Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Pracoviská

Rádiodiagnostické oddelenie

Hlavným poslaním RDG oddelenia je realizovať na základe požiadaviek klinických odborov diagnostiku ochorení všetkých orgánových systémov. Okrem klasických rtg prístrojov slúžiacich na natívne a kontrastné vyšetrenia, disponuje naše oddelenie aj modernými diagnostickými prístrojmi a to špirálovým CT prístrojom, mamografom a celotelovým ultrazvukovým prístrojom s farebným Dopplerom.

Výnimočnosť oddelenia

Výnimočnosťou nášho oddelenia sú výrazne krátke čakacie doby na CT vyšetrenie, USG vyšetrenie a MMG vyšetrenie, ktoré v súčasnosti dosahujú niekoľko dní, nanajvýš týždeň. V prípade akútnosti sú realizované ešte v ten deň. Pacientky odoslané na MMG vyšetrenie majú v ten istý deň realizované aj USG vyšetrenie.

Druhy zákrokov

Ozonoterapia pod CT kontrolou na liečbu bolestivých stavov chrbtice, poškodenia diskov. Diagnostická punkcia cystických útvarov v prsníkoch s následným cytologickým vyšetrením.

Druhy vyšetrení

CT vyšetrenie hlavy, hrudníka, brušných orgánov a orgánov malej panvy, pohybového aparátu, tenkého a hrubého čreva, angiografické vyšetrenie mozgových a končatinových ciev. USG vyšetrenie krku, LU, štítnej žlazy, brušných orgánov, prsníkov, Dopplerovské vyšetrenie arteriálneho a venózneho systému končatín, extrakraniálnych mozgových artérii. MMG vyšetrenie prsníkov.

Zaujímavosti

Na základe požiadaviek klinikov naše oddelenie začalo realizovať cielené CT vyšetrenie tenkého a hrubého čreva s možnosťou virtuálneho zobrazenia (pri zápalových a nádorových ochoreniach) a túto diagnostiku chceme viac zdokonaľovať.

Vízia oddelenia

V budúcnosti máme ambície zdokonaľovať už realizované diagnostické modality, realizovať stereotaktické MMG vyšetrenia pri nehmatných léziách, preventívne a diagnostické mamografie, realizovať bioptické vyšetrenia TU lézií pod USG kontrolou. Našim hlavným cieľom je kvalitná a rýchla diagnostika k spokojnosti indikujúcich lekárov a pacientov.

Kontakty:

RTG
053 3913 407
CT
053 3913 609
Magnetická rezonancia (objednávky)
053 3913 033
Mamograf (objednávky)
053 3913 438
rdg@nemocnicalevoca.sk
pavilón Rádiodiagnostické centrum (pod psychiatriou)
napíšte nám, opýtajte sa