Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 53 3332 111 - Spojovateľ
+421 53 3332 211 - Callcentrum RDG

Pracoviská

Interné oddelenie

"Dovoľte mi, aby som sa všetkým z celého srdca čo najviac a najúprimnejšie poďakovala za vysokoodborný, profesionálny a ľudský prístup počas dní mojej hospitalizácie na oddelení. Svojím prístupom a starostlivosťou ste mi nesmierne pomohli. Žijeme akúsi zvláštnu dobu. Ľudia sú so všetkým nespokojní, zdravotníctvo nevynímajúc. Ja osobne zlú skúsenosť nemám – práve naopak." Gabriela

 

Návštevné hodiny

Vážení príbuzní a návštevy, v platnosti od 26. 10. 2023 až do odvolania sú návštevy na internom oddelení možné len so súhlasom primára oddelenia. Ďakujeme vám za pochopenie.

Pondelok – piatok: 14:00 – 16:00
Víkendy a sviatky: 13:00 – 15:00


O oddelení

Počet lôžok: 45 akútne interné lôžka

Stručná charakteristika

Interné oddelenie zabezpečuje diagnostiku, liečbu a rehabilitáciu pacientov z internými chorobami zo spádu a tiež pacientov preložených z iných oddelení nemocnice aj z iného spádového územia. Taktiež ambulancie pri internom oddelení zabezpečujú ambulantnú internistickú starostlivosť pacientov z celého spádového územia a v rámci konziliárnej činnosti i pre hospitalizovaných pacientov.

Výnimočnosť oddelenia

Interné oddelenie je výnimočné dostupnosťou služieb a veľmi promptným vybavením pacientov, pretože v budove interného oddelenia sídlia špecializované vyššie uvedené ambulancie ako i NZZ – gastroenterologická ambulancia. Súčasne je v budove i RTG pracovisko, HTO a OKB.

Druhy výkonov

Punkcie – pleurálna, sternálna, adominálna.

Druhy vyšetrení

EKG, ergometrické vyš., neskoré komorové potenciály, HRV – heart-rate variation, HUT test – test na naklonenej rovine, EKG Holter, tlakový Holter. Echokg – transtorakálne, transezofageálne, reografia artérií a vén, duplexná sonografia artérií a vén DK, USG šž, polykardiografické vyšetrenie, Shelongove testy

Vízia oddelenia

Naďalej zabezpečovať kompletnú internistickú starostlivosť u pacientov, pretože prevažnú časť našich pacientov tvoria starší pacienti, plánujeme rozvinúť rehabilitačnú liečbu.

Hospitalizácia 

K hospitalizácii si pacient potrebuje pripraviť:

  • preukaz poistenca a občiansky preukaz 
  • zdravotnú dokumentáciu (predoperačné vyšetrenia, lekárske nálezy a odporúčanie na hospitalizáciu)
  • dlhodobo užívané lieky a zdravotnícke pomôcky
  • osobné hygienické potreby
  • nočnú bielizeň, uterák, župan a domácu obuv  
  • k hospitalizácii sa pacientovi neodporúča pribalenie cenných vecí, šperkov a vyššej finančnej hotovosti.

Pri prijatí na hospitalizáciu pacient navštívi príjmovú ambulanciu, kde je lekárom príjmovej ambulancie vyšetrený a poučený o účele, povahe, následkoch a rizikách poskytovanej zdravotnej starostlivosti, o možnostiach voľby navrhovaných postupov a rizikách odmietnutia poskytnutia zdravotnej starostlivosti .

V príjmovej ambulancii je pripravená evidencia a dokumentácia pacienta.