Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Pracoviská

Psychiatrické oddelenie

Počet lôžok: 108

Stručná charakteristika

Naše oddelenie zabezpečuje psychiatrickú ambulantnú a ústavnú starostlivosť pre pacientov so širokým spektrom psychiatrických porúch od 18 rokov veku pre spádovú oblasť cca 350 000 obyvateľov. Oddelenie pozostáva z piatich samostatných staníc, a to z troch uzavretých, osobitne pre ženy a pre mužov, zmiešanej pre ženy aj mužov. Tieto stanice slúžia pre zvládnutie akútnych stavov.  Na prízemí oddelenia sú psychoterapeutické stanice (otvorený režim) pre mužov a pre ženy, kde sa nachádza aj nadštandardná jednoposteľová izba a telocvičňa. Pri oddelení pracuje psychiatrická ambulancia, ktorá je zároveň príjmovou ambulanciou oddelenia.

Výnimočnosť oddelenia

Ide o liečbu špecifickej skupiny pacientov, ktorá si vyžaduje individuálny prístup erudovaných pracovníkov. Pacienti pod vedením liečených pedagógov absolvujú v rámci režimových aktivít činnostnú terapiu napr. aj v nemocničnom skleníku, tvorivej dielni a k dispozícii je tiež pekný park na vychádzky a relax.

Druhy zákrokov

Diagnostika a terapia celého spektra psychiatrických porúch, elektrokonvulzívna terapia v celkovej anestézii, skupinová, párová a individuálna psychoterapia u hospitalizovaných pacientov, stretnutia s členmi A-klubov priamo v priestoroch oddelenia, psychoedukácia pacientov aj príbuzných, 2x do týždňa masáže.

Druhy vyšetrení

Široká paleta psychodiagnostických metód.

Novinky v liečbe

 V našom portfóliu ponúkame všetky dostupné typy psychofarmák, liečebná telesná výchova, ergoterapia a činnostná terapia, v pláne hypnóza.

Jedinečné výsledky

Stabilne vysoká obsadenosť lôžok nad 90%.

Vízia oddelenia

Do budúcna plánujeme na našom oddelení aj zriadenie ambulancie sociálneho poradenstva, psychologickej ambulancie a psychiatrického stacionára.

 

Návštevné hodiny

Pondelok – piatok          14.00 hod. – 16.00 hod.

Víkendy a sviatky           13.00 hod. – 15.00 hod.