Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 53 3332 111 - Spojovateľ
+421 53 3332 211 - Callcentrum RDG

Pracoviská

Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie

Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie

"Chcem veľmi pekne poďakovať pani primárke a celému jej oddeleniu za odborný prístup, liečbu a priateľské prostredie. Veľmi mi pomohli a pomáhajú pri mojom dlhom boji s bolesťami. Som rád, že máme takých špecialistov na Slovensku a hlavne východe. Ďakujem a prajem im veľa zdravia a síl v týchto ťažkých časoch." Peter

 

Ordinačné hodiny

Pondelok – piatok: 07:00 – 15:00
Liečebné procedúry sú realizované od 6.15 hod. 

Pod dlhým názvom oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie sa ukrýva množstvo rôznorodých liečebných procesov. Rehabilitácia je multiodborová medicínska služba, ktorá sa poskytuje pacientom s rozličnými poruchami mobility, stability, koordinácie, nesebestačnosti v bežných denných aktivitách (ADL), pri pretrvávajúcej funkčnej disabilite (postihnutí) pre všetky vekové kategórie. Každý pacient, ktorý príde na oddelenie má iné ochorenie, postihnutie, iný vek, rôzne štádium ochorenia či iné pracovné zaradenie. V každom prípade je potrebné individuálne vyhodnotiť a prispôsobiť potreby každého pacienta, aby sme mu zlepšilo kvalitu života. Dôraz je kladený na aktívny prístup pacienta k jeho liečbe a jeho skorý návrat do bežného života v kvalitatívne najvyššej možnej úrovni. 

Fyzikálna liečba využíva rozličné formy a druhy fyzikálnych podnetov na organizmus za účelom liečby štrukturálnych porúch. Každý z prúdov má jedinečné pôsobenie. Vysokofrekvenčné prúdy výrazne prekrvujú tkanivo. Využívajú sa najmä pri liečení pohybového aparátu, kde je potrebné degenerované tkanivo prehriať, alebo tam, kde sa u pacienta nachádzajú svalové spazmy. Naopak, nízkofrekvenčné prúdy sú využívané pre ich analgetický  účinok, ako aj na  prekrvenie tkaniva v oblasti postihnutia. Účinkom sa zlepšuje odtok lymfy, prekrvenie a všetky chemické procesy, ktoré spôsobujú hojenie tkaniva či tvorbu kolagénu. 

Balneológia sa zaoberá kúpeľníctvom, vplyvom termálnych vôd a liečivých minerálov na ľudský organizmus. Je to pojem, ktorý všetci veľmi dobre poznajú a majú ho asi aj najradšej. Táto pasívna forma prijímania rozličných procedúr v kúpeľoch úzko súvisí aj s klimatológiou, ktorá sa zaoberá významnými atmosférickými vplyvmi na ľudský organizmus. Mnohí veľmi dobre vedia, že nastavenie atmosférickej rovnováhy výborne vplýva na organizmus, a preto radi využívajú rôzne relaxačné pobyty na horách alebo pri mori. Posledným pojmom z názvu oddelenia je liečebná rehabilitácia, ktorá zahŕňa pohybovú liečbu, aktívnu liečbu, rôzne druhy špecifických metodík a liečebnú telesnú výchovu, čo je jedným zo základných princípov úspešnej liečby. Oddelenie FBLR však toho ponúka omnoho viac a je určené pre pacientov rôznej vekovej kategórie od batoliat až po seniorov, ktorí potrebujú rôzne formy rehabilitačnej starostlivosti.