Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 53 3332 111 - Spojovateľ
+421 53 3332 211 - Callcentrum RDG

O nemocnici

Zrekonštruovaná časť interného oddelenia levočskej nemocnice je už v prevádzke

29.3.2022

Nemocnica AGEL Levoča začala v minulom roku s rekonštrukciou časti interného oddelenia. V súčasnosti je vynovená časť už v prevádzke a plnohodnotne slúži pacientom a personálu. Rekonštrukciou prešli tri štandardné a jedna nadštandardná pacientska izba, sociálne zariadenie, kúpeľňa, realizovali sa nové rozvody elektroinštalácie či kyslíka. Investícia tejto časti predstavovala 150 000 eur. V blízkej budúcnosti je plánovaná aj rekonštrukcia jednotky intenzívnej starostlivosti (JIS).

Interné oddelenie levočskej nemocnice má zrekonštruovanú lôžkovú časť. Ide o štyri izby, ktorými sú jednolôžková nadštandardná, dvojlôžková, trojlôžková a štvorlôžková izba pre pacientov. Vynovené sú aj sociálne zariadenia, kúpeľňa, čistiaca miestnosť a sklad bielizne. „Investícia do rekonštrukcie časti interného oddelenia bola vo výške 150 000 eur. V súčasnosti už máme schválený rozpočet, ktorý vyčleňuje finančné prostriedky aj na rekonštrukciu časti jednotky intenzívnej starostlivosti. Rekonštrukcia priestorov a vylepšovanie zdravotnej starostlivosti o pacientov je pre našu nemocnicu priorita, rovnako ako aj lepšie podmienky a pracovné prostredie pre našich zamestnancov,“ informuje riaditeľ levočskej nemocnice a nemocníc spišského klastra, Ing. František Lešundák.

Jednotlivé lôžka zrekonštruovanej časti interného oddelenia majú prístup k zvýšenej koncentrácii kyslíka. Rozsah rekonštrukcie pozostával aj z rozšírenia rozvodov elektroinštalácie a kyslíkových rozvodov, presadenia sadrokartónových stien, výmeny PVC v izbách a na chodbe, maľby stien, výmeny svietidiel a rekonštrukcie sociálnych zariadení s výmenou obkladov a dlažieb.

Späť