Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

O nemocnici

Hráči Majstra Slovenska a víťaza Pohára AS Trenčín vo futbale a osobnosti slovenského hokeja pomôžu detskému oddeleniu v Levoči

14.6.2015

Zahrať si, pobaviť sa a podporiť správnu vec prídu do Levoče hviezdy slovenského futbalu a hokeja. Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, v spolupráci s Mestom Levoča a futbalovým mužstvom AS Trenčín, zorganizovala benefičný futbalový zápas, ktorý sa uskutoční v nedeľu 14. júna 2015 o 14:30 hod. v Mestskej športovej hale Levoča. V tíme majstrov Slovenskej republiky 2014/2015 a víťazov Slovenského pohára 2014/2015 si zahrajú brankár Igor Šemrinec, Stanislav Lobotka, Matúš Bero, Lukáš Skovajsa a Dávid Guba. V tíme hokejistov sa zahrajú Ľuboš Bartečko, Miroslav Šimonovič, Jaroslav Obšut, Martin Kuľha, Miroslav Škovira, Ľubomír Vaic, Marek Zagrapan, Denis Godla, Adam Jánošík a Dušan Brincko. Výťažok z tohto výnimočného podujatia bude použitý na spolufinancovanie pri tvorbe nadštandardných izieb detského oddelenia.

Benefičný futbalový zápas by nemal uniknúť nikomu, kto chce zvýšiť kvalitu zdravotnej starostlivosti v levočskej nemocnici. V zápase si zmerajú sily zamestnanci Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča na čele s riaditeľom nemocnice a Fortuna-ligovým futbalovým rozhodcom Miroslavom Jaškom posilnený o Mareka Janečku, rodáka z Levoče a známeho futbalového hráča, proti osobnostiam slovenského futbalu a hokeja. Okrem futbalu si bude možné vydražiť dres hviezd, prebehne autogramiáda, budú sa rozdávať darčeky. „Sme radi, že sa k tejto už každoročnej benefičnej akcii pridali zamestnanci nemocnice, Mesta Levoča a tiež nás veľmi teší účasť výborných futbalistov a hokejistov, ktorí nielen reprezentujú naše obce, mestá, krajinu, ale ukázali opäť  veľké srdce a prídu podporiť detské oddelenie v Levoči,“ uviedol riaditeľ nemocnice Mgr. Miroslav Jaška.

„Cieľom vybudovania celkom nových moderných nadštandardných izieb bude zabezpečenie vyššej kvality a komfortu pre pacientov tohto regiónu. Možnosťou využitia nových izieb budú môcť s našimi najmenšími pacientmi ostať aj rodinní príslušníci, vysvetlil riaditeľ s tým, že by zároveň došlo  aj k výmene podlahových krytín, dverí, vybudovania nových sociálnych zariadení a zakúpeniu nového nábytku.

Vstupné na futbalový zápas sú dve eurá. V rámci zápasu prebehne dražba dresov všetkých zúčastnených hráčov a originálnymi autogramami. „Príďte sa pozrieť na majstrov Slovenskej republiky vo futbale, hviezdy slovenského hokeja vrátane majstrov sveta z roku 2002 a zároveň podporiť detské oddelenie Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča,“ dodal riaditeľ nemocnice.

Za minulé roky sa v rámci benefičných podujatí vyzbieralo viac ako 2400 EUR, z ktorých  bol výťažok použitý na kúpu moderného neurologického prístroja, ktorý pomáha v liečbe ochorení a bolestí chrbtice. Prístroj v hodnote 8 tisíc dolárov už rok slúži pacientom levočskej nemocnice ako jeden z mála svojho druhu na Slovensku. V minulom roku sa zakúpil profesionálny  ultrazvukový inhalátor Omron a inhalačný prístroj s UltraAIR technológiou, ktoré pomôžu detským pacientom pri liečbe akútnych, ale aj chronických ochorení dýchacích orgánov, hlavne subglotických laryngitíd, laryngotracheitíd, bronchopneumónií či bronchiálnej astmy.

Späť

Kontakt pre média

KONTAKT PRE MÉDIÁ

Mgr.Martina Pavliková
Email: hovorca@agelsk.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností skupiny AGEL