mieste vpichu môžete po očkovaní pociťovať bolestivosť, začervenanie a opuch.
  2. V ojedinelých prípadoch sa môžu vyskytnúť prejavy ako mierna horúčka, bolesť hlavy, únava a bolesť svalov. Postačujúce je podanie liekov od teploty alebo od bolesti, podľa individuálnej znášanlivosti.
  3. Prijímajte dostatok tekutín.
  4. V prípade dlhšie trvajúcich ťažkostí je potrebné kontaktovať všeobecného lekára.
  5. Po očkovaní nie je vhodné užívanie alkoholických nápojov. Platí to od prvého očkovania až do ukončenia očkovania, keďže alkohol znižuje funkciu imunitného systému a môže znížiť účinok vakcíny.
  6. Adekvátna ochrana proti ochoreniu COVID-19 začína 7 dní po očkovaní. Podľa súčasného stavu vedomostí je asi 95 ľudí zo 100 chránených pred týmto ochorením.
  7. Po očkovaní je nevyhnutné aj naďalej dodržiavať nariadené protiepidemiologické opatrenia. R-O-R. Rúško. Odstup. Ruky.
Späť