Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 53 3332 111 - Spojovateľ
+421 53 3332 211 - Callcentrum RDG

O nemocnici

Hráči Majstra Slovenska a víťaza Pohára AS Trenčín vo futbale a osobnosti slovenského hokeja pomôžu detskému oddeleniu v Levoči

14.6.2015

Zahrať si, pobaviť sa a podporiť správnu vec prídu do Levoče hviezdy slovenského futbalu a hokeja. Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, v spolupráci s Mestom Levoča a futbalovým mužstvom AS Trenčín, zorganizovala benefičný futbalový zápas, ktorý sa uskutoční v nedeľu 14. júna 2015 o 14:30 hod. v Mestskej športovej hale Levoča. V tíme majstrov Slovenskej republiky 2014/2015 a víťazov Slovenského pohára 2014/2015 si zahrajú brankár Igor Šemrinec, Stanislav Lobotka, Matúš Bero, Lukáš Skovajsa a Dávid Guba. V tíme hokejistov sa zahrajú Ľuboš Bartečko, Miroslav Šimonovič, Jaroslav Obšut, Martin Kuľha, Miroslav Škovira, Ľubomír Vaic, Marek Zagrapan, Denis Godla, Adam Jánošík a Dušan Brincko. Výťažok z tohto výnimočného podujatia bude použitý na spolufinancovanie pri tvorbe nadštandardných izieb detského oddelenia.

Benefičný futbalový zápas by nemal uniknúť nikomu, kto chce zvýšiť kvalitu zdravotnej starostlivosti v levočskej nemocnici. V zápase si zmerajú sily zamestnanci Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča na čele s riaditeľom nemocnice a Fortuna-ligovým futbalovým rozhodcom Miroslavom Jaškom posilnený o Mareka Janečku, rodáka z Levoče a známeho futbalového hráča, proti osobnostiam slovenského futbalu a hokeja. Okrem futbalu si bude možné vydražiť dres hviezd, prebehne autogramiáda, budú sa rozdávať darčeky. „Sme radi, že sa k tejto už každoročnej benefičnej akcii pridali zamestnanci nemocnice, Mesta Levoča a tiež nás veľmi teší účasť výborných futbalistov a hokejistov, ktorí nielen reprezentujú naše obce, mestá, krajinu, ale ukázali opäť  veľké srdce a prídu podporiť detské oddelenie v Levoči,“ uviedol riaditeľ nemocnice Mgr. Miroslav Jaška.

„Cieľom vybudovania celkom nových moderných nadštandardných izieb bude zabezpečenie vyššej kvality a komfortu pre pacientov tohto regiónu. Možnosťou využitia nových izieb budú môcť s našimi najmenšími pacientmi ostať aj rodinní príslušníci, vysvetlil riaditeľ s tým, že by zároveň došlo  aj k výmene podlahových krytín, dverí, vybudovania nových sociálnych zariadení a zakúpeniu nového nábytku.

Vstupné na futbalový zápas sú dve eurá. V rámci zápasu prebehne dražba dresov všetkých zúčastnených hráčov a originálnymi autogramami. „Príďte sa pozrieť na majstrov Slovenskej republiky vo futbale, hviezdy slovenského hokeja vrátane majstrov sveta z roku 2002 a zároveň podporiť detské oddelenie Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča,“ dodal riaditeľ nemocnice.

Za minulé roky sa v rámci benefičných podujatí vyzbieralo viac ako 2400 EUR, z ktorých  bol výťažok použitý na kúpu moderného neurologického prístroja, ktorý pomáha v liečbe ochorení a bolestí chrbtice. Prístroj v hodnote 8 tisíc dolárov už rok slúži pacientom levočskej nemocnice ako jeden z mála svojho druhu na Slovensku. V minulom roku sa zakúpil profesionálny  ultrazvukový inhalátor Omron a inhalačný prístroj s UltraAIR technológiou, ktoré pomôžu detským pacientom pri liečbe akútnych, ale aj chronických ochorení dýchacích orgánov, hlavne subglotických laryngitíd, laryngotracheitíd, bronchopneumónií či bronchiálnej astmy.

Späť