Svedectvo o ľudskosti, profesionalite a obetavosti, Levočská nemocnica ocenila svojich najlepších zamestnancov.

5.12.2019

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča a.s., člen skupiny AGEL, prišla s jedinečnou myšlienkou stretnutia a ocenenia svojich najvýznamnejších bývalých aj súčasných zamestnancov, ktorí sa nezmazateľne zapísali do medicínskej histórie mesta a okolia. Podujatie pod názvom Svedectvo o ľudskosti, profesionalite a obetavosti sa uskutočnilo v priestoroch Mestského divadla v Levoči začiatkom decembra v spolupráci s mestom Levoča.

Tridsaťšesť ocenených z radov primárov, lekárov, sestier a  prevádzkových zamestnancov organizátori akcie predstavili v troch blokoch aj s ich krátkym životným a profesionálnym príbehom. Najstaršia ocenená, stále aktívna pediatrička MUDr. Mária Slugeňová, oslávi v tomto roku už úctyhodné 90. narodeniny.

,,Práve dnes máme možnosť sa stretnúť s vami všetkými, ktorí ste si pred mnohými rokmi vybrali za svoje životné poslanie práve to najušľachtilejšie umenie – umenie liečiť človeka. Zdolali ste prekážky svojej doby, zvládli ste úskalia štúdia s cieľom, aby sa medicína stala vašou životnou voľbou a vašim osudom,“ uviedol riaditeľ levočskej nemocnice Viktor Halíř. V mene spoločnosti AGEL vyjadril všetkým oceneným za ich celoživotnú obetavú prácu úprimné poďakovanie. Podľa jeho slov, aby bol človek dobrým lekárom, musí byť lekárom predovšetkým srdcom.

Primátor Levoče Miroslav Vilkovský zdôraznil u všetkých ocenených predovšetkým ich lojalitu. ,,Mnohí z vás dostali ponuky z iných miest odísť na iné pracoviská, a napriek tomu ste zostali verní Levoči a našim pacientom“, uviedol primátor a ocenil dlhoročnú spoluprácu nemocnice a mesta, ktoré je v nemocnici menšinovým akcionárom.

Originálna myšlienka stretnutia a ocenenia zaslúžilých zamestnancov nemocnice sa stane tradíciou.

Ocenení laureáti:

1. blok