Mnohonásobní darcovia krvi motivovali študentov k darcovstvu

22.6.2023

Minulotýždňový Deň darcov krvi využila aj Knižnica Jána Henkela v Levoči, ktorá pozvala na stretnutie mnohonásobných darcov krvi s mladými gymnazistami. Komorné stretnutie sa konalo na transfúziologickom oddelení Nemocnice AGEL Levoča. Svojimi skúsenosťami prispeli zamestnanci oddelenia aj mnohonásobní darcovia krvi. Cieľom stretnutia bolo priblížiť študentom dôležitosť darovania krvi a motivovať ich k darcovstvu.

Knižnica Jána Henkela v Levoči iniciovala stretnutie darcov krvi – „veteránov“ s mladými gymnazistami. Cieľom komornej diskusie bolo objasnenie dôležitosti krvi a procesy jej spracovania. „Podobné stretnutia vnímame ako veľmi prospešné a pozitívne. Vždy veľmi radi privítame nových členov našej darcovskej rodiny. Ďakujeme zamestnancom Knižnice Jána Henkela v Levoči, ktorí boli iniciátormi tohto stretnutia,“ hovorí MUDr. Rastislav Osif, primár transfúzneho oddelenia, krvnej banky a hematologickej ambulancie.

Študenti z Gymnázia Janka Francisciho Rimavského sa dozvedeli bližšie informácie o krvi, jej nenahraditeľnej dôležitosti, a taktiež o jej spracovaní. „Podľa drobného prieskumu sa niektorí zo študentov prihlásili ako budúci potenciálni darcovia krvi, čo nás nesmierne teší. Srdečná vďaka patrí aj našim stálym a mnohonásobným darcom, ktorí mladým študentom porozprávali svoje počiatočné príbehy, ukázali Janského plakety a motivovali k tejto šľachetnej a dobrovoľnej činnosti,“ dodáva MUDr. Osif.