Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Pracoviská

Pediatrické oddelenie

Stručná charakteristika

Pediatrické oddelenie poskytuje komplexnú liečebnú starostlivosť nemocnice II. typu pre detských pacientov od novorodencov po adolescentov do dovŕšenia 19. roku života v  spádovom území okresu mesta Levoča, ale aj pre blízke spádové oblastí ako je napr. Spišská Nová Ves, Krompachy a.i..

Výnimočnosť oddelenia

Na našom oddelení poskytujeme zdrav. starostlivosť na 24 lôžkach, hospitalizujeme deti bez sprievodcov, ale na požiadanie prijímame aj sprevádzajúce osoby buď na viaclôžkovej izbe, alebo je možné využiť aj  5 nadštandardných izieb, ktoré na oddelení máme. Tieto nadštandardné izby sú vybavené chladničkou, mikrovlnnou rúrou, varnou kanvicou, televízorom, WiFi, samostatným sprchovacím kútom a wc.  

Druhy zákrokov

Naša činnosť je zameraná prevažne na liečbu akútnych ochorení dýchacieho, tráviaceho a močového ústrojenstva. Liečime zápaly pľúc, priedušiek, subglotické laryngitídy komplikované angíny, gastritídy a enteritídy sprevádzané dehydratáciou, závažnejšie obstipácie, akútne tubuloinersticiálne nefritídy a uroinfekcie. Z chronických ochorení sú to prevažne obštrukčné bronchitídy, resp. bronchiálna astma, komplikácie pri liečbe diabetes mellitus, malabsorpčného sy., Crohnovej choroby a ulceróznej kolitídy. Závažnejšie formy sideropenických anémií, ktoré nereagujú na liečbu p.o. preparátmi Fe liečime parenterálnou aplikáciou /Venofer i.v./, resp. podávaním transfúzií.

Druhy vyšetrení

Všetky diagnostické vyšetrovacie metódy patria k štandardným vyšetreniam na detskom oddelení nemocníc  podobného typu a v súčinnosti s ostatnými oddeleniami sa rozširujú i naše možnosti – ide napr. o nadstavbové odbory našej nemocnice, ako je napr. RDG odd. (možnosti USG, CT, MR vyšetrenia).

Novinky v liečbe

Poskytujeme inhalačnú liečbu deťom s respiračnými ochoreniami, ktoré sú u nás hospitalizované, ale aj deťom, dochádzajúcim ambulantne. Zo sponzorských prostriedkov máme zakúpené kvalitné ultrazvukové inhalátory, ktoré veľmi účinne pôsobia pri liečbe závažných respiračných ochorení.

Zaujímavosti

K deťom, ktoré navštevujú základnú školu je zabezpečené aj vyučovanie v triede vytvorenej v našom zdravotníckom zariadení učiteľkou zo ZŠ v Levoči, pokiaľ to zdravotný stav detí dovoľuje.

 

Návštevné hodiny

Pondelok – piatok          14.00 hod. – 16.00 hod.

Víkendy a sviatky           13.00 hod. – 15.00 hod.